Главная страница
Навигация по странице:

  • Гносеологія

  • 2

  • 3

  • теоретичному рівні

  • Експеримент

  • гносеология. Гносеологія. Самостійна робота до теми Гносеологія 1


    Скачать 3.34 Kb.
    НазваниеСамостійна робота до теми Гносеологія 1
    Анкоргносеология
    Дата01.06.2021
    Размер3.34 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаГносеологія.docx
    ТипДокументы
    #212694

    Самостійна робота до теми: Гносеологія

    1.Сутність та специфічні особливості пізнавальної діяльності.

    Гносеологія – це філософська дисципліна, яка вивчає проблематику пізнання людиною світу, можливостей пізнання і його меж. Ця галузь досліджує передумови пізнання, відношення отримуваних знань до реального світу, критерії істинності пізнання. Теорія пізнання – розділ філософії, у якому вивчаються проблеми природи пізнання і його можливостей, відношення знання до реальності, досліджуються загальні передумови пізнання.

    2.Метод як усвідомлений спосіб пізнавальної діяльності.

    Метод — "шлях до чого-небудь", спосіб соціальної діяльності в будь-якій її формі, а не лише в пізнавальній. Проблема методу завжди була й залишається в центрі уваги філософської та наукової думки і обговорювалася і обговорюється в різних філософських напрямах: філософія науки, діалектичний матеріалізм, феноменологія, структуралізм, постструктуралізм, постпозитивізм тощо.

    3.Емпіричне, теоретичне, експериментальне дослідження і відповідні їм методи.

    Емпіричні дослідження — спостереження і дослідження конкретних явищ, експеримент, а також узагальнення, класифікація та опис результатів дослідження і експерименту, впровадження їх у практичну діяльність людей. На теоретичному рівні дослідження використовуються такі загальнонаукові методи: аналіз; синтез; індукція; дедукція; порівняння; формалізація; абстрагування; моделювання. Експеримент — спроба, дослід, які потребують підтвердження чи спростування, форма пізнання, один з основних методів наукового дослідження, в якому вивчення явищ відбувається в доцільно вибраних або штучно створених умовах, що забезпечують появу тих процесів, спостереження яких необхідне для встановлення закономірних зв'язків між явищами.


    написать администратору сайта