Главная страница
Навигация по странице:

  • (СЛАЙД 15-16).

  • Чернівці - ДОПОВІДЬ. Стратегічне управління якістю освітньої діяльності у зво


    Скачать 18.93 Kb.
    НазваниеСтратегічне управління якістю освітньої діяльності у зво
    Дата19.02.2022
    Размер18.93 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаЧернівці - ДОПОВІДЬ.docx
    ТипДокументы
    #367277

    СЛАЙД 1. Доброго дня, шанові колеги! До вашої уваги пропонується доповідь на тему «Стратегічне управління якістю освітньої діяльності у ЗВО».
    СЛАЙД 2. Незаперечним є те, що сьогодні в Україні відбуваються економічні та соціальні реформи, формуються нові підходи до процесу управління всіма галузями господарства й соціально-культурної сфери, які потребують наукового аналізу й об’єктивного, адекватного відображення причинно-наслідкових процесів в управлінні сучасною освітою. Тим часом проблема визначення якості підготовки фахівців для галузі охорони здоров’я України та стратегічне управління цією якістю досі залишається не вирішеною. Виникає потреба у пошуку нових підходів, форм і змісту процесу управління якістю освітньої діяльності у закладах вищої освіти, що, в свою чергу, потребує високої професійної підготовки керівників цих закладів, створення відповідних моделей та програм.
    СЛАЙД 3. Метою нашого дослідження було теоретично обґрунтувати та експериментально перевірити модель стратегічного управління якістю освітньої діяльності у закладі вищої освіти.

    Відповідно до мети дослідження було сформульовано наступні завдання роботи (СЛАЙД).
    СЛАЙД 4. Об’єктом дослідження є якість професійної підготовки медичних працівників.

    Предметом дослідження – стратегічне управління якістю освітньої діяльності.
    СЛАЙД 5. Вирішення поставленої мети здійснювалося за допомогою комплексу методів(СЛАЙД).
    СЛАЙД 6. На основі проведеного нами теоретичного аналізу процесу стратегічного управління якістю освітньої діяльності у ЗВО ми уточнили зміст понять «якість освітньої діяльності ЗВО», «стратегічне управління», «стратегічне управління якістю освітньої діяльності у ЗВО».

    Під якістю освіти в ЗВО галузі охорони здоров’я ми будемо розуміти систему критеріїв та характеристик навчального процесу та ступінь досягнення мети навчання, а саме (СЛАЙД).
    СЛАЙД 7. Під стратегічним управлінням якістю освітньої діяльності у ЗВО ми розуміємо планомірно здійснювану систему стратегічних і оперативних дій, спрямовану на забезпечення, поліпшення, контроль і оцінку якості освіти. В сучасній методології управління організацією представлено три провідні методичні підходи, які пропонують інструменти та прийоми розробки стратегії – цільовий, системний і процесний.
    СЛАЙД 8. Гарантування якості освіти є тим підґрунтям, що лежить в основі створення власної моделі стратегічного управління якістю освітньої діяльності у кожному конкретному закладі вищої освіти(СЛАЙД).
    СЛАЙД 9. Основними напрямками діяльності ЗВО щодо створення ефективної та результативної системи забезпечення якості освіти та моделі стратегічного управління якістю освітньої діяльності у закладі вищої освіти мають стати наступні (СЛАЙД).
    СЛАЙД 10.У загальному випадку системний підхід до якості освіти включає три складові(СЛАЙД).

    СЛАЙД 11. Модель системи якості включає шість взаємопов’язаних і взаємодіючих груп рекомендацій і вимог (компетенцій) до різних аспектів діяльності інституту. Графічно ця модель представлена на слайді.
    СЛАЙД 12. Головним об’єктом дослідження виступала система забезпечення якості КВНЗ «Житомирський медичний інститут», предметом – стратегічне управління якістю освітньої діяльності у ЗВО.

    Діагностувальне анкетування за розробленою нами анкетою серед студентів Житомирського медичного інституту (групи за спеціальностями «Сестринська справа», «Акушерська справа»).

    У якості основного методу було обрано анонімне анкетування. Загальна кількість студентів, які брали участь в анкетуванні, склала 108 чоловік. Анкетування проводилось двічі: до початку та після впровадження моделі та програми стратегічного управління освітньою діяльністю в ЗВО.
    СЛАЙД 13. Питання анкети можна умовно поділити на два блоки (інформаційний та діагностувальний). Критеріями оцінювання за даними анкетування є:

    1. «Наявність та ефективність системи забезпечення якості освіти» 2. «Обізнаність студентів щодо освітнього менеджменту» 3. «Інноваційність процесу навчання в ЗВО»

    За кожним із критеріїв можна встановити три рівні їхньої сформованості: низький, середній та достатній (СЛАЙД).
    СЛАЙД 14. На підставі проведеного статистичного аналізу результатів анкетування за даними критеріями можна встановити статистичний розподіл оцінювання студентами-респондентами сформованості системи забезпечення якості освіти в КВНЗ «Житомирський медичний інститут»(СЛАЙД).

    Аналіз результатів дослідження показав, що більшість студентів розуміє важливість даної системи, але не до кінця відчуває її функціонування та ефективність. Обізнаність студентів щодо питань організації, управління вищої освіти, освітнього менеджменту та теоретичних засад управління якістю освіти навіть на теоретичному рівні, значно нижча, а на практиці студенти діють переважно на інтуїтивному рівні.

    Враховуючі дані результати дослідження нами пропонується Програма стратегічного управління якістю освіти у ЗВО сфери охорони здоров’я, яка містить наступні пункти (СЛАЙД 15-16).
    СЛАЙД 17. Впровадження моделі та програми стратегічного управління дало можливість отримання нових результатів анонімного анкетування.
    СЛАЙД 18. На даному слайді ви можете побачити та порівняти результати ДО і Після впровадження моделі та програми стратегічного управління. Якщо на початку дослідження рівні сформованості системи забезпечення якості освіти були переважно на низькому рівні, то після впровадження моделі та програми стратегічного управління ці показники знаходяться на середньому та достатньому рівнях, що свідчить про ефективність даної моделі та програми.
    СЛАЙД 19. На нашу думку основними засобами, що впливають на розвиток та удосконалення системи управління якістю освіти у ЗВО, являється розробка та впровадження моделі та програми стратегічного управління якістю освітньої діяльності у ЗВО сфери охорони здоров’я, що дає змогу підвищити конкурентоздатність випускників та престиж навчального закладу на українському та міжнародному ринках освітніх послуг, а також робити певні внески в модернізаційні процеси вищої медичної освіти в Україні.

    СЛАЙД 20. Доповідь закінчена. Дякую за увагу!


    написать администратору сайта