Главная страница
Навигация по странице:

  • Тақырып: Желілік этикет Мектеп: Күні

  • Қатыспағандар саны: Оқу мақсаттары

  • Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар үшін

  • Жоспар Сабақ кезеңдері Мұғалімдің іс-әекет

  • Бір-бірлерін бағалайды.

  • Миға шабуыл сұрақтарымен жұмыс жасау

  • Оқулықпен жұмыс

  • Топтық жұмыс: «Айналдыру» әдісі

  • 3-топ

  • Дескриптор Электронды поштада желілік этикет ережесін сақтайды.Жұптық жұмыс

  • Оқушылардың жұмыстары «Температура» әдісі бойынша бағаланады. Термометр шкаласына оқушылардың аттарын стикерге жазып жапсыру.

  • Аяқталуы 8 мин Рефлексия

  • 4 сабақ 9сынып. Таырып Желілік этикет


    Скачать 56.67 Kb.
    НазваниеТаырып Желілік этикет
    Дата02.12.2022
    Размер56.67 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла4 сабақ 9сынып.docx
    ТипДокументы
    #824185

    Тақырып: Желілік этикет

    Мектеп:

    Күні:

    Мұғалімнің аты-жөні:

    Сынып:

    Қатысқандар саны:

    Қатыспағандар саны:

    Оқу мақсаттары

    9.4.2.1 - желіде жұмыс істеу барысында этикалық және

    құқықтық нормалардың бұзылу салдары туралы ой қорытып айту

    Сабақ мақсаттары

    Барлық оқушылар үшін:

    Желілік этикет ұғымы мен ережелерімен танысу.

    Көптеген оқушылар үшін:

    Чаттардағы желілік этикеттерді анықтау.

    Кейбір оқушылар үшін:

    Желілік этикеттің қолданылу қажеттілігін тұжырымдау.

    Бағалау критерийі

    1. Желілік этикет ұғымы мен ережелерімен танысады.

    2. Чаттардағы желілік этикеттерді анықтайды.

    3. Желілік этикеттің қолданылу қажеттілігін тұжырымдайды.







    Жоспар

    Сабақ кезеңдері

    Мұғалімдің іс-әекет

    Оқушылардың іс-әрекеті

    б

    Қосымша ресурстар

    Басталуы

    2 мин

    5 мин



    Ой сергіту

    «Құнды қасиеттерді жинау» жаттығуы.

    Ең алдымен жүргізуші бастайды. Жүрекшені алып, «Мен сізге жүрекшені беремін, себебі сіз ... қайырымды адамсыз», – дейді. Әр қатысушы жүрекшені алып, жалғастырады. Бірақ бір оқушы айтқан тілекті басқа оқушы қайталамауы керек. Қайталаса айыбын өтейді.

    Үй тапсырмасын пысықтау

    Оқушылар өткен тақырып бойынша дайындап келген тест тапсырмаларын бір-бірлеріне береді. Жауаптарын бірге талдайды Айтылған сөздің авторының тапсырмасын орындайды.


    .

    Бір-бірлерін бағалайды.



    Жүрекше
    А4 қағазы

    Негізгі бөлім

    2 мин

    5 мин




    8 мин


    5 мин



    3 мин




    Миға шабуыл сұрақтарымен жұмыс жасау

    • Желіде жұмыс жасағанда қандай ережелерді ұстанасың?

    • Этикет, желілік этикетті қалай түсінесің?

    • Авторлық құқық, плагиат дегеніміз не?


    Оқулықпен жұмыс. (Мұғалімнің көмегімен)

    Мұғалім түсіндірмесі

    Суреттерді мұғалім түсіндірерде миға шабуыл сұрақтарын пайдаланады. Бұл жерде мұғалім балалардың күнделікті тұрмыста үлкендерден көріп жүрген компьютерде файл, бума, жарлықтармен жұмыс жасау сәттері жайлы әңгімелеуге шақырады.

    -мұғалім интербелсенді тақтадан Әдістемелік түсіндірме бойынша жұмыс жасайды. Балалар мұғалімнің айтқан қадамдарын бірлесіп орындайды. Топтық жұмыс: «Айналдыру» әдісі

    1-топ: Желіде пайдаланылатын негізгі ұғымдар мен желілік этикет.

    2-топ: Электронды поштада хат жазудағы сыпайылық ережелері.

    3-топ: Чаттардағы желілік этикет.

    Дескриптор

    Желілік этикет ережелерін анықтайды, салыстырады.

    Компьютермен жұмыс

    Электронды пошта арқылы бір-бірлеріңмен қызмет төңірегінде танысып, мәліметтер алыңдар.

    Дескриптор

    Электронды поштада желілік этикет ережесін сақтайды.

    Жұптық жұмыс

    Бүгінгі таңда құрдастарың желіде қарым-қатынас құрудың қандай түрлерін қолданады? Не себепті? Талдау жасаңдар. Дәлелді мысалдар келтіріңдер. Дескриптор

    Желілік этикеттің қажеттілігін тұжырымдайды.
    Оқушылардың жұмыстары «Температура» әдісі бойынша бағаланады. Термометр шкаласына оқушылардың аттарын стикерге жазып жапсыру.

    Оқулық

    Bilimland.kz

    Плакат, маркер
    Компьютер


    Плакат, маркер, стикер

    Аяқталуы

    8 мин



    Рефлексия

    1 мин

    Жұмыс дәптеріндегі тапсырмаларды орындау.

    Интернетте бүгінгі таңда ақпарат алмасудың, қарым-қатынас жасаудың қандай мүмкіндіктері бар?

    Этикет дегеніміз не?

    Желіде пайдаланатын қандай ұғымдармен таныссың?

    Желідегі этикеттің ережелері неден тұрады?

    Электронды поштада хат жазуда, форуммен чаттарда ұстанатын сыпайылық ережелері неден тұрады?

    Желідегі ақпараттарды пайдаланудың қандай құқықтық нормалары бар?
    Мен бүгін қандай жаңа ақпаратпен таныстым? Не қызық болды?

    Оқушы дәптерімен Жұмыс.
    Компьютер

    Үй тап- сырмасы 1 мин

    Ғаламтордан қосымша ақпараттар жинау

    1. Әлеуметтік желіде ақпарат алмасу.

    2. Плагиат дегеніміз не?





    написать администратору сайта