Главная страница
Навигация по странице:

  • «Техніка безпеки при роботі в камеральних умовах з документацією із землеустрою»

  • Документ Microsoft Word. Техніка безпеки при роботі в камеральних умовах з документацією із землеустрою


    Скачать 17.7 Kb.
    НазваниеТехніка безпеки при роботі в камеральних умовах з документацією із землеустрою
    Анкор1254125
    Дата08.05.2022
    Размер17.7 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаДокумент Microsoft Word.docx
    ТипРеферат
    #518198

    Міністерство освіти і науки

    Фаховий коледж Інформаційних технологій та землевпорядкування

    Національного Авіаційного Університету

    Реферат на тему: «Техніка безпеки при

    роботі в камеральних умовах з документацією із землеустрою»

    Виконав роботу

    Студент 4 курсу групи ЗВ-43

    Матушко Антон

    Київ-2022

    Додаткові умови охорони праці і техніки безпеки в цехах підприємств диктуються складом роботи кожного підприємства. Внаслідок різних умов роботи окремих підприємств організація може бути різною. Тому доцільно розглядати питання охорони праці та техніки безпеки за важливими видами камеральних робіт.

    При роботі в затемнених приміщеннях та роботі за комп’ютером необхідно створювати умови для нормальної адаптації зору. Щоби при вході в затемнене робоче приміщення очі не відчували від'ємного впливу різкої зміни яскравості світла, затемнене приміщення необхідно відокремлювати від освітленого спеціальним тамбуром. За необхідністю швидкого переходу з затемненої кімнати в освітлене приміщення потрібно користуватись димчастими окулярами. В усіх затемнених робочих приміщеннях під ногами працівників не повинно бути ніяких предметів та матеріалів, забороняється захаращувати проходи обладнанням і меблями.

    При виконанні камеральних робіт забороняється використовувати несправні прилади та iнструменти.

    Наступним етапом землевпорядного виробництва після закін­чення польових інженерно-розвідувальних робіт є опрацювання і аналіз одержаного первинного матеріалу в камеральних умо­вах, тобто систематизація даних для подальшої роботи. Окреми­ми різновидами цих робіт є фотограмметрія, стереометрія, скла­дання проектів землекористувань різних форм землекористувачів, проектів відведення земель, оцінка ринкової вартості землі для купівлі-продажу. Багато із зазначених різновидів робіт потребу­ють застосування сучасних засобів оргтехніки: персональних комп'ютерів, принтерів, сканерів, ксероксів.

    Усі види і процеси камеральних робіт слід виконувати в су­ворій відповідності із затвердженими технічними проектами, що виключають можливий вплив на працюючих шкідливих вироб­ничих чинників, речовин і матеріалів.

    Санітарно-гігієнічний стан у цехах камерального виробницт­ва і на робочих місцях має відповідати вимогам будівельних і санітарних норм і правил проектування промислових підпри­ємств, затверджених нормативними документами Міністерства охорони здоров'я України, а також чинних стандартів ССБП з урахуванням установлення в приміщеннях камерального вироб­ництва устаткування високої точності.

    При виробництві камеральних робіт забороняється застосу­вання несправних приладів, інструментів і технологічного уста­ткування, а також виконання робіт при відключених контроль- но-вимірювальних приладах.

    Робота технологічного устаткування і його навантаження мають відповідати вимогам паспортних даних і технологічного регламенту.

    Розміщення приладів і технологічного устаткування у виро­бничих приміщеннях має створювати найбільш сприятливі, зру­чні (ергономічні) та безпечні умови праці на робочих місцях.

    Виробниче і технологічне устаткування робочих місць має відповідати ергономічним вимогам чинних стандартів ССБП.

    Рівні освітленості робочих місць у цехах камерального виро­бництва повинні відповідати вимогам СНІП ІІ-4-79 «Природне і штучне освітлення. Норми проектування».

    Джерела світла, світильники, інші світлотехнічні вироби ма­ють відповідати вимогам ГОСТ 12.2.007.13—88 ССБГІ. «Лампи електричні. Вимоги безпеки».

    При виконанні фотомеханічних, фотограмметричних та інших робіт із застосуванням яскравих джерел світла (дугових ліхта­рів, ртутно-кварцових ламп, ламп розжарювання великої потуж­ності) забороняється самостійно замінювати джерела світла, а також знаходитися на робочих місцях без захисних окулярів.

    При виробництві робіт із пластиком і фотоматеріалами різ­ного типу, з хімічними речовинами та іншими горючими і лег­козаймистими матеріалами необхідно суворо дотримуватися правил пожежної безпеки.

    Приміщення цехів камерального виробництва повинні забез­печуватися в достатній кількості засобами пожежогасіння і поже­жної сигналізації згідно з переліками, затвердженими в установле­ному порядку Головним управлінням геодезії та картографії.

    До проведення камеральних робіт допускаються особи, що відповідають вимогам безпеки і мають спеціальну технічну під­готовку, пройшли інструктаж і перевірку знань правил безпеки праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.

    Усі працюючі в цехах камерального виробництва під час вступу на роботу повинні проходити попередній медичний огляд, а по­тім періодичні медичні огляди відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я. Виконавці картографічних, стереофотограмме­тричних робіт зобов'язані дотримуватись, а адміністрація зобо­в'язана організувати профілактичний режим праці та відпочин­ку з елементами гімнастики для очей для робіт із підвищеним напруженням зору.

    Усі працюючі, пов'язані з безпосередньою експлуатацією еле­ктронно-обчислювальних машин, відеодисплейних терміналів (ВДТ), іншої оргтехніки та фотолабораторного устаткування, сте­реофотограмметричних і картографічних приладів, а також ін­ших інструментів і механізмів, що застосовуються в цехах каме­рального виробництва, повинні пройти навчання і здати екзаме­ни з їх безпечної експлуатації.

    У цехах камерального виробництва мають бути організовані куточки з техніки безпеки з наочною агітацією та інструкціями з техніки безпеки, правилами виробничої санітарії та пожежної безпеки.

    Усі матеріали та хімічні речовини, що використовуються при виконанні фотолабораторних, стереофотограмметричних, карто­графічних і обчислювальних робіт, мають задовольняти вимо­гам державних стандартів і технічних умов.


    написать администратору сайта