Главная страница
Навигация по странице:

  • Урок з навчання грамоти в 1- Н класі тема

  • Тема.

  • Очікувані результати

  • Тип уроку

  • Психологічний настрій

  • II. Повторення та закріплення вивченогоматеріалу 1. Мовленнєва розминка . Читання таблиці (дошка) 1 хв

  • 1-2 учня біля дошки

  • Розвиток фонетичного слуху.

  • Щоб показати роздільну

  • Перед якими буквами

  • Конспкт. Урок з навчання грамоти в 1 н класі тема


    Скачать 474.03 Kb.
    НазваниеУрок з навчання грамоти в 1 н класі тема
    АнкорКонспкт
    Дата08.06.2021
    Размер474.03 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла38153.docx
    ТипУрок
    #215572



    Одеський навчально – виховний комплекс «Гімназія №7 – спеціалізована школа з поглибленим вивченням англійської мови»

    Урок

    з навчання грамоти

    в 1- Н класі

    тема

    «Апостроф. Роль апострофа в українській мові. Вимова і написання слів з апострофом(читання). Опрацювання вірша Н.Красоткіної «В п’ятницю, у надвечір’я. »

    вчителя вищої категорії,

    вчителя - методиста

    Князєвої Н.І.

    2016 н.р.

    Вчитель: Князєва Наталя Іванівна

    Клас: 1

    Предмет: урок навчання грамоти

    Тема. Апостроф. Роль апострофа в українській мові. Вимова і написання слів з апострофом (читання). Опрацювання вірша Н. Красоткіної « В п’ятницю ,у надвечір’я»

    Мета: формувати ключові компетентності : соціальні - вміння вчитися, працювати у взаємодії; предметні компетентності - формувати поняття «апостроф»,формувати вміння читати слова з апострофом, розвивати словниковий запас учнів,розвивати пізнавальну активність дітей, спостережливість. Виховувати повагу і любов до сім ї, родини.

    Очікувані результати: учні повинні вміти читати слова з апострофом.

    Обладнання: підручник,мультимедійна презентація, ілюстрації, предметні малюнки, роздатковий матеріал.

    Тип уроку: комбінований.

    Хід уроку

    І. Організаційний момент. –1 хв

    -Привітання

    - Прошу відповісти на моє вітання після тієї фрази, яке порахуєте зверненням саме до вас.

    -Здрастуйте, ті хто готовий творчо працювати!
    -Здрастуйте ті, хто вміє мріяти ...
    -Здрастуйте ті, хто мріє про літо!
    -Здрастуйте ті, хто на весняні канікули добре відпочив!
    -Здрастуйте ті, хто прийшов на урок дізнатися нове!
    Психологічний настрій«Глечик щастя» -0.5 хв


    Підніміть руки вгору, образно уявіть, що ви тримаєте над головою величезний глечик, цей глечик наповнений щастям, добром, позитивом, гарним настроєм, а зараз вилийте його на себе. Зберіться з думками, налаштуйтеся на хороший і плідний урок
    II. Повторення та закріплення вивченогоматеріалу

    1. Мовленнєва розминка.

    Читання таблиці (дошка) 1 хв

    Дза-джа аджа-адза

    Дзо-джо оджо-одзо

    Дзу-джу уджу-удзу

    Дзи-джи иджи-идзи

    2. Читання чистомовки.

    Дзу-дзу-дзу-дзвеніла пилка. 1хв

    Джу-джу-джу – бриніла бджілка.

    3. Гра «Вчитель-учень» .Два питання з тексту «Бджілка»(парна робота)-1хв

    Підсумок роботи. Створення ситуації успіху. Самооцінювання.

    ІІІ. Створення проблемної ситуації

    До нас приїхав потяг:





    - Знайдіть зайвий вагон. Чому він зайвий?Як одним словом можна назвати цих людей? -1хв

    2. -Вимовте це слово --- сім’я .

    3. Складіть речення з цим словом.-фронтальна робота-1хв

    4. Словникова робота-1хв

    - Яким іншим словом можна замінити слово сім’я? (Родина)

    - Так, родиною називають родичів, які живуть разом. Родина, сім’я – пишуться і вимовляються по-різному, але мають одне значення.

