Главная страница

Урок 45 іiі17


Скачать 315 Kb.
НазваниеУрок 45 іiі17
Дата14.02.2022
Размер315 Kb.
Формат файлаdoc
Имя файлаUrok-45-Kontrolnaya-rabota.doc
ТипУрок
#361110

Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»
Урок 45 / ІIІ–17

Контрольна робота з теми «Взаємодія тіл»

Мета

Навчальна: перевірити рівень засвоєння й оцінити знання учнів із теми «Взаємодія тіл», виявити прогалини в знаннях школярів із цієї теми.

Розвивальна: продовжити формування вмінь аналізувати умови задач, представлених як у текстовому, так і в графічному вигляді, продовжити розвиток логічного й абстрактного мислення учнів.

Виховна: продовжити формування вмінь учнів акуратно оформляти розв’язки задач, самостійності мислення під час виконання контрольної роботи; продовжити формування вмінь оцінювати свій рівень навчальних досягнень і відповідно до рівня навчальних досягнень вибирати завдання відповідного рівня складності.

Учні мають:

знати: формули сил тяжіння, тертя, пружності, ваги тіла;

уміти: розв’язувати задачі на застосування формул різних видів сил.

Технічні засоби навчання, наочні посібники

1. Роздатковий матеріал із завданнями для контрольної роботи.

Міжпредметні зв’язки: природознавство, математика.

План заняття

Час

Метод навчання

Зміст роботи

Наочні посібники, ТЗН

1 хв

Бесіда

І. Організаційний момент




1 хв

Бесіда

ІІ. Інструктаж із виконання контрольної роботи




42 хв

Контрольна робота

ІІІ. Виконання контрольної роботи

Картки-завдання

0,5 хв

Бесіда

IV. Підбиття підсумків уроку




0,5 хв




V. Домашнє завдання





ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Інструктаж із виконання контрольної роботи

Завдання, запропоновані для контрольної роботи, представлені в чотирьох варіантах відповідно до чотирьох рівнів складності. Учні виконують усі завдання.

ІІІ. Виконання контрольної роботи

Контрольна робота з теми «Взаємодія тіл»

Варіант І

1. Які з перелічених сил діють на пружину, на якій підвішений вантаж?



а) Сила пружності; б) вага вантажу; в) сила тяжіння вантажу.

1) а, б і в;

2) а;

3) б;

4) в;

5) а, б.

2. На рисунку представлений графік залежності модуля сили пружності від ви­довження пружини. Чому дорівнює жорсткість пружини?



1) 250   ;

2) 160   ;

3) 2,5   ;

4) 1,6   .

3. Визначте вагу мобільного телефону масою 80 г.

1) 800 Н; 2) 0,8 Н; 3) 0,8 кг; 4) 8 Н.

4. Визначте рівнодійну сил, прикладених до бруска.



1) 25 Н вліво;

2) 25 Н управо;

3) 125 Н уліво;

4) 125 Н управо.

5. Тяжіння називають всесвітнім, тому що:

1) усі планети Сонячної системи притягуються до Сонця;

2) до Землі притягуються всі тіла поблизу її поверхні;

3) усі тіла у Всесвіті притягуються одне до одного;

4) усі планети в Сонячній системі притягуються одна до одної.

6. У ліфті перебуває людина масою 70 кг. У який бік і як рухається ліфт, якщо вага людини дорівнює 900 Н?



1) Прискорено вгору;

2) стоїть на місці;

3) прискорено вниз;

4) передбачити неможливо.

7. На фотографії зображений динамометр із прикріпленою до нього міліметровою лінійкою. До гачка динамометра підвісили вантаж 100 г (фото), і пружина розтягнулася. Якою буде довжина пружини, якщо до неї підвісити ще ОДИН такий самий вантаж? Відповідь запишіть у СІ.



У зошиті:

1) запишіть усі формули, необхідні для визначення жорсткості пружини й довжини пружини;

2) запишіть результати вимірювань;

3) розрахуйте жорсткість пружини;

4) розрахуйте довжину пружини.

Варіант ІІ

1. Які з перелічених сил діють на вантаж, підвішений на пружині?



а) Сила пружності; б) вага вантажу; в) сила тяжіння вантажу.

1) а, б і в;

2) а і б;

3) а і в;

4) б і в.

2. На рисунку представлений графік залежності модуля сили пружності від видовження пружини. Чому дорівнює жорсткість пружини?



1) 500  ;

2) 1000  ;

3) 5   ;

4) 10  .

3. Яку вагу має залізна деталь масою 150 г?

1) 1500 Н; 2) 1,5 Н; 3) 1,5 кг; 4) 15 Н.

4. Визначте рівнодійну сил, прикладених до бруска.



1) 10 Н уліво;

2) 10 Н управо;

3) 50 Н уліво;

4) 50 Н управо.

5. Силою тяжіння називають:

1) силу, з якою Земля притягується до Сонця;

2) силу, з якою Земля притягує тіла;

3) силу, з якою тіла діють на опору;

4) силу, з якою тіла тиснуть одне на одне.

