Главная страница
Навигация по странице:

  • Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: 10

  • Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

  • Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар орындай алады

  • Оқушылар көпшілігі орындай алады

  • Кейбір оқушылар орындай алады

  • Тілдік мақсат Оқылым Жазылым Айтылым Тыңдалым Оқушылар орындай алады

  • Пәнге қатысты сөздік мен терминдер

  • Не себепті .....деп ойлайсыз

  • Жоспар Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығу түрлері

  • Оқу ойыны : Футбол Соңы

  • Қосымша ақпарат Саралау- оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз

  • Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)

  • Сабақты өзіндік талдау

  • Дене тәрбиесі мұғалімі: Бортин Рахымжан Бакиртаевич

  • Таырып Мектеп


    Скачать 240.5 Kb.
    НазваниеТаырып Мектеп
    Дата05.10.2022
    Размер240.5 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файла1604037209 (1).doc
    ТипДокументы
    #715429

    Тақырып:

    Мектеп

    Күні:

    Мұғалімнің аты-жөні:

    Сынып: 10 сынып


    Қатысқаны:

    Қатыспағаны:

    Сабақтың тақырыбы

    Допты баспен соғу

    Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

    8.2.3.1 - қолайлы оқып-үйрену ортасын қалыптастыру бойынша біріккен, әрі тиімді жұмыс дағдыларын қолдану және көрсете білу

    Сабақ мақсаттары

    Барлық оқушылар орындай алады:




    Допты баспен соғу әрекеттеріне үйрету (табанмен , аяқтың ішкі жағымен, мықынмен және допты ұру).алдыға жылжыған және қарсы шыққан допты орташа және ішкі көтеріліммен

    Оқушылар көпшілігі орындай алады:

    Көпшілігі қауіпсіздік ережесін сақтай отырып жүгіре алады

    Кейбір оқушылар орындай алады:

    Көпшілігі қауіпсіздік ережесін сақтай отырып жүгіре алады

    Тілдік мақсат

    Оқылым

    Жазылым

    Айтылым

    Тыңдалым

    Оқушылар орындай алады: Өз ойларын еркін жеткізе біледі, дене жаттығуларының түрлерін орындай алады

    Пәнге қатысты сөздік мен терминдер: Сапқа тұру, сәлемдесу, түгелдеу, оңға, солға,кері айналу. мәре, сөре бағыттаушы сөздер

    Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: Мұғаліммен оқушы арасындағы байланыс, пікір алмасу

    Талқылауға арналған сұрақтар:

    -Сөреге жұптасып жүгірген қолайлыма?

    -Сөреден шығуды дұрыс орындадыма?

    -Бізге қысқа қашықтыққа жүгіру ережесі не үшін қажет екенін білесізбе?

    Не себепті .....деп ойлайсыз?

    Уақытты үнемдеу

    Ишара Стартта жүгіру кезінде қатардағы іс-әрекеттер

    Алдыңғы оқу

    Өткен сабақты қайталау.

    Жоспар

    Жоспарланған уақыт

    Жоспарланған жаттығу түрлері

    Ресурстар

    Басы

    Ортақ дамыту жаттығулары

    а) Б.Қ. аяқты иықпен бірге қойып қолды төмен

    1- қолды жоғары көтеріп денені созу

    2- алға еңкею, қолды төмен.

    3- отыру, қолды алдыға.

    4- бастапқы қалып

    б) Б.Қ.-, . аяқты иықпен бірге, қол белге, басты айландыру

    в) Б.Қ, аяқты иықпен бірге, қолды алға-артқа айландыру.

    г) Б.Қ, аяқты иықпен бірге, шынтақтан кеуде алдында бүгілген қолды артқа- жанына сермеу

    д) Б.Қ, аяқты иықпен бірге қолды жоғары- төмен сермеу

    е) Б.Қ. аяқты иықтан кең қою 1- сол аяққа отыру,

    2-б.қ. қолды жанға, 3- солай оң жаққа, 4- б.қ.

