Главная страница
Навигация по странице:

  • Барлық оқушылар

  • Кейбір оқушылар

  • (Т) І топ

  • В деңгейі. «Сабақ кестесі»

  • С деңгейі. «Шежіре»

  • Сергіту сәті Сұрақ

  • 5 школа. 7 сынып косымша. Сабаты таырыбы Мтіндік процессордаы кестелер


    Скачать 26.89 Kb.
    НазваниеСабаты таырыбы Мтіндік процессордаы кестелер
    Анкор5 школа
    Дата30.01.2023
    Размер26.89 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла7 сынып косымша.docx
    ТипДокументы
    #911775

    Сабақтың тақырыбы: Мәтіндік процессордағы кестелер

    Бөлім

    7.2A. Есептерді электрондық кестелердің көмегімен шешу

    Педагогтың аты-жөні




    Күні

    Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

    Сынып




    Сабақтың тақырыбы

    Мәтіндік процессордағы кестелер

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

    7.2.2.1-мәтіндік процессорда кесте элеметтерін пішімдеу


    Сабақтың мақсаты

    Барлық оқушылар: мәтіндік процессорда кесте элементтерін пішімдей алады.

    Оқушылардың басым бөлігі: мәтінмен, кестемен, дайын суреттермен жұмыс жасай алады.

    Кейбір оқушылар: мәтіндік процессорда кестенің элементтерін саймандар және мәзір қатарының көмегімен форматтай біледі.

    Сабақтың барысы:

    Сабақтың кезеңі/ уақыт

    Педагогтің әрекеті

    Оқушының әректі

    Бағалау

    Ресурстар

    1.Ұйымдастыру

    2. Өткен тақырыпты еске түсіру\ қайталау\


    3. Жаңа сабақты меңгерту

    4. Бекіту

    . Ынтымақтастық атмосферасын құру.

    Топқа бөлу кезінде кестемен жазылған және мәтінмен жазылған жіберем.

    Топ аттарының мағынасын сұраймын.
    Оқушылар назарын

    шоғырландыру.






    1

    2

    3

    4

    5

    1

    1

    2

    3

    4

    5

    2

    2

    4

    6

    8

    10

    3

    3

    6

    9

    12

    15

    4

    4

    8

    12

    16

    20

    5

    5

    10

    15

    20

    25


    Көбейту кестесі:

    Нұсқау: 1-ден 5-ке дейінгі сандардың көбейтіндісін көбейту кестесінің көмегімен неғұрлым шапшаң көрсет және атап шық.

    Сұрақтар:

    Ақпарат қандай түрде берілген?

    Неше бағана, қатардан тұрады?

    Кесте деген не?

    Кестедегі сандардың орнын ауыстыру үшін не істеу керек?

    Осы сандарға амалдар қолдану үшін не істеу керек?

    Жаңа сабақты түсіндіру

    Әңгіме, бағдарламалар ұяшыққа, жолдың, бағанның ұғымдарды оларды таныстыруға, кестелермен жұмыс істейтін қолданылатын жерде үстел есімде.

    Кесте (а Табула Латын -. Басқарма) - деректерді құрылымдау тәсілі (өкілдік).

    топтары үшін тапсырмалары, әрбір тобы мүшесі келесі тапсырмалардың біреуін орындайды:

    1 (жеңіл): Электрондық кестені пайдаланып, өз күнделігінде кестесін әзірлеу сұраймыз.

    2 (орта): Модель үстелге әзірлеу сұраймыз.

    3 (кешенді): (ұяшық сурет) суретті көрінеді, ол өз кестеде ойлап кіріңіз

    Топтағы бір-бірінің жұмысын тексеру, жұмыс топтарының қорытындылар (әрбір студенттің жұмысы туралы тобының көшбасшысы айтып берсеңіз)

    Көрініс өткізіңіз, (бор немесе тақтаны қолдану арқылы) басқарма өтіңіз және маркер сызу үшін жолды әрбір студенттің сұрай, ұзындығы өз іс-ұзындығына сәйкес болады, және қалыңдығы - материалды түсіну желісі, сабақ жұмыс істейтін көп уақыт (яғни, ұзақ және желілік қалың, көп, ол) материал түсіндім.

    Кестелерді MSWord мәтіндік процессорда форматтау туралы бейнежазба көреді.

    Осы бейнежазба түрткі сұрақтар қоя отырып сабақтың мақсатын айқындайды.

    1) Бейнежазба не туралы баяндалды?

    2) Мәтіндік процессорда кестелерді қалай орналастырамыз?

    3) Кестенің түрлерін құру жолдарын көрсет.

    (Т) І топ: Кесте элементтерін форматтау қажеттілігіне назар аударту (баған саны, қатар саны арқылы сынып мәліметін анықтау)

    ІІ топ: Оқушыларға форматтауды пайдаланып, кесте құру, сабақ кестесін жазу.

    Топтар бір-бірін «ПОПС-формула» әдісі арқылы бағалайды.

    (ЖЖ) Компьютерде тәжірибелік жұмыстар жасату.

    А деңгейі. Ауа райын сипаттайтын кесте


    Дата

    Температура (градус С)

    Қысым

    (мм.сынап. бағаны)

    Ылғалдылық (пайыз)

    15.11.2017

    -3,5

    746

    67

    16.11.2017

    0

    750

    62

    17.11.2017

    1,0

    740

    100

    18.11.2017

    3,4

    745

    96

    19.11.2017

    5,2

    760

    87
    ҚБ тапсырмалары

    Ойлау дағдысының деңгейі

    Білу, түсіну

    Бағалау критерийлері

    Мәтіндік процессорда кестені форматтай алады;

    Тапсырма

    Ауа райын сипаттайтын кесте




    Дескрипторлар

    - Мәтіндік процессорда кестеге мәтінді жазып, форматтай алады;

    -Бағандарды туралай алады;


    В деңгейі. «Сабақ кестесі»

    ҚБ. тапсырмалары


    Ойлау дағдысының деңгейі

    Білу, түсіну

    Бағалау критерийлері

    Кестені пішімдеудің дайын саймандарының қызметін біледі.

    Тапсырма

    Сабақ кестесі




    Дескрипторлар

    - Кестені толтыра алады,

    - Кестенің дайын стильін пайдалана алады.

    С деңгейі. «Шежіре»
    ҚБ. тапсырмалары

    Ойлау дағдысының деңгейі

    Қолдану

    Бағалау критерийлері

    SMARTArt сайманын пайдалана алады.

    Тапсырма

    «Шежіре»




    Дескрипторлар

    - SMARTArt сайманын пайдаланып, ұяшық тарды сала алады.

    -ұяшықтарға мәтін жаза алады.
    Көз жаттығулары
    (Ж) Сабақтағы өзінің әрекетін бағалау. Кестені безендіру мен құру алгоритмін қайталау.

    - Бүгінгі

    сабақтан менің білгенім .......

    - Қызықты болғаны .............................

    - Қиын болғаны ...................................

    Мүмкін болған тұста оқушылар өз жұмысын және өз сыныптастарының жұмыстарын белгілі бір критерийлер бойынша бағалай алады.

    Өзін-өзі бағалау кестесі.

    Теориялық практикалық материал

    Білемін

    түсінбеймін

    Кездескен кедергілер
















    Амандасу . Топқа бөліну .

    Тапсырма

    ларды орындау.

    Кері байланыс беру


    Күнделік кз он далдық шкаламен ФБ қою

    Стикерлер

    Смайлик

    тер

    Жаттығулар көрсетілімі немесе видео материалдар.
    Сергіту сәті

    Сұрақ


    написать администратору сайта