Главная страница
Навигация по странице:

  • Күні: 22.04.2022 Мұғалімнің аты-жөні: Сарсенбаева Т.Н

  • Сабақтың тақырыбы: Шаршы функция және оның графигі

  • Сабақтың мақсаты Барлық оқушылар

  • Кейбір оқушылар

  • Сабақтың жоспарланған кезеңдері Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті

  • Ұйымдастыру кезеңі Шаттық шеңбер жасау арқылы оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айту.

  • Оқушылар мұғаліммен амандасады. Бір-біріне жылы сөздер айтады. Топқа бөлінеді. ФБ

  • Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз

  • Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері

  • АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

  • Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

  • Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты) 1: 2

  • Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым

  • алгебра. 8 а сынып алгебра — 20,04,2022. Сынып 8 А


    Скачать 41.15 Kb.
    НазваниеСынып 8 А
    Анкоралгебра
    Дата19.05.2022
    Размер41.15 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла8 а сынып алгебра — 20,04,2022.docx
    ТипДокументы
    #537771




    Күні: 22.04.2022

    Мұғалімнің аты-жөні: Сарсенбаева Т.Н

    Сынып: 8 А

    Қатысқан оқушылар саны:

    Қатыспағандар:

    Сабақтың тақырыбы:

    Шаршы функция және оның графигі

    Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)


    Шаршы функция және оның графигіне есептер шығару

    Сабақтың мақсаты

    Барлық оқушылар: қарапайым мәтінді есептерді квадрат теңдеудің көмегімен шешу.

    Басым оқушылар: мәтінді есепті квадрат теңдеудің көмегімен шеше отырып, бөгде шешімін анықтау.

    Кейбір оқушылар: күрделі мәтінді есептерді квадрат теңдеудің көмегімен шешу.

    Сабақ барысы

    Сабақтың жоспарланған кезеңдері

    Мұғалімнің іс-әрекеті

    Оқушының іс-әрекеті

    Бағалау

    Ресурс

    Қосымша берілетін тапсырмалар




    Ұйымдастыру кезеңі Шаттық шеңбер жасау арқылы оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айту.

    Топтарға бөлу. Берілген теңдеу шешімдері бойынша оқушыларды 4 топқа бөлемін. 1.Үй тапсырмасын тексеру «Ойлан, тап» әдісі арқылы бағалау критерийіне сәйкес SMART мақсаттағы барлық оқушылар мәтінді есептерді шығрау алгоритмінің ретін анықтайды.( орындары ауысып берілген сөйлемдердің ретін анықтау) Мақсаты: оқушылардың өткен тақырыпты қалай меңгергендігін тексеру. Нәтижесі: оқушылар өткен тақырыпты еске түсіріп, келесі тапсырмаларды орындауға дайын болады. 1) Есептің мәтінінде берілген шамалардың арасындағы тәуелділікті анықтау үшін есептің шартын білу қажет; теңдеулер жазылған үлестірме кағаз интербелсенді тақта оқулық

    2) Бастапқы шаманы әріппен белгілеу; 3) Теңдеу құру; 4) Құрылған теңдеудің түбірлерін табу; 5) Табылған түбірлердің қайсысы теңдеуді қанағатттандыратынын тексеру. «Серпілген сауал» әдісі арқылы оқушы мен оқушы арасында кері байланыс жүргізіледі.


    Оқушылар мұғаліммен амандасады.

    Бір-біріне жылы сөздер айтады.

    Топқа бөлінеді.

    ФБ

    Топқа бөлуге арналған стикерлер.

    Каландарова Айсулу – 2 орынды санды 2 орынды санға қосу





    2. «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі Мақсаты:оқушылар жеке жұмыс жасау арқылы өз ойын қортады,жұп болып пікірлерімен бөліседі. Натижесі: топта бір шешімге келеді, сарланған тапсырмаларды орындау арқылы бірін-бірі оқытады.сондықтан саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі жүргізіледі.

    №1. Асхатта тауықтармен қозылардың басын санағанда 17 болды, ал аяқтар саны 46-ға тең. Тауықтар мен қозылардың саны неше болады? Жауабы 11;6

    №2. Егер тікбұрышты үшбұрыштың катеттерінің біреуі екіншісінен 4 см қысқа екені және гипотенузасы 20 см-ге тең екені белгілі болса,осы үшбұрыштың катеттерін тап. жауабы: 12;16

    №3. Моторлық қайық ағыс бойымен 18 км және ағысқа қарсы 14 км жүрді, осы жолдың барлығына ол 3 сағ 15 мин жұмсады. Қайықтың меншікті жылдамдығы 10 км/сағ. Ағыстың жылдамдығын табыңдар Жауабы 2 км/сағ


    Оқушылар берілген есепті талдап шығарады.

    Оқушылар есептерді формуланы еске ала отырып есептерді шығарады.




    ФБ

    ФБ


    Дәптер, қалам.






    3. «Ойыңды шығар өріске» әдісі Мақсаты: оқушының сыни тұрғыдан ойлауын дамыту, мәселені барынша мұхият талқылауға және шығармашылықпен ойлауға дағдыландыру. (берілген сызба бойынша сұрақ құрастырып, оны квадрат теңдеудің көмегімен шешу) Нәтижесі: сынни тұрғыда ойлау,шығармашылқпен жұмыс жасауға және проблеманы шешуге дағдыланады.

    Оқушылар топпен бірлесе отырып шығарыңдар

    ФБ


    Постер, кластер.





    Сабақтың соңы

    5 минут


    Үй тапсырмасы:№207,209 Рефлекция: «Бес саусақ» әдісі Қағаз бетіне қолыңызды қойып ,саусақтарыңызды айналдыра сызыңыз. Әр саусақтың өз мәні бар,солар бойынша өз ойыңызды білдіріңіз: 1.бас бармақ _ мен үшін маңызды және қызықты болды........................................................................ 2.Сұқ саусақ_ мен бүгін ................................түсіндім. 3.Ортаңғы саусақ _ мен үшін ......................................... Қиын болды. 4.Төртінші саусақ_менің бағам.....................,өйткені... 5.Шынашақ _мен .................................... білгім келеді

    Алгебра 8. Шыныбеков Ә.Н.Жалпы білім беретін мектептің 9 – сыныбына арналған оқулық.


    Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?


    Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

    Пәнаралық байланыс

    Қауіпсіздік ережелері

    АКТ-мен байланыс
    Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)


    Деңгейлік тапсырмалар беру арқылы оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттырамын. Қабілеті жоғары оқушылар зертеу сипатындағы топтық жұмыстарда көшбасшы болып, топ мүшелерінің толық түсінуіне көмектесіп, өз білімімен бөліседі. Ол оқушы С деңгейдегі тапсырманы мұғалімнің көмегінсіз шығара алуы керек деген міндет қоюды жоспарлаймын. Ал шығара алмаса түрткі сұрақтар мен жетелеуші сұрақтар қою арқылы қолдап отырамын.

    Дайын жауаптары бойынша өзін-өзі және мұғалім пікірі бойынша бағаланады. Ауызша сұрақтар қою және жеке жұмыс

    АКТ-ны тиімді қолдану.

    Партада дұрыс отыруын қадағалаймын

    Белсенді топтық жұмыс орындатамын

    Техника қауіпсіздік ережелерін сақтауын қадағалаймын


    Ойлану

    Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

    Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

    Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.




    Жалпы баға
    Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

    1:
    2:
    Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

    1:
    2:
    Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?




    написать администратору сайта