Главная страница
Навигация по странице:

  • Факультет Права Р Е Ф Е Р А Т на тему:«Судова система України» Виконав

  • Перевірив: Викладачка з цивільного процесуЗабарний Григорій ГригоровичКИЇВ - 2020 рік ЗМІСТ

  • МІСЦЕВІ СУДИ В СУДОВІЙ СИСТЕМІ УКРАЇНИ

  • ПРАВОВИЙ СТАТУС АПЕЛЯЦІЙНИХ СУДІВ

  • ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ – НАЙВИЩИЙ СУДОВИЙ ОРГАН

  • СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ 1.

  • Реферат 'Судова система України'. Судова система України


    Скачать 21.32 Kb.
    НазваниеСудова система України
    Дата22.11.2020
    Размер21.32 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаРеферат 'Судова система України'.docx
    ТипДокументы
    #152671

    МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

    ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ЗВО

    «МІЖНАРОДНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

    ІМЕНІ АКАДЕМІКА ЮРІЯ БУГАЯ»

    Факультет Права

    Р Е Ф Е Р А Т

    на тему:

    «Судова система України»

    Виконав:

    Студент групи Пк-81

    Кріпкий Богдан Костянтинович

    Перевірив:

    Викладачка з цивільного процесу

    Забарний Григорій Григорович

    КИЇВ - 2020 рік

    ЗМІСТ

    ВСТУП………………….…………………………………………………………....3

    МІСЦЕВІ СУДИ В СУДОВІЙ СИСТЕМІ УКРАЇНИ.....…….…...…………........4

    ПРАВОВИЙ СТАТУС АПЕЛЯЦІЙНИХ СУДІВ……………………………........6

    ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ – НАЙВИЩИЙ СУДОВИЙ ОРГАН…………...8

    ВИСНОВКИ………………………….…………………………………………….10

    СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ…………….…………………………………………….11

    ВСТУП

    Судова система України – це сукупність усіх існуючих та функціонуючих судів в Україні, які мають повноваження здійснювати судову владу.

    Судову систему України складають суди загальної юрисдикції та Конституційний Суд України.

    Юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, які виникають у державі.

    Конституційний суд України є єдиним органом конституційної юрисдикції в Україні, головною задачею якого є гарантування верховенства Конституції як Основного закону держави на всій території України.

    Систему судів загальної юрисдикції складають:

    - місцеві суди;

    - апеляційні суди, Апеляційний суд України;

    - спеціалізовані суди;

    - Верховний Суд України.

    Судова система України характеризується:

    - єдиними принципами організації та діяльності судів;

    - єдиним статусом суддів;

    - обов`язковими для усіх судів правилами судочинства, визначеними законом;

    - однаковим застосуванням законів судами загальної юрисдикції;

    - єдиним порядком організаційного забезпечення діяльності судів;

    - фінансуванням судів виключно з державного бюджету України.

    МІСЦЕВІ СУДИ В СУДОВІЙ СИСТЕМІ УКРАЇНИ

    Місцевий суд є основною ланкою в системі судів загальної юрисдикції. Це випливає насамперед з того, що суди саме цього рівня розглядають усі кримінальні, цивільні, господарські та адміністративні справи, за винятком тих, які віднесено законодавством до компетенції інших судів.

    До місцевих загальних судів належать:

    районні, районні у містах, міські та міськрайонні суди;

    військові суди гарнізонів.

    Військовий суд гарнізону є структурним елементом системи війсь­кових судів і утворюється на території, де розташовано один або кілька гарнізонів. Створення військових судів зумовлено низкою причин. Так, розгляд справ у військових злочинах потребує від суддів знання особливостей проходження військової служби, умов життя та побуту в армії. Крім того, структура управління армією ус­кладнює використання можливостей районних та міських судів, ос­кільки управління армією здійснюється не за адміністративно-тери­торіальним поділом. Підсудність справ військовому суду гарнізону визначається процесуальним законом. Засади організації та діяльності місцевих судів закріплено в Конституції, Законі України “Про судоустрій і статус суддів” і деяких інших нормативних актах.

    Суд цього рівня утворюють у районі, місті та районах міста. В назві місцевого суду використовують назву населеного пункту, в якому він знаходиться.

    Місцевими господарськими судами є господарські суди Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, а місцевими адміністративними судами - окружні суди, які утворюють у округах відповідно до Указу Президента України.

    До складу місцевого суду входять: судді місцевого суду, голова та заступник голови суду. В місцевому суді, в якому кількість суддів перевищує п'ятнадцять, може бути призначено більше одного заступника голови суду.

    За своїми повноваженнями місцевий суд є судом першої інстанції і розглядає справи, віднесені процесуальним законом до його підсудності. Зокрема, місцеві загальні суди розглядають кримінальні та цивільні справи, а також справи про адміністративні правопорушення; місцеві господарські суди розглядають справи, що виникають із господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені процесуальним законом до їх підсудності; місцеві адміністративні суди розглядають адміністративні справи, пов'язані з правовідносинами в сфері державного управління та місцевого самоврядування (справи адміністративної юрисдикції), крім справ адміністративної юрисдикції у сфері військового управління, розгляд яких здійснюють військові суди.