6. У ліфті перебуває людина масою 70 кг. У який бік і як рухається ліфт, якщо вага людини дорівнює 500 Н?



1) Прискорено вгору;

2) стоїть на місці;

3) прискорено вниз;

4) передбачити неможливо.

7. На фотографії зображений динамометр із прикріпленою до нього міліметровою лінійкою. До гачка динамометра підвісили вантаж 100 г (див. фото), і пружина розтягнулася. Якою буде довжина пружини, якщо до неї підвісити ще ДВА такі самі вантажі? Відповідь запишіть у СІ.



У зошиті:

1) запишіть усі формули, необхідні для визначення жорсткості й довжини пружини;

2) запишіть результати вимірювань;

3) розрахуйте жорсткість пружини;

4) розрахуйте довжину пружини.

Варіант ІІІ

1. Які з перелічених сил діють на стіл, на якому лежить брусок?



а) Сила пружності; б) вага бруска; в) сила тяжіння бруска.

1) а, б і в;

2) а;

3) б;

4) в;

5) а, б.

2. На рисунку зображений лабораторний динамометр. Шкала проградуйована в ньютонах. Визначте жорсткість пружини динамометра.



1) 4  ;

2) 40 ;

3) 0,4 ;

4) 400 .

3. Визначте вагу дерев’яного бруска масою 200 г.

1) 2000 Н; 2) 2 Н; 3) 0,2 кг; 4) 20 Н.

4. Визначте рівнодійну сил, прикладених до тіла.



1) 5 Н угору;

2) 5 Н униз;

3) 45 Н угору;

4) 45 Н униз.

5. Земля обертається навколо Сонця, тому що:

1) Земля притягується до Сонця;

2) Земля притягує тіла;

3) Земля притягує Місяць;

4) Сонце набагато важче за Землю.

6. У ліфті перебуває людина масою 70 кг. Якщо ліфт почне прискорюватися вгору, то:

1) вага людини не зміниться;

2) вага людини збільшиться;

3) вага людини зменшиться;

4) вага людини почне дорівнювати нулю.



7. На фотографії зображений динамометр із прикріпленою до нього міліметровою лінійкою. До гачка динамометра підвісили вантаж 100 г (див. фото), і пружина розтягнулася. Якою буде довжина пружини, якщо до неї підвісити ще ТРИ такі самі вантажі? Відповідь запишіть у СІ.



У зошиті:

1) запишіть усі формули, необхідні для визначення жорсткості й довжини пружини;

2) запишіть результати вимірювань;

3) розрахуйте жорсткість пружини;

4) розрахуйте довжину пружини.

Варіант IV

1. Які з перелічених сил діють на брусок, який лежить на столі?



а) Сила пружності; б) вага бруска; в) сила тяжіння бруска.

1) а, б і в;

2) а і б;

3) а і в;

4) б і в.

2. На рисунку зображений лабораторний динамометр. Шкала проградуйована в ньютонах. Визначте жорсткість пружини динамометра.



1) 8 ;

2) 200 ;

3) 400 ;

4) 800 .

3. Яку вагу має спортивне ядро масою 7,3 кг?

1) 73 Н; 2) 730 Н; 3) 0,73 Н; 4) 7,3 кг.

4. Визначте рівнодійну сил, прикладених до тіла.



1) 6 Н угору;

2) 6 Н униз;

3) 30 Н угору;

4) 30 Н униз.

5. У результаті земного тяжіння:

1) Земля обертається навколо Сонця;

2) Земля обертається навколо своєї осі;

3) Місяць обертається навколо Землі;

4) виникають сонячні затемнення.

6. У ліфті перебуває людина масою 70 кг. Якщо ліфт почне прискорено падати вниз, то:

1) вага людини не зміниться;

2) вага людини збільшиться;

3) вага людини зменшиться;

4) вага людини не залежить від руху ліфта.



7. На фотографії зображений динамометр із прикріпленою до нього міліметровою лінійкою. До гачка динамометра підвісили вантаж 100 г (див. фото справа) і пружина розтягнулася. Якою буде довжина пружини, якщо до неї підвісити ще ЧОТИРИ такі самі вантажі? Відповідь запишіть у СІ.



У зошиті:

1) запишіть усі формули, необхідні для визначення жорсткості й довжини пружини;

2) запишіть результати вимірювань;

3) розрахуйте жорсткість пружини;

4) розрахуйте довжину пружини.

IV. Підбиття підсумків уроку

V. Домашнє завдання

Повторити розділ 3 «Взаємодія тіл» (1 частину).
Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»

© ТОВ «Видавнича група “Основа”», 2016
Джерела:

Антикуз О. В. Усі уроки фізики. 7 клас. IІ cеместр. — Х. : Вид. група «Основа», 2015. — 272 c. : іл., схеми, табл. — (Серія «Усі уроки»).


написать администратору сайта