Главная страница
Навигация по странице:

  • Барлық оқушылар

  • Кейбір оқушылар

  • Жаңа білім. Ширату жаттығуы .Оқулықтан есептер шығару. Топтық жұмысқа «Таrsia» моделін қолданамын

  • Жұптық жұмысқа сәйкестік тестті қолданамын

  • Ширату жаттығуы Топтық жұмысқа «Таrsia» моделін қолданады: Оқулықтан есептер

  • Жұптық жұмысқа сәйкестік тестті орындайды

  • Дискриптор: -Бөлімдері әртүрлі аралас сандарды ортақ бөлімге келтіреді; 1 балл

  • 1 балл 2.анықтаманың жауабын дұрыс табады; 1 балл 3. ортақ бөлімге келтіріп азайтады;1 балл

  • 1 балл 5.

  • Аралас сандарды қосу және азайту. аралас сандарды қосу және азайту. Сынып 5 З


    Скачать 186.83 Kb.
    НазваниеСынып 5 З
    АнкорАралас сандарды қосу және азайту
    Дата28.11.2021
    Размер186.83 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлааралас сандарды қосу және азайту.docx
    ТипДокументы
    #284693

    Сабақ №

    5.1С Жай бөлшектер

    Күні:

    Мұғалімнің аты-жөні:

    Сынып: 5 З

    Қатысқан оқушы саны:

    Қатыспаған оқушы саны:

    Сабақтың тақырыбы

    Аралас сандарды қосу және азайтуға есептер

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

    5.1.2.20 аралас сандарды қосу және азайтуды орындау;

    Сабақтың мақсаты:

    Барлық оқушылар: Аралас сандарды қосу және азайтуды орындау;

    Басым бөлігі: Бөлімдері әртүрлі аралас сандарды қосудың және азайтудың ережелерін қолданып, сандарды ең кіші ортақ бөлім келтіріп есептерді шығару;

    Кейбір оқушылар: Аралас сандарды бұрыс бөлшекке айналдырып, ең кіші ортақ бөлімге келтіріп, қосу және азайту амалын орындау

    Сабақ барысы

    Сабақтың кезеңі

    Педагогтің әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Басы

    5 минут

    Оқушылармен амандасу, түгелдеу.

    Оқушыларды стикерге жазылған сандар арқылы «Натурал сан», «Дұрыс бөлшек», «Бұрыс бөлшек», «Аралас сан» топтарына топтасады. Психологиялық ахуал яғни сабаққа назарын шоғырландыру үшін стикерге жазылған әріптерді пайдаланамын.

    Өтілген материалдарды қайталау мақсатында әр топтан бір оқушыдан немесе топ оқушыларынан топтың атына байланысты жан-жақты мәлімет сұрайды.

    . Оқушылармен бірге сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарын анықтаймын.

    Оқушылар мұғаліммен амандасады.

    Стикерге жазылған сандар арқылы «Натурал сан», «Дұрыс бөлшек», «Бұрыс бөлшек», «Аралас сан» топтарына топтасады. 3. Психологиялық ахуал.

    Өтілген материалдарды қайталау мақсатында әр топтан бір оқушы немесе топ оқушылары топтың атына байланысты жан-жақты мәлімет айтады..Мұғаліммен бірге сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарын анықтайды.


    Дискриптор:

    -Сұрақтарға жауап береді; 1 балл




    Сабақтың ортасы

    20 минут

    Жаңа білім.

    Ширату жаттығуы

    .Оқулықтан есептер шығару. Топтық жұмысқа «Таrsia» моделін қолданамын:


    №542 Қосуды орындаңдар:

    1) 2)

    3)

    4)

    5)

    6)

    Жұптық жұмысқа сәйкестік тестті қолданамын:



    Бүтін бөлік пен бөлшек бөліктен тұратын сан

    Аралас сан дегеніміз







    Дұрыс бөлшек дегеніміз





    Алымы бөлімінен кіші бөлшек









    Ширату жаттығуы

    Топтық жұмысқа «Таrsia» моделін қолданады:

    Оқулықтан есептер шығарады. №542 Қосуды орындайды:

    1) 2)

    3)

    4)

    5) 6)

    Жұптық жұмысқа сәйкестік тестті орындайды:





    Аралас сан дегеніміз

    Бүтін бөлік пен бөлшек бөліктен тұратын сан





    Дұрыс бөлшек дегеніміз

    Алымы бөлімінен кіші бөлшек












    Бағалау критерийі:

    - Аралас сандарды бұрыс бөлшекке айналдырып, ең кіші ортақ бөлімге келтіріп, қосу және азайту амалын орындай алады.

    Дискриптор:

    -Бөлімдері әртүрлі аралас сандарды ортақ бөлімге келтіреді; 1 балл

    -қосу және азайту амалын орындайды;

    1 балл

    Дискриптор:

    -Бөлімдері бірдей аралас сандарды қосады; 1 балл

    -Бөлімдері әртүрлі аралас сандарды қосады;

    1 балл

    Дискриптор:

    1.ортақ бөлімге келтіріп қосады;

    1 балл

    2.анықтаманың жауабын дұрыс табады; 1 балл

    3. ортақ бөлімге келтіріп азайтады;

    1 балл

    4.Аралас саннан натурал санды азайтады; 1 балл

    5. Натурал саннан аралас санды азайтады; 1 балл


    Оқулық, жұмыс дәптері





    Соңы

    5 минут

    Кері байланыс

    Сабақты бекіту Рефлексия

    Үйге тапсырма беру №427

    Оқушыларға «Бағдаршам» тәсілі кері байланыс парағы таратылады. Оқушылар өздері белгілейді.




    Сабақты пысықтау тапсырмаларын орындау.

    «Бағдаршам» тәсілі. Оқушылар өздері кері байланыс парағы таратылады.



    «Бағдаршам»

    Кері байланыс парағы.


    написать администратору сайта