    ПРАВОВИЙ СТАТУС АПЕЛЯЦІЙНИХ СУДІВ

    Апеляційні суди — це суди другої ланки єдиної судової системи судів загальної юрисдикції. Вони є судами вищого рівня для місцевих судів і нижчими стосовно Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів.

    У системі судів загальної юрисдикції в Україні діють загальні та спеціалізовані апеляційні суди, а саме: апеляційні суди областей, апеляційні суди міст Києва та Севастополя, Апеляційний суд Автономної Республіки Крим, військові апеляційні суди регіонів і апеляційний суд Військово-Морських Сил України, а також Апеляційний суд України. За потреби замість апеляційного суду області можуть утворюватися апеляційні загальні суди, територіальну юрисдикцію яких поширено на кілька районів області. Апеляційними спеціалізованими судами є апеляційні господарські суди та апеляційні адміністративні суди, які утворюються в апеляційних округах відповідно до Указу Президента України.

    В апеляційних судах утворюються судові палати. В складі загального апеляційного суду утворюється судова палата в цивільних справах і судова палата в кримінальних справах. У складі спеціалізованого апеляційного суду можуть утворюватися судові палати з розгляду окремих категорій справ за встановленою спеціалізацією в межах відповідної спеціальної судової юрисдикції.

    Апеляційний суд України має діяти в складі трьох палат: судової палати у цивільних справах, судової палати у кримінальних справах та військової судової палати.

    Суди другої ланки мають однакову компетенцію та рівні права щодо розгляду кримінальних, цивільних, господарських і адміністративних справ. Вони діють як суди апеляційної інстанції щодо рішень місцевих судів і як суди першої інстанції в адміністративних, кримінальних та цивільних справах, які віднесено до їхньої підсудності законом. Апеляційні господарські суди справ у першій інстанції не розглядають. Апеляційні суди вивчають і узагальнюють судову практику. До складу апеляційних судів входять судді, які як правило, обрані Верховною Радою України безстроково чи, в окремих випадках, призначені Президентом України в межах п`ятирічного строку. Кількість суддів у кожному апеляційному суді визначає Президент України.

    ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ – НАЙВИЩИЙ СУДОВИЙ ОРГАН

    Найвищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції є Верховний Суд України.

    У складі Верховного Суду України діють:

    - Судова палата у цивільних справах;

    - Судова палата у кримінальних справах;

    - Судова палата у господарських справах;

    - Судова палата у адміністративних справах;

    - Військова судова колегія.

    Кількісний склад судових палат і Військової Судової колегії визначає Пленум Верховного Суду України з числа суддів Верховного Суду України.

    Судові палати в межах своїх повноважень здійснюють судочинство, готують проекти постанов Пленуму Верховного Суду України, вивчають і узагальнюють судову практику, аналізують судову статистику та виконують інші повноваження.

    У Верховному Суді України діють: Президія Верховного Суду України, Пленум Верховного Суду України, Науково – консультативна рада.

    Верховний Суд України очолює Голова Верховного Суду України. Голову Верховного Суду обирає на посаду та звільняє з неї

    Пленум Верховного Суду України шляхом таємного голосування. Обраним на посаду Голови Верховного Суду України вважають кандидата, за якого подано більшість голосів від загального складу

    Пленуму. Обрання Голови Верховного Суду України затверджують, на підставі протоколу таємного голосування постановою Пленуму. Голова Верховного Суду України не може бути обраний на цю посаду більш ніж на два строки підряд.

    До компетенції Голови Верховного Суду України належить вирішення таких питань:

    - організація діяльності Верховного Суду України;

    - розподіл обов'язків між заступниками Голови Верховного Суду України;

    - організація роботи Президії та скликання Пленуму Верховного Суду України, внесення питань на їх розгляд і головування на їх засіданнях;

    ВИСНОВКИ

    Судова система України – це сукупність усіх існуючих та функціонуючих судів в Україні, які мають повноваження здійснювати судову владу.

    Судову систему України складають суди загальної юрисдикції та Конституційний Суд України.

    Місцевий суд є основною ланкою в системі судів загальної юрисдикції. Суди саме цього рівня розглядають усі кримінальні, цивільні, господарські та адміністративні справи, за винятком тих, які віднесено законодавством до компетенції інших судів. Засади організації та діяльності місцевих судів закріплено в Конституції, Законі “Про судоустрій і статус суддів” і деяких інших нормативних актах. Суд цього рівня утворюють у районі, місті та районах міста.

    До складу місцевого суду входять: судді місцевого суду, голова та заступник голови суду. В місцевому суді, в якому кількість суддів перевищує п'ятнадцять, може бути призначено більше одного заступника голови суду.

    За своїми повноваженнями місцевий суд є судом першої інстанції і розглядає справи, віднесені процесуальним законом до його підсудності.

    СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ

    1. Цивільно-процесуальний кодекс України.

    2. ЗУ «Про судоустрій і статус суддів»

    3. Конституція України

    4. Суд, правоохоронні та правозахисні органи України: Навч. посіб./ В.С. Ковальський, В.Т.Білоус, С.Е.Демський та ін. – К.: Юрінком Інтер, 2002.

    5. Військові суди – органи правосуддя у Збройних Силах України / За заг.ред. В.В.Денисенка. – К.: Реферат, 2002.



    написать администратору сайта