Главная страница
Навигация по странице:

  • Що хто може зробити для покращення освіти Вчителі можуть: об’єднуватися!

  • Батьки можуть: дізнаватися більше!

  • Учням і студентам: розуміти що це потрібно їм, ні батькам, ні вчителям!

  • Що потрібно зробити. Що потрібно зробити, щоб покращити й осучаснити освітній процес у нашій країні


    Скачать 14.37 Kb.
    НазваниеЩо потрібно зробити, щоб покращити й осучаснити освітній процес у нашій країні
    Дата17.12.2022
    Размер14.37 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаЩо потрібно зробити.docx
    ТипДокументы
    #848961

    Що потрібно зробити, щоб покращити й осучаснити освітній процес у нашій країні?

    Школи відіграють основну роль у суспільстві. Вони надають освіту, медичну допомогу, консультаційні послуги, технологічну підтримку, забезпечують фізичну активність, харчування та є просто місцем для дітей. Без відвідування шкіл діти втрачають час для розвитку. Без шкіл батьки не можуть працювати; не може функціонувати бізнес як і з вищими закладами вони теж дають досвід як батькам так і дітям.

    В українців є багато запитань до теперішньої освіти. Брак місць у дитячих садочках, перенасичена програма навчання у школах, відірвані від реальних потреб знання з вишів. Усе це не викликає оптимізму.

    Що хто може зробити для покращення освіти?

    Вчителі можуть: об’єднуватися! Активні вчителі можуть об’єднуватися в так звані неформальні кластери, організовувати для себе та колег заходи з цікавими спікерами, ділитися методиками. І якщо вас не влаштовує формальний існуючий підхід, ви можете сформувати неформальну ініціативу, спільноту у соцмережах, ділитися напрацюваннями, ідеями, новими кейсами.

    Вивчати найкращий досвід! Ви можете подавати заявки на різноманітні програми, гранти, стажування.

    Зараз і в Україні, і за кордоном таких можливостей вистачає. Варто підписатися на професійні розсилки, увійти до спеціальних груп у соцмережах, і ви отримуватимете анонси про усі можливості. Залучати батьків! У своєму класі, в своїй школі ви маєте батьків різних професій, з різних сфер. Ви можете залучати їх до проведення майстер-класів, екскурсій, неформальних тематичних вечорів.

    Батьки можуть: дізнаватися більше! Ви можете отримати всю вичерпну інформацію про ситуацію в школі: фінансування, ремонти, запити до міської ради, заплановані заходи та інше. Можете увійти до складу батьківського комітету школи або просто проявити ініціативу. Перед тим, як змінювати щось у школі, варто дізнатися максимум інформації. Якщо не вдається отримати інформацію на усне прохання, ви можете надіслати письмовий запит. Тоді вам нададуть усі копії, таблички, розрахунки. Контролювати! Батьки можуть організовувати громадський контроль за різними напрямки роботи школи: харчування, проведення уроків фізкультури, виконання ремонтів та багатьох інших важливих речей. Ви можете це зробити, адже такі приклади вже є у львівських школах. І якщо кожен день по черзі хтось із батьків заходитиме у їдальню і перевірятиме якість їжі та розмір порцій, то, найімовірніше, ваші діти будуть завжди смачно та ситно нагодовані. Допомагати порадами! Іноді від дітей ви можете почути і дізнатися значно більше, ніж знає директор школи. Поділіться цією інформацію, щоб зробити школу кращою. Ви можете створити дорадчу раду і обговорювати найактуальніші проблеми школи, запрошувати експертів, батьків з інших шкіл, які мають успішний досвід розв’язання подібних проблем.

    Директори шкіл і садочків можуть:

    Залучати ресурси! Сьогодні і в Україні, і в світі є багато можливостей для шкіл та садочків. Залучати кошти, техніку, експертів – все це сьогодні цілком реально. Потрібно моніторити освітні сайти, дізнаватися про всі можливості і вчасно подавати заявки.

    Керувати по-новому. Директори мають можливість запровадити нову модель менеджменту, де вчителі/вихователі і батьки будуть залучені до прийняття рішень та вирішення проблем. Разом можна зробити більше.

    Відкрити все! Часто непорозуміння між директором, вчителями/вихователями та батьками спричинене певною непрозорістю шкільних процесів. Як витрачаються батьківські кошти? Як приймають на роботу нових вчителів та вихователів? Як формується меню? Часто ці питання залишаються без відповіді і породжують чутки та недовіру. Успішними будуть ті директори, які зроблять усю цю інформацію прозорою: розмістять усе на дошках оголошень, на сайті, у батьківській групі в соцсмережах.

    Учням і студентам: розуміти що це потрібно їм, ні батькам, ні вчителям! Потрібно вміти розраховувати свій час та планувати. Майбутнє на нас і ми повинні вчитися для себе, брати з кожного предмету щось для себе, бо у школі дають основу, а у вищих закладах фундамент який кожен вкладає у своє життя.


    написать администратору сайта