|
11 сынып тәрбие сабақ. Сынып 10 А
Педагогтің аты-жөні
|
Зайтбекова А.С.
| Күні:
|
13.09.2021
| Сынып: 10 А
| Қатысушылар саны:
| Қатыспағандар саны:
| Сабақтың тақырыбы
| «Тәуелділік және қосалқы тәуелділік ауру ретінде»
| Сабақтың мақсаты
| Қоғамдық ілгерлі дамуына кері әсерін тигізіп, жас ұрпақтың сапасы мен өмірлік уландыратын ауыр кеселдің бірі – маскүнемдік, араққұмарлық екенін ұғындыру.
| Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
| Педагогтің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
| 7 мин
| Видео көреді
| Тұртіп ал
|
| https://youtu.be/v_jkSEkDM40
| 15 мин
| І. Қызығушылықты ояту
Ой қозғау. Қазіргі кезде зияынды заттар өте көп. Қандай зиянды заттарды білеміз?
Топтастыру стратегиясы. Жеке жұмыс, жұппен ой бөліседі, топта қорғайды.
ІІ. Мағынаны ажырату
Кубизм стратегиясы. Әр топқа 1 топ – темекіні, 2 топ – есірткіні, 3 топ – ішімдікті, 4 топ – ЖИТС ауруының 6 жағын қарастырады.
| Сұрақтарға жауап береді
| Екі жұлдыз бір тілек
| Қосымша
| 15 мин
| «Аяқталмаған сөйлем» тренингі
«Сау дене, азат ақыл, адал көңіл – үшеуімен болады бақытты өмір...» атты дәйексөздің адам өмірі үшін қаншалықты маңызды екендігін мағынасын ашып түсіндіру.
«Көпір моделі» Салауатты өмір сүруге қалай қол жеткіземіз?
1. Зиянды заттарды тастау арқылы
2. Достардың үгіті арқылы
3. Өмірге құлшыныс арқылы
3. Қажырлық, төзімділік арқылы
4. Спортпен шұғылдану арқылы
| Постер қорғау
| Бір бірін бағалау.
| Қосымша парақ
| Үйге тапсырма
3 Мин
| «Болашақтың қамы үшін аулақ бол жастар кеселден» тақырыбына эссе жазу
| Қысқа әңгіме жазады
|
|
| 5 мин
| Не білдік? Не үйрендік? Нені білгім келеді? деген сұрақтарға жауап алу.
| Сабақты қорытындылау
| КБ
| Смайликтер
| |
|
|