Главная страница
Навигация по странице:

  • Сабақтың авторы Жұрманова Ж.Т Пән

  • Сынып 3 Тақырыбы

  • Қалыптастырылатын оқу қабілеттері

  • Оқушының іс-әрекеттері Мәтінге дейінгі «Түйінді сөздер» тәсілі

  • Оқылым, айтылым тапсырмалары .Берілген сөз тіркестерін қолданып

  • Оқылым. Айтылым. 49 беттегі, 3-тапсырма. Мәтінді оқы. Оқып отырған кезде белгілерді салып отырыңыз. Әр топ қарсы топқа мәтін бойынша сұрақтар қояды.

  • Жазылым. Көп нүкте орнына қажетті жалғауды қойып жазу, олармен сөз тіркестерін құрау

  • Қорытынды тапсырманы бағалау критерийлері

  • Cоңғы тап. Сабаты авторы Жрманова Ж. Т пн


    Скачать 1.12 Mb.
    НазваниеСабаты авторы Жрманова Ж. Т пн
    Дата28.09.2022
    Размер1.12 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаCоңғы тап.docx
    ТипДокументы
    #702811



    Сабақтың авторы

    Жұрманова Ж.Т

    Пән

    қазақ тілі

    Сынып

    3

    Тақырыбы

    Абай-ұлы ақын

    Мақсаты

    3.3.1.1 мәтінді немесе оның бөлімдерін мәнерлеп оқу, шолып (танысу мақсатында) оқу/ рөлге бөліп оқу

    3.2.1.1 берілген тақырыпқа қатысты сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану

    Қалыптастырылатын оқу қабілеттері




    Сабақтың кезеңдері / мәтінмен жұмыстың кезеңдері 

    Мұғалімнің 

    іс-әрекеттері (тапсырмалар мен сұрақтар) 

    Оқушының 

    іс-әрекеттері

    Мәтінге дейінгі


    • «Түйінді сөздер» тәсілі

    • Кластер жасау тәсілі




    Оқылым, айтылым тапсырмалары.

    Берілген сөз тіркестерін қолданып

    1-топ: Абай туралы кластер құру.

    2-топ: Абай туралы білгендерін баяндап беру.

    Берілген сөздер: ұлы ақын,өлең жазды, қазақ тіліне аударды, ақынның шығармалары, өмір, табиғат туралы өлеңдар жазды, өлеңдері әлемнің 33 тіліне аударылды.



    1.Оқушылар берілген сөз тіркестерімен кластер құрады.

    2.Берілген сөздерді қатыстырып Абай туралы әңгімелеп береді.

    Мәтіндік


    • мәтінге белгі салу немесе ИНСЕРТ әдісі

    • «Сұрау сөздері» стратегиясы

    Тыңдалым. Айтылым.

    1. Мәтінді тыңда. Көп нүкте орнына қажетті сөздерді қойып, мазмұнын айт.

    Абай Құнанбайұлы - қазақтың.... . Ол адам, өмір,... туралы көп өлең жазды. Абай орыстың ұлы ақындарының өлеңдерін қазақ тіліне ... .
    Оқылым. Айтылым.

    49 беттегі, 3-тапсырма. Мәтінді оқы. Оқып отырған кезде белгілерді салып отырыңыз. Әр топ қарсы топқа мәтін бойынша сұрақтар қояды.



    1.Көп нүкте орнына қажетті сөздерді қояды.

    2.Мәтін мазмұнын айтып береді.
    1.Мәтін мазмұнын түсінеді. Белгі қояды.

    2.Мәтін бойынша сұрақ қояды.


    Мәтіннен кейінгі

    Жазылым.

    1. Көп нүкте орнына қажетті жалғауды қойып жазу, олармен сөз тіркестерін құрау

    Абай

    -ның

    -дың

    -тің

    -нің

    өлең



    -сы



    ақын

    шығарма

    орыс

    ақын

    Қазақ

    тіл

    әлем

    тілдер


    1. «Синквейн» әдісі

    «Абай кім?» деген сұраққа синквейн әдісі арқылы жауап алайық.

    Зат есім (Кім?) –

    Сын есім (Қандай?) –

    Етістік (Не істеді? Не қылды? Қайтті?) –

    Сөйлем

    Синоним –


    1.Көп нүкте орнына қажетті жалғауды қойып жазады

    2.Берілген сөздермен тіркестерін құрайды.


    1. «Синквейн» құрастырады.





    Қорытынды тапсырманы бағалау критерийлері:


    Критерий

    Дескрипторлар

    0

    1

    2

    Сабақтың мақсаты нақты, өлшемді, сабақ нәтижелеріне қатысты

    Сабақтың мақсаты нақты емес, 1 сабақта қол жетерлік емес

    Мақсатты тұжырымдау үшін мақсатқа жеткен-жетпегенін тексеруді қиындататын жалпы тұжырымдар пайдаланылған 

    Сабақтың мақсаты нақты, қолжетерлік, сабақ нәтижелеріне қатысты

    Іріктелген тапсырмалар мақсатқа жетуге ықпал етеді, оқу қабілеттерін дамытуға жәрдемдеседі

    Тапсырмалар мақсатқа жетуге ықпал етпейді, берілген тақырыпқа жасалған жаттығулар жиынтығы болып табылады

    Іріктелген тапсырмалар ішінара мақсатқа жетуге ықпал етеді, оқушылардың қызметтің субъектілері ретінде сабақтың кейбір кезеңдеріне қосылуын көздейді, оқу қабілеттерін дамытуға бағытталған

    Тапсырмалар кешені мақсатқа жетуге мүмкіндік береді, оқушылардың қызметтің субъектілері ретінде сабақтың барлық кезеңдеріне қосылуын көздейді. Мұғалімнің тапсырмалары дамытушы сипатқа ие, оқу қабілеттерін дамытуға ықпал етеді

    Мұғалімнің қызметі тізіп жазылған (сұрақтар, тапсырмалар құрастырылған)

    Материалдың баяндалуы сабақтың жалпы логикасымен байланысы жоқ тапсырмалар жиынтығын білдіреді

    Мұғалімнің қызметі тізіп жазылған, тапсырмалар ішінара сабақтың логикасына сәйкес келеді

    Мұғалімнің қызметі, сондай-ақ ұсынылып отырған тапсырмалар логикалы түрде, бірізділікпен, сабақтың әр кезеңінің міндеттерімен сәйкестікте   жазылған

    Мәтінмен жұмыс мағыналық оқу стратегиясының кезеңдерімен сәйкестікте жүзеге асырылады

    Мәтінмен жұмыс кезеңдері белгіленбеген  

    Сценарийде мәтінмен жұмыс кезеңдері ішінара жазылған.

    Сценарийде мағыналық оқудың үш кезеңі де анық жазылған, әр кезеңге тапсырмалар жасалған

    Оқушылардың қызметі жазылған

    Оқушының қызметін сипаттау мұғалімнің тапсырмаларына сәйкес келмейді немесе жазылмаған

    Оқушының қызметі мұғалімнің тапсырмаларына сәйкес келеді, алайда сызба түрінде жазылған

    Оқушының қызметі мұғалімнің тапсырмаларымен сәйкестікте, толық, логикалы,бірізді түрде жазылған

    Ең жоғарғы сан 10 ұпай


    Егер қорытынды жұмысы бағалау критерийлеріне сәйкес келсе және 6 немесе одан көп ұпай жинаса,тыңдаушының қорытынды жұмысы сынақтан өтті деп есептеледі.


    написать администратору сайта