Главная страница

Қысқа мерзімді жоспар. Әдебиеттік оқу. 3-сынып. Күзгі уақыт Міржақып Дулатов. Әдебиеттік оқу. ҚМЖ. Уаыт Кні Сынып 3сынып


Скачать 22.99 Kb.
НазваниеУаыт Кні Сынып 3сынып
АнкорҚысқа мерзімді жоспар. Әдебиеттік оқу. 3-сынып. Күзгі уақыт Міржақып Дулатов
Дата23.01.2020
Размер22.99 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаӘдебиеттік оқу. ҚМЖ.docx
ТипДокументы
#105531

Пән: Әдебиеттік оқу

Орта мерзімді жоспар бөлімі:

Уақыт

Күні:

Сынып: 3-сынып

Мектеп:Шүлбі орта мектеп-кешені

Мұғалімнің аты-жөні: Алимханова Ж.К.

Қатысқандар саны: 18

Қатыспағандар саны: 0

Сабақ тақырыбы

Шығарма мазмұны бойынша сұрақтар қою және жауап беру

Күзгі уақыт. Мыржақып Дулатов.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

3.1.5.1 – өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып, жеткізу.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: мәтіннің тақырыбын анықтай алады, негізгі ойды табады.

Көптеген оқушылар: шығармашылыққа негізделген сұрақтар қояды.

Кейбір оқушылар: берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады.

Бағалау критерийлері

  • мәтіннің тақырыбын анықтай алады, негізгі ойды табады.

  • шығармашылыққа негізделген сұрақтар қояды.

  • берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар орындай алады:

мәтіннің тақырыбын анықтайды, негізгі ойды табады.

Пәнге тән лексика мен терминология:

Сіркіреп, анда-санда, көптен көрінбеді, тізліп ұшып барады, қурап қалған, бұлттар қаптап.

Құндылықтарды дарыту

Оқуға, білімге деген қызығушылығын арттырып, еңбекке баулу.

Жеке және топта жұмыс жасай алу, ынтымақтастық.

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, қазақ тілі.

АКТ қолдану дағдылары

Интернет-ресурстар,

Бастапқы білім

Екінші сыныпта өтілген тақырыптарды еске түсіреді.

Сабақтың барысы

Сабақтың

жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

1-15

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

«Досыңа тілек» жылулық шеңбер

Балалар шеңбер құрып тұрады,бір-біріне жылы сөздер айтады Жапырақтар арқылы топқа бөлу

Ортаға бала санына қарай 3 түрлі( қызыл, сары, жасыл) жапырақ қойылады. Оқушылар жапырақтарды алып, түстері бойынша топтасады.

Жұмыс ережесімен танысу

  • Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!

  • Уақытты үнемдейміз!

  • Нақты, дәл жауап береміз!

  • Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз!

  • Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз!

Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда)

«Ұяшықты таңда» әдісі арқылы үй жұмысын сұрау.

ҚБ: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын»

Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын таныстыру


Оқушыларды топтарға бөлуге арналған жапырақтар.


Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.

Сабақтың ортасы

16- 32

Ширату тапсырмасы.

I. Ұжымдық жұмыс

1.Тақырып арқылы мәтіннің мазмұнын болжау. «Болжау» әдісі.

2. Мәтінді оқу

3. Жаңа сөздермен жұмыс

4. Автор жайлы сұрақ-жауап

Жаңа білім мен тәжірибені қолдану
II.Топтық жұмыс.

Берілген тақырыпта топтық жұмысы жүргізіліп, әр топтың жұмысы қорғалады. Қабырғаға ілінеді. Басқа екі топ бағалайды.

Бағалау. «Отшашу» арқылы бағалау.


Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,

толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.


Сергіту сәті


Музыка арқылы


III. Жұптық жұмыс. «Ойлан, Жұптас, Пікірлес» Сәйкестендіру.

Мақал-мәтелдердің жалғасын тап

1.Нөсер алдында....... Күзде мың дән болады.

2. Жемісі көп ағаштың......... найзағай ойнайды.

3. Көктемде түскен бір дән,........ бұтағы төмен.

ҚБ: «Көршіңді бағала» дәптер алмастыру арқылы тексеріп, бағалайды.
VI. Жеке жұмыс. Күз тақырыбында

I топ: 5 жолды өлең

II топ: Ұйқасқа арналған өлең құрастыру

III топ: Шағын эссе жазу

Оқушылар

дың бірін-бірі, өзін өзі бағалауға негізделген, бұл тәсілдің мақсаты өзін және құрбыларын әділ бағалауға үйрету.

Сабақтың соңы

33-40



Қорытынды. «Сұрақ менен, жауап сізден»

Өткен тақырып бойынша бір сұрақ қояды, екіншісі жауап береді.

ҚБ: Өздері бағалау

Рефлексия

Екі жұлдыз, бір тілек” әдісі. (Топқа бөлінгендегі жапырақтарға жазып, оқып «Тілек ағашына» жапсырады.)




Үй тапсырмасы: «Күзгі ауыл» тақырыбында мәтін жазу




Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?

Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін.

Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген

кезеңінде қолданыла алады.

Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз

Денсаулық сақтау технологиял ары. Сергіту сәттері мен белсенді іс- әрекет түрлері.

Осы сабақта қолданылат ын

Қауіпсіздік техникасы

ережелерінің тармақтары.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.




Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да

ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың

жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу

қажет?


написать администратору сайта