Главная страница
Навигация по странице:

  • Свинарство в Україні

  • Продукція свинарства СвининаСалоБеконШкіраПродукція свинарства Технологічний цикл

  • І етап - Відтворення

  • ІІ етап - Вирощування

  • ІІІ етап - Відгодівля

  • Технологія виробництва продукції свинарства. "Технологія виробництва продукції свинарства"


    Скачать 1.9 Mb.
    Название"Технологія виробництва продукції свинарства"
    АнкорТехнологія виробництва продукції свинарства
    Дата05.09.2021
    Размер1.9 Mb.
    Формат файлаpptx
    Имя файлаТехнологія виробництва продукції свинарства.pptx
    ТипДокументы
    #229551

    Презентація

    на тему

    "Технологія виробництва продукції свинарства"

    Значення свинарства і його переваги

    Свинарство - галузь тваринництва, що займається розведенням свиней для отримання м'яса, сала, шкіри і інших продуктів. Свинарство має велике народногосподарське значення. Висока плодючість свиней, короткий ембріональний період, скороспілість дозволяють отримати від однієї свиноматки до 2,5т свинини в живій вазі за рік. Молодняк досягає живої маси 90-100 кг до 6-7 місячного віку. Свині мають високу забійну масу, рівну 70-85% від живої маси перед забоєм. У тушах свиней, убитих при живій масі 100 кг, міститься в середньому до 52% (а в окремих тварин більше 60%) м'яса і до 38% підшкірного жиру. Свинина добре консервується, при засолюванні і копченні витримує тривале зберігання.

    Свинарство в Україні

    Для України свинарство є традиційною галуззю тваринництва протягом багатьох років. Глобальне значення воно набуло з початку ХХ ст. - час стрімкого розвитку міст і міських агломерацій.

    У Радянському Союзі свинарство було централізованим, вертикально організованим комплексом. Однак, екстенсивний характер розвитку і жорстка система управління не сприяли ефективному розвитку галузі, наслідком чого став глобальний дефіцит продукції в кінці 1980-х років. При цьому поголів'я було значним - за даними Держкомстату, на 1 січня 1991 року в УРСР воно становило 19, 4 млн голів.Після розпаду Радянського Союзу зникла звична схема господарювання. Свиноферми існували за інерцією, поступово знищуючи поголів'я, а будівлі комплексів залишалися порожніми або розбиралися на будматеріали.

    Продукція свинарства

    Свинина

    Сало

    Бекон

    Шкіра

    Продукція свинарства

    Технологічний цикл

    Технологічний цикл виробництва свинини включає три етапи:

    Відтворення

    Вирощування

    Відгодівля

    І етап - Відтворення

    Свині - скоростиглі тварини, що забезпечує можливість раннього їх використання для відтворення та отримання м'ясної продукції. Статеве дозрівання молодняка починається з 4-5-місячного віку. Дорослі свиноматки, які досягли статевої зрілості, при нормальних умовах через кожні 18-26 днів (в середньому 21 день) можуть бути запліднені і давати приплід в будь-який час року.

    Опорос свиноматок слід проводити в спеціально обладнаних свинарниках - маточниках, в спеціальних верстатах. Верстат Соіле-1 («Ленінградський») складається з відділень для опоросу свиноматки з відсовується стінкою, підгодівлі і відпочинку поросят. Верстат обладнаний годівницею для матки, годівницею і автогодівницею для поросят, сосковими автопоїлками і лампою для обігріву поросят

    ІІ етап - Вирощування

    У період вирощування поросят-відлучників, призначених для відгодівлі, необхідно довести живу масу молодняку ​​до 4 місячного віку до 30-40 кг, для племінних цілей - до 40 -45 кг. Поросят-відлучників об'єднують в невеликі групи по 20-25 голів з урахуванням їх розвитку та статевих ознак. Поросят-відлучників поміщають в групових станках і групових клітках.

    При збалансованому харчуванні середньодобові прирости поросят досягають 500-600г. Основу раціонів відлучників складають зернові корми (лущений овес, ячмінь, пшениця, кукурудза), макухи, шроти. У раціоні повинні бути корми тваринного походження: обрат, молоко, м'ясо-кісткове і рибне борошно, вітамінно-мінеральні добавки. Хороші результати отримують при згодовуванні високопротеїнових культур: гороху, кормових дріжджів. Соковиті корми (картопля, буряк, морква) і зелені рекомендується давати поросятам подрібненими в суміші з концентрованими кормами у вигляді густих розсипчастих мешанок.

    ІІІ етап - Відгодівля

    У нашій країні існують такі типи відгодівлі свиней:

    М'ясна відгодівля

    Для інтенсивної м'ясної відгодівлі молодняку свиней можна використовувати різноманітні корми: концентрати, картоплю, буряк, моркву, брукву, турнепс та інші коренеплоди, комбісилос, харчові відходи, зелену масу бобових і інші корми. Основна вимога до раціонів - достатня концентрація енергії, протеїну (амінокислот), вітамінів і мінеральних речовин в кормі при утриманні клітковини бажано не вище 6% до сухої речовини.

    Беконна відгодівля

    Проводять в два періоди: з 2,5-3 - до 4,5-5 - місячного віку (з 20-30 до 50-60 кг) і в віці від 5 до 7 місяців (з 61 до 90-100 кг). Характерна особливість беконного відгодівлі - більш суворі вимоги до виду і якості кормів. Кращими кормами для беконного відгодівлі вважаються: ячмінь, жито (до 30-40% поживності), пшениця, просо, горох, вика, люпин, трав'яна мука, картопля, знежирене молоко, пахта, сироватка, а також молоді бобові трави, озиме жито, зелена кукурудза і злаково-бобові суміші трав.

    Дякую за увагу!


    написать администратору сайта