Бөлім
| 4-бөлім Python тілінде алгоритимдерді программалау
|
Педагогтың аты-жөні
| Кусаинова Б.С
|
Күні
| 20.01.2022 ж
|
Сынып :1
| Қатысушылар саны:
| Қатыспағандар саны:
|
Сабақтық тақырыбы
| Файлдармен жұмыс
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
| 7.3.3.1 –Python программалау тілінде файлдарды оқу мен жазу
|
Сабақтың мақсаты
| Python программалау тілінде файлдарды оқу мен жазуды үйрету
|
Сабақ барысы
|
Саба кезеңі /уақыты
| Педагогтің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
|
Сабақтың басы
Ұйымдастыру кезеңі 5 мин
| 1.Оқушылармен амандасу.
2.Түгендеу.
3.Сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру:
«Бес саусақ» әдісін қолдану.Бағалау парағын таратып бағалау критерийлерімен танысу
4.Үй тапсырмасын тексеру
«Ыстық картоп» әдісі
1.Электрондық кестелер не үшін керек?
2.Қандай кестемен жұмыс жасаймыз?
3.Есептер шығарааламыз ба?
| Сәлемдеседі
Оқушылар қолдарын жоғары көтереді.Саусақтарын біртіндеп бүгіп,тілек айтады.
«Бас бармақ»-
«Балаң үйрек»-
«Ортан терек»-
«Шылдыр шүме Жауап береді ойларымен бөліседі
|
Жарайсың!
Жақсы
Орташа
| Күнделік.кз Бағалау парағы
|
Сабақтың ортасы 5мин
| Мұғалім оқушыларға файл не екенін,файлмен жұмыс істеуге арналған Python программалау тіліндегі функцияларды мысалдармен түсіндіреді.
Файл –ағылшынша –компьтерде биттер тізбегі түрінде сақталған деректержиынтығы.
| Оқушылар»Сұрақтарға жауап берейік","Ойланайық,талқылайық"айдарының сұрақтарына ауызша жауап беріп, «Талдайық,салыстырайық»айдарының тапсырмасын дәптерге орындап шығады.
|
|
|
Компьтерде орындалатын практикалық жұмыс
10 мин
| Мұғалім жұмысты ұйымдастырып,оқушылардың сұрақтарына жауап береді.Интернет,оқулық,оқушылардың жеке дәптерлері басшлыққа алынады.
| Оқушылар параграфтағы1-6 тапсырманы салып тексереді
|
|
|
Сабақ ортасы 15 мин
| Мұғалім сабақ орындауды өзара тексеруді ұйымдастырады.
| Жақсы оқитын оқушылар қолдау көрсетеді орташа оқитын оқушыларға.
|
|
|
Сабақ соңы
5мин Рефлексия
5 мин
| «Бас бармақ» кері байланыс жасалады
Үйге тапсырма : Кестеде келтірілген файлдармен жұмыс әдісін қолдаып есеп шығару
| Кері байланыс
| «Бас бармақ»
|
|