Активи підприємства. Тема 9. Активи підприємства. Степанова Карина, ффо 39 Дз Задача 1
Скачать 36.32 Kb.
|
Степанова Карина, ФФО 3-9 Д/з Задача 1 Визначити показники ефективності використання та відтворення основних засобів виходячи з того, що повна початкова вартість основних засобів на початок року становила 41 млн. грн.. З 1.02 введено в експлуатацію основних засобів на 453 тис. грн. а з 1.09 вибуло основних засобів на 190 тис. грн. Річний обсяг виконаних робіт – 57 млн. грн.. У найбільш навантаженій зміні в середньому зайнято 110 робітників. Сума зносу основних засобів на кінець року - 11800 грн. – 1 грн. вартості ОЗ генерує 1,38 грн. вартості ОР – для отримання 1 грн. обсягу реалізації необхідно витратити 0,73 грн. вартості ОЗ – вартість ОЗ, яка припадає на 1 працівника. - частка ОЗ, які були виведені з експлуатації становить 0,39% - частка введених в дію ОЗ становить 1,1%. - інтенсивність оновлення ОЗ становить 0,6% – інтенсивність інтенсивного оновлення ОЗ становить 120% Задача 2 Підприємство придбало нову технологічну лінію для виготовлення вартістю 141 тис. грн. Витрати на її транспортування і монтаж склали 15 тис. грн. Прогнозований нормативний термін експлуатації технологічної лінії становитиме 8 років, а її ліквідаційна вартість - 15 тис. грн. Визначити норму та суми амортизаційних відрахувань (за 5 років) для технологічної лінії за умови застосування таких методів нарахування амортизації засобів праці: прямолінійного, прискореного зменшення залишкової вартості та кумулятивного з’ясувати який з них економічно вигідніший для підприємства Прямолінійний метод: Прискореного зменшення залишкової вартості:
Кумулятивний метод:
Висновок: найбільш економічно-вигідний метод нарахування амортизації є прискореного зменшення залишкової вартості, оскільки сума амортизаційних відрахувань за цим методом найбільша, що прискорить процес оновлення ОЗ та зменшить податкове навантаження. Задача 3 Розрахувати потребу оборотних активів у виробничих запасах по основних матеріалах за такими даними:
де ОВ - обсяг випуску (програма випуску виробів) і-то виду продукції, шт.; І мах (*там в формулі інші букви в індексі - не звертайте уваги правильно Імах) - найбільший інтервал поставки (найбільша тривалість зберігання запасів), дні; НВі - норма витрат і-го матеріалу на 1 виріб для і-го виробу, кг.; Цмах - максимальна ціна, тис.грн/т. Ці - ціна і-го матеріалу, тис.грн./т Іі - інтервал поставки і-го матеріалу (період зберігання і-го запасу), дні; ТЗі - транспортний запас і-го матеріалу, дні. - цю формулу застосовуєте до кожного матеріалу, який використовується і процесі виробництва конкретного виду продукції. 1. Норматив оборотних активів (коштів) у матеріал А для виробу 2. Норматив оборотних активів (коштів) у матеріал А для виробу 3. Норматив оборотних активів (коштів) у матеріал Б для виробу 4. Норматив оборотних активів (коштів) у матеріал Б для виробу 5. Норматив оборотних активів (кошів) загальний Задача 4 Протягом звітного року підприємство виготовило і реалізувало товарної продукції на суму 803 тис. грн., середньорічний залишок оборотних активів склав 185 тис. грн.. У наступному розрахунковому році обсяг реалізованої продукції має бути збільшений на 10 %. Крім того, розроблені організаційно-економічні заходи щодо підвищення ефективності виробництва, які дозволять скоротити оборотність загальної величини оборотних активів приблизно на 17 днів. На основі наведених даних розрахувати: показники оборотності оборотних активів підприємства у звітному та розрахунковому роках; необхідний обсяг оборотних активів у розрахунковому році; можливий обсяг вивільнення оборотних активів внаслідок здійснення організаційно-економічних заходів. Формула для розрахунку вивільнення оборотних активів (коштів) наступна (виправте на парі невірно записали): де ОРпл.- обсяг реалізації плановий, тис.грн. Тоб.пл.- тривалість обороту планова, дні; Тоб.зв. - тривалість обороту звітного року, дні. – можливий обсяг вивільнення ОБ складе 41,7 тис. грн. |