Главная страница
Навигация по странице:

  • Сутність електролізу

  • Електроліз терапевтичний

  • Показання

  • Одержання лікувальної води з допомогою електролізу

  • Використання електролізованої води в медицині

  • Використана література

  • Абстрактное и конкретное. Електро́ліз. Сутність електролізу


    Скачать 73.81 Kb.
    НазваниеСутність електролізу
    АнкорАбстрактное и конкретное
    Дата17.02.2022
    Размер73.81 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаЕлектро́ліз.docx
    ТипДокументы
    #365345


    ПЛАН

    1. Сутність електролізу

    2. Електроліз терапевтичний

    3. Одержання лікувальної води з допомогою електролізу

    4. Використання електролізованої води в медицині

    Використана література


    1. Сутність електролізу

    Електро́ліз – розклад речовин (напр., водирозчинів кислотлугів, розчинених або розплавлених солей тощо) постійним електричним струмом.

    Електроліз полягає в електрохімічних процесах  окиснення  та відновлення на електродах. При електролізі позитивно заряджені йони (катіони) рухаються до катода, на якому електрохімічно відновлюються. Негативно заряджені йони (аніони) рухаються до анода, де електрохімічно окислюються. В результаті електролізу на електродах виділяються речовини в кількостях, пропорційних кількості пропущеного струму. Електроліз застосовується для одержання багатьох речовин (металів, водню, хлору та ін.), при гальваностегії (нанесенні металічних покриттів),  гальванопластиці  (відтворенні форми предметів), а також у хімічному аналізі (полярографія).


    1. Електроліз терапевтичний

    Заснований на тому, що утворюються при проходженні однонаправленого електричного струму через тканини організму внаслідок електролізу утвореному на катоді і хлористоводнева кислота (на аноді) при зіткненні металевого електрода зі шкірою викликають на ній припікаючу дію, викликаючи електрохімічний опік.

    Активний електрод - сталева голка, сполучена за допомогою пластичного кабелю з негативним полюсом апарата, напрямляючий електрод - металева пластинка з гідрофільною прокладкою, яку фіксують на долоні пацієнта, або скляна чашка, наповнена 2-3% розчином хлориду натрію, куди хворий опускає пальці рук. На дні її розташована свинцева пластинка, поєднана з позитивним полюсом апарата. Голку протирають спиртом і легко вводять у волосяний фолікул, після чого подають струм, який поступово підсилюють.

    Сила впливу (ступінь опіку) прямо пропорційна силі струму і часу його проходження. Для епіляції застосовують силу струму від 0,5 до 1,5 мА (при тонкому волоссі), а іноді до 3 мА (при грубому, жорсткому волоссі). При появі в місці впливу білої піни (бульбашок водню) процедуру закінчують. Після вилучення голки волосся видаляють спеціальним пінцетом.

    Поле впливу до та після проведення процедури дезінфікують спиртом. Протягом однієї процедури можна видалити до 100 волосин, сеанси проводять через 2-3 дні. У косметології для видалення волосся методом електролізу застосовують гальванічний апарат Гофмана, забезпечений набором активних електродів-голок.

    Показання: гіпертрихоз, ангіоми та інші патологічні новоутворення на шкірі, які вимагають руйнування.

    Протипоказання: такі ж, як і для гальванізації.


    1. Одержання лікувальної води з допомогою електролізу

    Якщо через воду протікає постійний електричний струм, то надходження у воду біля катоду, так само як і видалення електронів з води біля анода, супроводжується серією електрохімічних реакцій на поверхні катода і анода. В результаті утворюються нові речовини, змінюється система міжмолекулярних взаємодій, склад води, в тому числі структура води як розчину. Отримують таку воду за допомогою діафрагмового проточного електрохімічного реактора (СТЕЛ), що включає в свій склад спеціальну мембрану (діафрагму), що розділяє воду, яка знаходиться біля катоду і воду, яка знаходиться біля аноду. Склад електродів (анода і катода) такий, що вони можуть обмінюватися тільки електронами.

    В перше таку воду вперше отримав винахідник Крат, зцілився з їх допомогою від аденоми і радикуліту. Ці рідини роблять за допомогою електролізу звичайної води, причому кислу воду, яка збирається коло позитивно зарядженого анода, називають «мертвою», а лужну (концентрується близько негативного катоду) - «живою».

    В результаті катодного (католіт) обробки вода набуває лужну реакцію, її ОВП знижується, зменшується поверхневий натяг, знижується кількість розчиненого кисню і азоту, зростає концентрація водню, вільних гідроксильних груп, зменшується електропровідність, змінюється структура не тільки гідратних оболонок іонів, але і вільного об'єму води.

    При анодній (аноліт) електрохімічній обробці кислотність води збільшується, ОВП зростає, дещо зменшується поверхневий натяг, збільшується електропровідність, зростає кількість розчиненого кисню, хлору, зменшується концентрація водню, азоту, змінюється структура води. Аноліт - коричнювата, кислувата, з характерним запахом і рН = 4-5 од.

