Ондық бөлшектерді қосу және азайту. Презентация _Жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту_. Сабаты таырыбы Жай блшектерді, аралас сандарды кбейту
Скачать 0.91 Mb.
|
Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту.Сабақтың мақсаты Барлық оқушылар: Жай бөлшектерді көбейтіп және жай бөлшектерді көбейту ережесін айта біледі. Жай бөлшекті натурал санға көбейтеді. Ережені әріптермен жазып біледі. Оқушылардың басым бөлігі: Көбейту амалының ауыстырымдылық, терімділік және үлестірімділік қасиеттерін қолданып есептер шығара біледі. Кейбір оқушылар: Аралас сандарды көбейтуді меңгереді. Жай бөлшекті жай бөлшекке көбейтуді есептер шығаруда қолданады; Бағалау критерийлері жай бөлшектерді көбейту ережесін айта біледі. жай бөлшекті жай бөлшекке көбейтіп біледі. жай бөлшекті натурал санға көбейтуді орындайды. жай бөлшекті жай бөлшекке көбейтуді есептер шығаруда қолданады; Тілдік мақсаттар жай бөлшектерді көбейту кезінде орындалатын алгаритімді түсіндіре алады жай бөлшектерді жаза алады, есептерді талқылайды, қорытынды жасайды. бөлшекті қысқартудың мағынасын түсінеді Оқушылар «Миға шабуыл» Жай бөлшектерді жазу, оқу. Қандай бөлшекті дұрыс бөлшектер дейді? Қандай бөлшекті бұрыс бөлшектер дейді? Қай уақытта бөлшек 1-ге тең? Қандай санды аралас сан дейді? ІV. Жаңа сабақ. Жай бөлшектерді көбейту, аралас сандарды көбейту. І. Жай бөлшекті жай бөлшекке көбейту. Жай бөлшекті жай бөлшекке көбейту үшін, олардың алымдарын көбейтіп, алым етіп, бөлімдерін көбейтіп, бөлім етіп жазу керек. ; мұндағы а,в,с,d – натурал сандар ІІ. Жай бөлшекті натурал санға көбейту. Жай бөлшекті натурал санға көбейту үшін, бөлшектің алымын натурал санға көбейтіп, нәтижесін алым етіп, бөлімінің өзін қалдыру керек. ; мұндағы n- натурал сан ІІІ. Аралас сандарды көбейту. Аралас сандарды көбейту үшін:
1) Кім жылдам" ойыны.
«Ойлан-жұптас-бөліс» . 7 8
Оқулықпен жұмыс.
Денгейлік тапсырма. А) В) 1 С)
Кері байланыс. Бағдаршам-оқушылардың өздерінің қаншалықты түсінгенін көрсетудің жылдам тәсілі.Оқушыларға қызыл, сары жіне жасыл түсті карточкалар беріледі.
Үйге тапсырма: №. Ережелерді жаттау.
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе(оқыту мен оқуға қатысты)? 1: «Миға шабул» стратегиясы арқылы оқушылар бұрын өткен тақырыптар бқйынша білімдерін естеріне түсірді, жүйеледі. Бағдаршам-оқушылардың өздерінің қаншалықты түсінгенін көрсетудің жылдам тәсілі. 2: Оқушылардың белсенділігі, топта жұмыс істеуі жақсы болды. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді(оқыту мен оқуға қатысты)? 1: Оқушыларды қолдау, олармен жылы қарым-қатынас, ынталандырыу, мадақтау. 2: Сұрақтар қоя білу. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет? Сабақ барысында бағалауды дұрыс ұйымдастыра білу керек. Критерийлер арқылы бағалау күрделі болды деп ойлаймын. Назарларыңызға рақмет! |