Главная страница

«Електрообладнання, електронна апаратура і системи управління самовивантажуючого балкеру водотоннажністю 50000 тон». 12-16_ВСТУП та розділ 1_Удавіхін. Судна транспортного флоту оборудуються великою кількістю різних електрифікованих механізмів, схемами енергоустаткування та автоматики, які відрізняються значною різноманітністю систем управління


Скачать 128 Kb.
НазваниеСудна транспортного флоту оборудуються великою кількістю різних електрифікованих механізмів, схемами енергоустаткування та автоматики, які відрізняються значною різноманітністю систем управління
Анкор«Електрообладнання, електронна апаратура і системи управління самовивантажуючого балкеру водотоннажністю 50000 тон
Дата21.11.2021
Размер128 Kb.
Формат файлаdoc
Имя файла12-16_ВСТУП та розділ 1_Удавіхін.doc
ТипДокументы
#278190


ВСТУП
Судна транспортного флоту оборудуються великою кількістю різних електрифікованих механізмів, схемами енергоустаткування та автоматики, які відрізняються значною різноманітністю систем управління.

Комплексна автоматизація суднових технічних засобів залежить від ступеня впровадження комп’ютерних технологій. Сучасні інформаційні технології відкривають перед розробниками суднових систем управління багато нових можливостей. Сучасні технології дозволяють застосовувати різноманітні технічні засобі збору, перетворення, передачі й відображення інформації, формування, передачі й реалізації керуючих впливів на технічні об'єкти.

Висока продуктивність мікроконтролерної техніки дає можливість використовувати на судні управляючі комп’ютерні мережі для обробки інформації про стан суднових об'єктів і управління складними системами. Такі управляючі комплекси забезпечують нормальне протікання технологічних процесів в керованих об'єктах, підтримують безаварійне та безпечне їх функціонування і дають можливість управляти рухом судна і всіма необхідними для цього технічними засобами без безпосередньої участі обслуговуючого персоналу.

Економія електроенергії визнана найважливішим напрямком енергетичної політики як у Європі так і в Україні. Особливе значення має використання раціональних способів керування технологічними процесами, які забезпечують мінімальне споживання електроенергії. Кардинальне поліпшення енергетичної ситуації шляхом рішення проблем енергозбереження зв'язано з ефективним з погляду високого рівня виробництва використанням електроенергії в перетвореному виді. На сьогодні удосконалювання технологічних процесів і комплексна механізація й автоматизація процесу вивантаження судна вимагають широкого впровадження регульованого електропривода. Більшість сучасних технологічних установок на морському транспорті оснащені електроприводом з асинхронними двигунами. Вони характеризуються простотою конструкції і обслуговування, високою економічністю та надійністю на відміну від синхронних двигунів. Переваги асинхронних короткозамкнутих двигунів очевидні, але великий пусковий струм (більш ніж 7*Iн) перекреслює всі переваги. В початковий момент відбувається просів напруги електростанції, який приводить до збоїв електроустаткування, підключених до мережі. Подібна "шокова терапія" не кращим чином впливає і на сам двигун. Тобто використання керованих електроприводів є конче необхідним, а удосконалення систем управління частотно-регульованими приводами є актуальною задачею. Хоча первинні витрати на систему управління досить великі, але вже з моменту першого запуску вони починають виправдовувати себе. По - перше значна економія електроенергії, а як слідство і палива. По-друге рекуперація енергії в суднову мережу забезпечує хороші енергетичні показники навіть у важких пуско-гальмівних режимах.

На сучасних суднах кількість споживачів електроенергії суднової електростанції безупинно збільшується, потужності споживачів ростуть, відповідно ростуть і потужності суднових електричних станцій. Відбувається підвищення рівня розвитку й удосконалювання електроустаткування суднових електростанцій у наступних напрямках:

  • розширення застосування комплексної автоматизації суднових електростанцій і загально-суднових систем;

  • підвищення надійності, гнучкості й економічності електричних установок і станцій шляхом розширення електрифікації та автоматизації суден;

  • підвищення якості вироблюваної електричної енергії;

  • удосконалення конструкцій машин, апаратури, приладів шляхом впровадження нових технологій.

Все це дозволить здійснити перехід до більш повного об'єму автоматизації управління суднової електроенергетичної установки судна та технологічних процесів вантажних комплексів і, як наслідок, до більшої ефективності використання обладнання.


  1. Техніко-експлуатаційні характеристики та конструктивні особливості судна


Архітектурно - конструктивний тип судна: 4-х палубне, самовивантажуючий балкер, із баком, надбудовою і машинним відділенням у кормі, із бульбоподібним носом і крейсерською кормою. Служить для перевезення насипних вантажів (зерно,цемент, гіпс і т.д.). Призначено для доставки вантажів в порти, де не передбачено причал з вивантажним комплексом (крани, тощо). Судно самостійно може виконувати операції, які зв’язані з самовивантаженням вантажу. В кормі судна розташований бум-конвеєр. Корпус судна зварний, спроектований за змішаною системою набору. На судні є каюти для розміщення 27 членів екіпажу.



Рис. 1.1 – Боковий вид самовивантажуючого балкеру
Загальні характеристики:

Класифікація: Lloyd’s Register +100A1, Bulk Carrier, Self-unloader, EPS, LI, IWS, pt HT steel, +LMC, UMS, EP

довжина найбільша: Lнб = 183,6 м;

ширина: В=23,6 м;

найбільша висота: D = 34,23 м;

осадка середня у вантажу: d = 11,5 м;

водозміщення у повному вантажу: D = 49950 т;

дедвейт: DW=43900 т;

швидкість у повному вантажу: V = 16,5 вузла;

район плавання: необмежений;

автономність плавання – 23 доби;

якірний пристрій – 2 якоря Холла (m=8300 кг);

кількість трюмів: 4.

Енергетична установка

Головний двигун – дизель, марка: Hitachi B&W 6L67GFC.

Потужність: 8352 кВт.

Частота обертання вала: n = 119 об/хв..

Тип передачі на гребний вал: пряма.

Керування двигуном: із ходової рубки і ЦПУ.

Кількість гвинтів: 1.

Тип: гребний гвинт фіксованого шагу.

Кількість лопастів: 5.

Електроенергетична установка

Рід струму: змінний, 3 фази, 60 Гц.

Напруга силової мережі: 440 В.

Напруга мережі освітлення: 220 В.

Генератори – безщіткові, трифазні, синхронні.

Кількість генераторів: 3.

Тип генераторів: CM-Hyundai HFJ6 564-84E (2 х 1250 кВт) та

CM-Hyundai HFJ5 632-84E (1 х 938 кВт).

Коефіцієнт потужності 0,8.

Рульова машина

Тип: “Kawasaki RW-25”.

Обертаючий момент: 1850 кН.

Підрулюючий пристрій

Носовий підрулюючий пристрій потужністю 970 кВт

Аварійне обладнання

Аварійний дизель – генератор: 175 кВт.

Аварійний пожежний насос: 92 м³/год.

Рятувальні пристрої судна складаються з двох моторних рятувальних шлюпок закритого типу місткістю по 20 осіб, розташованих з обох бортів з корпусом із пластика та трьох рятувальних плотів місткістю по 10 осіб, кожний і одного плоту на 6 чоловік, розташованого на носі.

На судні також встановлені установка для очищення і знезараження стічних вод, система кондиціювання, протипожежна система. Судно має два брашпилі, два якорі Холла, шість автоматичних швартовних лебідок, електрогідравлічну кермову машину і кермо напівбалансного типу.


написать администратору сайта