Главная страница
Навигация по странице:

  • Дамытушылық

  • Сөздік

  • Сабақ барысы

  • Сабақтың тақырыбы: Оқушының сыртқы келбеті, көркі. Мақсаты: Білімділік

  • Оқушы біліміне қойылатын талаптар

  • Практикалық жұмыс

  • Қарым қатынас. Тзетушілік Сздік орын дамыту Крнекілігі жрекше, глді суреттері, иындылары. Сздік


    Скачать 373.2 Kb.
    НазваниеТзетушілік Сздік орын дамыту Крнекілігі жрекше, глді суреттері, иындылары. Сздік
    АнкорҚарым қатынас
    Дата26.12.2022
    Размер373.2 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаҚарым қатынас .docx
    ТипДокументы
    #864218

    Сабақтың тақырыбы: Достық. Қарым-қатынас ережелері.
    Мақсаты: Білімділік: Достық туралы ойларын толықтыру.

    Тәрбиелік: Қарым-қатынас ережелерімен таныстыру.

    Дамытушылық: Амандасу, сәлемдесу, достық, сенім сөздерінің мағынасын ашу.

    Түзетушілік: Сөздік қорын дамыту
    Көрнекілігі: жүрекше, гүлдің суреттері, қиындылары.
    Сөздік: мойындау, сенім арту, сыр шерту, достыққа берік болу.
    Оқушы біліміне қойылатын талаптар: үлкендермен, құрбыларымен амандасу ережелері, ер адаммен, әйел адаммен амандасу
    Сабақ барысы: Ұйымдастыру. Оқушылармен амандасу. Тренинг. Әр бала шеңбер бойымен тұрып, өздерінің бойындағы қасиетімен таныстырады. Мысалы: Сабырлы –Самал, Мейірімді –Мейрамбек......

    Әр бала өзінің ең жақын досын атайды. Оның бойындағы жақсы қасиеттерін атап береді.

    Достық, дос дегенді қалай түсінеді?

    Жүрекшелерге өздерінің достарын жазып, қасиеттерінжазады да екінші жақ бетіне өзінің атын, бойындағы жақсы қасиеттерін жазады. Өздерінің жазғанын ортаға шығып әр бала өз достары туралы әңгімелейді.

    Топ ішіндегі жағымды ахуалды қалыптастыру үшін топта отырған оқушылардың бір-біріне жақсы сөздер, тілектер айтылады.

    «Гүл сыйлау». Гүл қиындыларына әдемі сөздер жазып, бір –біріне сыйлайды. Гүлді өздері қиып, гүл туралы әңгімелейді. (гүл-әдемі, жақсы көңіл күй сыйлайды, көңіл күйді көтереді, гүлді сыйлық ретінде беруге болады......)

    Рефлексия. Достық не үшін керек? Қарым-қатынасты қалай орнатуға болады. Достар қандай болу керек. Қандай достар болуы мүмкін, ондай достарды дос деп атауға бола ма?

    Үйге тапсырма: Достық туралы шағын шығарма жазып келу.
    Сабақтың тақырыбы: Оқушының сыртқы келбеті, көркі.
    Мақсаты: Білімділік: талғаммен, таза, сәнді киінуге үйрету.

    Тәрбиелілік: Шаш үлдгісін, мойын орамалды тағу үлгісін жасай білуге, эстетикалық талғаммен киінуге, аяқ киім, киім тазалығына көңіл бөлуге баулу.

    Дамытушылық: ақ киімді өз бетімен тазалауына көңіл бөлу

    Түзетушілік: Өзіне-өзі қызмет ете білуге баулу
    Көрнекілігі: фотоматериалдар, шаш үлгілері.
    Сөздік: келбет, сән, щетка, аяқ киім кремі, сылау, майлау.
    Оқушы біліміне қойылатын талаптар: дұрыс күн режимін құру, ттиімді тамақтану ережелері туралы түсінігі болу,- адамның сыртқы көркі мен келбетіне әсері барын ұғыну.
    Сабақ барысы: Үй тапсырмасын бақылау, шығармаларын тыңдау.

    Жаңа тақырыпты таныстыру. Әр адам әдемі киініп, сәнді бұйымдар тағуды, шашын әдемілеп қойғысы келеді. Ол адамның сыртқы келбеті, көркі әр адамға байланысты екенін айту. Тиімді тамақтану, түрлі спорттық ойындарға қатысу адамның денесін әдемі етіп көрсетеді. Ал сыртқы киім киісі, шаш үлгісі адамның сыртиқы келбетіне көрік береді.

    Түрлі киім киген балалар, ер бала, қыз балаларға арналған суреттер интерактивті тақтамен көрсетіледі.

    Оқушыларға арналған шаш үлгілері, шашты өру, жинау, тарау, бөліп тарау,, ұзын, қысқа шаштарға сән үлгісінің түрлерімен таныстыру. Оқушы шашына жасалатын шаш үлгілері туралы айту.


    Практикалық жұмыс:

    Шаш үлгісін жасап көрсету. Өздерінің шаштарын өріп үйрету. Бір бірінің шаштарына сән үлгілерін жасату. Лента, бантты байлауды үйрету. Мектеп оқушысының сыртқы келбетін келтіретін шаш үлгісін жасау.

    Рефлексия. Тақырып бойынша білім деңгейін бақылау. Таза, әдемі киініп жүру керек пе? Не үшін керек? Кім үшін керек? Тазалық дегенді қалай түсінесің? Талғаммен киінудің, шашқа түрлі лента, бант тағу мектеп оқушысына неге керек?



    Үйге тапсырма: Шашты күтуге арналған құралдардың суретін салу.


    написать администратору сайта