Главная страница
Навигация по странице:

  • Барлық оқушылар істей алады

  • Кейбір оқушылар істей алады

  • Сыныбы 11 атысушылар саны атыспаандар саны


    Скачать 339.12 Kb.
    НазваниеСыныбы 11 атысушылар саны атыспаандар саны
    Дата23.02.2022
    Размер339.12 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла10.11.docx
    ТипДокументы
    #371084

    Бөлімі:




    Педагогтің аты-жөні:

    Досанова Г

    Күні:

    10.11

    Сыныбы:11

    Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы:

    Серпімді механикалық толқындар.

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

    11.5.1.1 - ауадағы тұрғын дыбыс толқындарының пайда болуын зерттеу;

    11.5.1.2 - графикалық әдісті қолданып түйіндер мен шоғырларды анықтау және тұрғын толқындардың пайда болуын түсіндіру

    Сабақтың мақсаты:

    Барлық оқушылар істей алады: ауадағы тұрғын дыбыс толқындарының пайда болуын зерттей алады;

    Көптеген оқушылар істей алады: графикалық әдісті қолданып, түйіндер мен шоқтықтарды анықтай аласыңдар және тұрғын толқындардың пайда болуын түсіндіре алады;

    Кейбір оқушылар істей алады: Гюйгенс прин ципін және механикалық толқындарда диф ракциялық көріністі бақылаудың шарттарын түсіндіруді үйренесіңдер.

    Бағалау критерийлері



    • Ауадағы тұрғынды быс толқындарының пайда болуын зерттеуді біледі;

    • Графикалық әдісті қолданып, түйіндер мен шоқтықтарды анықтауды және тұрғын толқындардың пайда болуын түсіндіруді біледі;

    • Судың бетінде екі көзден пайда болған интерференцияны зерттей алады;

    Құндылықтарға баулу



    Тақырып бойынша меңгерген білімдерін өмірдегі қолдану аймағын, қайда қолданылатындығы және дамытатындығы туралы түсіндіру арқылы өмір бойы білім алу құндылығы қалыптасады.

    Сабақтың барысы:

    Сабақ кезеңі/Уақыты

    Педагогтің іс-әрекеті

    Оқушының іс-әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    3 мин.

    «Кім алғыр» әдісі

    5 мин

    Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу, сыныпты жаңа сабақ өтуге даярлау.
    Мұғалім «Кім алғыр» әдісі бойынша өткен материалдарды еске түсіруге сұрақтар береді: Сұрақтарға жауап беру:

    1. Қандай толқынды қума толқын деп атайды?

    2. Қума толқындардың теңдеуі мен қарама-қарсы бағыттарда таралатын толқындар теңдеуінің

    айырмашылығы неде?

    3. Толқындық санның физикалық мағынасы қандай?

    Оқушылар бүгінгі сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады.

    Мұғалім өткен сабақты сұрау мақсатында оқушыларға сұрақтар қояды.Дайын оқушы қойылған сұраққа жауап береді.

    Дискриптор:

    Оқушы сұрақтарға жауап береді

    Жалпы балл -2


    Презентация

    Сабақтың ортасы

    15 мин

    1-тапсырма

    82, а, ә-суреттерді қараңдар.Бейнеленген толқындардың

    толқындық беттері қандай?






    Дескриптор:

    - Бейнеленген толқындардың

    толқындық беттері қандай екенін табады


    ДЭ
    Презентация




    Жұптық жұмыс.
    23 мин.


    2-тапсырма

    1. Тұрғын толқынды бақылауға арналған тәжірибені қайталаңдар.Толқын ұзындығы мен оның таралу

    жылдамдығын анықтаңдар.

    2. Қума және тұрғын толқындардың негізгі айырмашылықтарын көрсетіңдер.

    Оқушылар жұпта отырып есептер шығарады. Мұғалім жауаптарын тексереді, кері байланыс береді.



    Дескриптор:

    -Есептерді шығарады

    Жалпы-8


    ДК экраны

    Жұмыс парағы



    Сабақтың соңы.

    Рефлексия

    4 мин

    Рефлексия.

    • Мен не үйрендім?

    • Мен нені оңай деп есептеймін?

    • Мен нені қиын деп есептеймін?

    • Мен енді нені білгім келеді?




    Берілген сұрақ бойынша жалпы сынып болып өз ойларын айтады.

    Сабақты түсіну деңгейіне байланысты бас бармақтарын көтереді.

    Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай мадақтау әдісі арқылы бағаланады.

    ДК экраны

    Тапсырма орындауға қажетті құралдар.



    написать администратору сайта