Главная страница
Навигация по странице:

  • 1. Ұйымдастыру. Оқушылармен сәлемдесу, олардың сабаққа даярлықтарын қадағалау. 2. Қайталау (сұрақтар)

  • 3. Есептер шығару

  • 1_сабак. Тменгі Пенжім орта мектебі мдшо кмм (білім беру йымыны атауы)


    Скачать 61.47 Kb.
    НазваниеТменгі Пенжім орта мектебі мдшо кмм (білім беру йымыны атауы)
    Дата24.05.2023
    Размер61.47 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла1_сабак.docx
    ТипДокументы
    #1157817

         «Төменгі Пенжім орта мектебі мдшо» кмм

    (білім беру ұйымының атауы)

    10-сыныптағы геометрия курсын қайталау

    (сабақтың тақырыбы)

    Бөлім:




    Педагогтің аты-жөні:

    Аширов Б. Я.

    Тексерілді:

    Күні:

    02.09.2022

    Сынып: 11 «Ә»

    Қатысушылар саны:

    Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы

    10-сыныптағы геометрия курсын қайталау

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

    10.2.1 - стереометрия аксиомаларын, олардың салдарларын білу; оларды кескіндеу және математикалық символдар арқылы жазып көрсету;

    Сабақтың мақсаты

    қарапайым математикалық ұйғарымдарды дәлелдеу үшін аксиома,оның салдарын және паралель және айқас түзулер,түзу мен жазықтықтың паралельдік белгісін қолдана білу дағдысын қайталау.


    Сабақтың барысы

    Сабақтың кезеңі/ уақыт

    Педагогтің әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақ басы


    1. Ұйымдастыру.

    Оқушылармен сәлемдесу, олардың сабаққа даярлықтарын қадағалау.

    2. Қайталау (сұрақтар)

    1) Стереометрия нені зерттейді?

    2) С тобындағы аксиомаларды тұжырымдап айтыңдар.

    3) Нүктелердің жазықтықтағы түзуге қатысты орналасуының негізгі қасиетін тұжырымдап беріңдер.

    4) Нүктелердің кеңістіктегі жазықтыққа қатысты орналасуының негізгі қасиетін тұжырымдап беріңдер.

    5) Кеңістікте қандай түзулер айқас түзулер деп аталады?

    6) Кеңістіктегі қандай түзулер параллель түзулер деп аталады?

    7)Кеңістіктегі өзара параллель үш түзу туралы теореманы түсіндіріп беріңдер.

    8) Кеңістікте түзу мен жазықтық қалай орналасуы мүмкін

    9) Түзу мен жазықтық қандай жағдайда параллель болады.

    Сұрақтарға жауап береді

    Бас бармақ арқылы балаларды бағалау




    Сабақтың ортасы


    3. Есептер шығару

    №1 есеп.

    ОА, ОВ, ОС сәулелері қос-қостан перпендикуляр. Егер:

    а) ׀ОА׀= ׀ОВ׀=׀ОС ׀= 5 см;

    ә) ׀ОА׀= ׀ОВ׀=׀ОС ׀= а;

    б) ׀ОА׀= ׀ОВ׀= 3 см ׀ОС ׀= 4 дм болса, онда АВС үшбұрышының периметрі неге тең болатынын табыңдар.

    №2 есеп.

    А нүктесінен α жазықтығына АА¹ перпендикуляр және АВ көлбеу жүргізілген. ВА¹ көлбеудің проекциясы. Егер:

    1. ׀АВ ׀=5 см, ׀АА¹ ׀= 4 см болса, ׀ВА¹׀ -ді;

    2. ׀А А¹ ׀=8 дм, ׀ВА¹ ׀= 6 дм болса, ׀АВ׀ -ні;

    3. ׀АВ ׀=16 см, ׀ВА¹ ׀= 4 см болса, ׀АА¹ ׀ –ді табыңдар.

    Берілген есептерді шығарады







    Сабақтың соңы


    Топтық жұмыс







    Берілген есептерді шығарады

    Есептерді шығарғанына байланысты, оқушылардың білімін балл бойынша бағалау




    Кері байланыс

    “Бүгінгі сабақта тақырыбы…”
    “Мен сабақта жаңа терминдермен ...........таныстым....”










    Үйге тапсырма

    10 сынып геометрия курсын қайталау











    написать администратору сайта