    ж) Б.Қ. негізі тұрыс, терең адымдау

    з) Б.Қ. негізі тұрыс, орында секіру, қолдың қимылымен 12 есепке

    Арнайы жугіру жаттығулары




    ысқырық, жалауша, уақыт өлшегіш


    Ортасы


    1) Қозғалыста допты тоқтату тебу (оң – сол аяқпен);

    2) Допты қарсыласқа аяққа лақтыру , допты тебу (оң – сол аяқпен);

    3) Допты қарсыласқа дізеге лақтыру оны тоқтату, және тебу;

    4) Допты кеудеумен тоқтату және тебу;

    5) Допты баспен соғу;

    6) Допты жонгерлік ету;

    7) Доппен фишканы өту қарсыласқа тебу;

    8) Доппен фишканы барып, қайтып қарсыласқа тебу;

    9) Допты фишканы өту, допты артпен жүргізіп қайту;

    10) 7*1 квадрат ойыны

    Оқу ойыны : Футбол

    Соңы


    Тыныс қалпына түсіру жаттығулары.Қатарға тұрғызу.Сабаққа қорытынды жасау.Үйге тапсырма:тұлғаны жерден көтеру. 20-25 рет

    Бағалау


    Қосымша ақпарат

    Саралау- оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

    Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

    Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?


    Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс

    (тәрбие элементі)

    Әр оқушының үлгеріміне байланысты тапсырмалар беремін.

    Оқушылар өздері бас бармақ арқылы бірін - бірі бағалау




    Бірлескен жұмыс кезінде жақсы жұмыстар ұсынылады.

    Денгейлік тапсырмалар береміз

    Ойын кезінде үйлесімділік пен түсіністік танытады.

    Математика,физика,биология пәндерімен байланыс

    Рефлексия

    Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?

    Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

    Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?

    (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым?

    Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

    Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

    Мақсаты мен міндеттері орындалды

    Сабақтың негізгі мақсатының айқындалуы

    Сабақ өз деңгейінде өтті

    Уақытты жоспарға сай пайдалана білдім

    Оқушылардың смайликтері арқылы өзгерістер енгіземін


    Қортынды бағалау

    Ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты)

    1. бас бармақ арқылы бағалау

    2. екі топқа бөлу арқылы

    Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді

    ( оқыту мен оқуға қатысты)?

    1. Оқушылардың ұйымшылдығы

    2. Акт пайдаландым

    Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

    1.Оқушылардың жылдамдығын білдім

    2. АКТ пайдаланып олимпиадалық жарыстардан тәжірибие алу


    Сабақты өзіндік талдау



    Қазан айының 9-ы күні 10 «А» сыныбында «Допты баспен соғу» тақырыбында ашықсабағымды өткіздім. Сабақты өткізудегі басты мақсатым: Допты баспен соғу әрекеттеріне үйрету (табанмен , аяқтың ішкі жағымен, мықынмен және допты ұру).алдыға жылжыған және қарсы шыққан допты орташа және ішкі көтеріліммен Жалпы шапшаңдықты және жылдамдық , ептілік қасиеттерін тәрбиелеу.Дене қимыл үйлесімділігін, ептілікті, күшті, жылдамдықты, шыдамдылықты дамыту болды. Сабақты жүргізу барысында дайындық бөлімінде дене қыздырумақсатында әр түрлі жаттығулар жасалды .
    Негізі бөлімде оқушылар топқа бөлініп, қауіпсіздік ережелері түсіндірілді. Қозғалыста допты тоқтату тебу (оң – сол аяқпен);Допты қарсыласқа аяққа лақтыру , допты тебу (оң – сол аяқпен); Допты қарсыласқа дізеге лақтыру оны тоқтату, және тебу; Допты кеудеумен тоқтату және тебу;Допты баспен соғу жаттығулар сабақта теория жүзінде түсіндіріп, практика жүзінде көрсетілді. Сабақ соңында оқушыларды сапқа тұрғызып футбол ойыны ойнатылды белсенді қатысқан оқушыны бағалап үйге тапсырма берілді. Бүгінгі сабағым арқылы мен оқушылардың шапшаңдығымен, белсенділігін арттыра білдім. Оқушыларда өздерін жақсы қырларынан көрсете білді.Бүгінгі сабақта өз мақсатыма жеттім деген сенімдемін.

    Дене тәрбиесі мұғалімі: Бортин Рахымжан Бакиртаевич


    написать администратору сайта