    При інгаляційному введенні аноліт АНК з вмістом оксидантів 0,02% і загальною мінералізацією 0,25 -0,35% не надає подразнюючої дії на органи дихання і слизові оболонки очей. При введенні всередину аноліт не чинить імунотоксичної дії і підвищення рівня хромосомних аберацій в клітинах кісткового мозку і, отже, не має цитогенетичної активністю. При нагріванні до 400 С біоцидна активність аноліта збільшується на 30-100%.

    Католіт має рН більше 8, а ОВП рівним мінус 200 - мінус 800 мВ. Його антибактеріальна дія має бактерицидний ефект і проявляється щодо ентеробактерій, стійкими до нього є ентерококи і стрептококи групи В, а відносно грамнегативних мікроорганізмів - тільки бактеріостатичну. Католіт з рН нижче 10,5 і ОВП менше мінус 550 не володіє несприятливою дією на організм людини і не викликає токсичного ефекту при застосуванні всередину

    Католіт є розчином з аномально посиленими електронодонорними властивостями і, потрапляючи в кров людини, підсилює її електронодонорний фон на кілька десятків міллівольт.


    1. Використання електролізованої води в медицині

    Катодна або анодна вода широко застосовується в біології та медицині. У медицині електроактивовані розчини як аноліти, так і католіти знаходять досить широке застосування. Найбільш широко відоме застосування анолітів з метою дезінфекції та стерилізації інструментів, приміщень, апаратури, предметів догляду, шкіри і слизових і т.д., а також для лікування гнійних ран. Випробування анолітов (АН і АНК) показало, що вони при експозиції 5-10 хв. для полоскання порожнини рота знижують забрудненість мікроорганізмами порожнини рота і глотки в 25-100 разів, що підтверджується успішним застосуванням їх для полоскань при захворюваннях горла.

    Використання змочених у аноліті серветок дозволяє повністю очистити ранові порожнини при вогнепальних ранах, флегмонах, абсцесах, трофічних виразках, маститах, обширних гнійно-некротичних ураженнях підшкірної клітковини за 3-5 днів, а подальше застосування католіта протягом 5-7 днів істотно прискорює репаративні процеси .

    Є також дані про високу лікувальну ефективність електроактивованих розчинів при неспецифічних і кандидозних кольпітах, ендоцервіцитів, резидуальних уретритах, ерозії шийки матки, виразках рогівки, гнійних кератитах, інфікованих ранах шкіри вік, при корекції дисбактеріозу та імунних порушень; при лікуванні стоматитів, гінгівітів, парадонтітов, при захворюваннях шлунка; при лікуванні сальмонельозу, дизентерії, а також при лікуванні цукрового діабету, тонзилітів, гнійних отитів, жирної і сухої себореї обличчя, випадіння волосся, контактні алергодерматити, корекції зморшок.

    Гарний лікувальний ефект виявлено при застосуванні католіта при гастритах, виразковій хворобі шлунка, геморої, дерматомікозі, екземі, аденомі передміхурової залози та хронічному простатиті, тонзиліті, бронхіті, хронічному пієлонефриті, хронічному гепатиті, вірусному гепатиті, деформуючих артрозах і т.д.

    Однак, фармакологічних досліджень цих розчинів, як лікарських засобів, дуже мало. Дослідження проводяться, в основному, на кафедрі фармакології Воронезької медичної академії. Встановлено ряд інших лікувальних ефектів електроактівірованних водних розчинів, вивчена токсичність і тривають дослідження їх впливу на серцево-судинну систему, систему крові та кровотворення (А.С. Нікітський, Л.І. Трухачева), на ЦНС (Е.А. Семенова, Е . Д.Сабітова), на рухову сферу (Н.М. Парфьонова, Ю.Н. Гостєва) сечостатеву систему й ввідно-сольовий обмін ( Ю.А. Левченко, А.Л. Фатєєв) систему травлення, дихання (А.С . Нікітський), органи репродукції (А.Д. Брездинюк), стан зубощелепної системи (Д.А. Кунин, Ю.Н. Криницина, Н.В. Скурятін), а також при лікуванні хірургічних захворювань (П.І. Кошелев, А.А. Грідін), психічних захворювань (О.Ю. Ширяєв) та ін

    Можна також використовувати електроактивовані водні розчини в сільському господарстві: у тваринництві (профілактика хвороб молодняку) і рільництві (підвищення врожайності). Одним з позитивних властивостей цих розчинів є їх дешевизна і екологічність.

    Промисловістю вже випускаються установки для проведення електролізу в домашніх умовах («СТЕЛ», потужністю до 60 л / год, і менш продуктивні, але зручні АП-1». «Живу» і «мертву» воду почали продавати в аптеках в бутильовану вигляді.

    Використана література

    1. В. С. Улащик, Очерки общей физиотерапии, Минск, 1994

    2. М. Г. Воробьев, Физиотерапия на дому, СПБ, 1992

    3. В. М. Боголюбов, Общая физиотерапия, Москва-Петербург, 1996

    4. В. В. Оржешковский, Клиническая физиотерапия, Киев „Здоров’я”, 2004

    5. Общая физиотерапия и курортология. Авторы: Е.М.Панасюк, Я.М.Фёдоров, В.М.Меделевский. Издательство “Мир” при Львовском университете, 2009.


    написать администратору сайта