    5. Складіть звукову модель до слова сімя –індивідуальна робота, вчитель на дошці, самоперевірка.-2хв

    -Виділяємо звуки по черзі; прочитаємо та вимовляємо слово разом .(зв. модель)

    - А тепер позначаємо ці звуки за допомогою букв. 1-2 учня біля дошки.-2хв

    1. Запишіть буквену модель цього слова. Назвіть ці букви так як вони називаються в алфавіті.

    - Давайте прочитаємо ціле слово. Що вийшло? (сім’я)

    Але ми вимовляємо це слово по-іншому. Скажіть ще раз це слово.

    1. Аналіз слова сім я 2.5хв

    Проблема: [ й] [а ] позначили букву я. Але після букви, що позначає приголосний звук, буква я позначає звук [а] та м ‘ якість попереднього.

    Що ж робити? Один мій учень запропонував відсунути букву я і прочитати її окремо. (Ось так. На дошці показати.-картки)

    -Що з цього вийшло? Діти самі зробили висновок: якщо слова пишуться окремо, то це вже різні слова.

    8. Повідомлення про апостроф

    - Щоб такого не трапилось, в українській мові є такий спеціальний знак,який ставиться після твердого приголосного перед звуком й, і цей знак показує роздільну вимову у словах. Він дуже схожий на кому, лише ставиться вгорі. Називається апостроф. Апостроф – це унікальний знак, він є не в кожній мові. Вставте його на потрібне місце в нашому слові.

    -Так скільки звуків в слові сім’я? Скількома буквами записано слово. Який знак використали на письмі,щоб позначити роздільну вимову звуків?

    Вірш про апостроф( малюнок) 0.5хв

    Я такий же, як знак розділовий,

    І відомий шкільній дітворі.

    Та в словах української мови

    Я пишусь не внизу, а вгорі.

    Спробуй лиш написати сімя –

    Зразу стану потрібним і я.

    Розвиток фонетичного слуху.1хв

    9.Ігрова фізкультхвилинка. «Повторюй слова та присідай, якщо є роздільна вимова в слові та звук й.

    Мати-м’ята , Валя- в’ялий, масло-м'ясо, буряк-бур’ян, б ‘ють-бюро, пір’ я- рядок, п’ є, прем’ єр, рюкзак, моряк, п ‘явка.( поставити в лист самооцінки позначку)

    ІY. Робота над матеріалом.-5хв

    1.Групова робота (всі випадки) - скласти звукові моделі та буквені. (предметні малюнки -під’їзд , м’ яч , в ’ юн , п’ є,

    – презентація груп (на дошці) і порівняння. Якщо є помилки в роботах, вносяться корективи.

    Робиться висновок разом з дітьми , порівнюючи роботи груп.

    2.Узагальнення.

    — З якою метою вживається апостроф у словах? (Щоб показати роздільну вимову приголосних звуків.)(таблиця на дошці)
    — Після яких приголосних звуків пишеться апостроф? (Після твердих)

    -Перед якими буквами пишеться апостроф? (Перед я, ю, є, ї)
    — Які звуки вони позначають? [Два звуки [йа] [йу] [йе] [їїі])

    Висновок.Так коли треба писати апостроф?

    ( після твердого приголосного звука перед звуком й )

    _ ‘ йа - я

    йу -ю

    йе - є

    йі - ї

    3.Читання слів в букварі (або записані на дошці)(фронт та парами)-навчився читати слова –в табл. Самооцінки)

    4.Практична робота. Візуалізація (слайди до тексту)-4хв





    –Зараз ми завітаємо в гості до однієї родини. Ваше завдання слухати та запам’ятати слова, в яких треба треба писати апостроф і пояснити чому.

    Наше подвір’я

    У нас велике подвір’я . Від хати до воріт в’ється вузенька стежка. У квітнику ростуть рожеві мальви, запашна м’ята, полум’яні троянди. Моя мама Мар’яна Дем’янівна любить квіти. Ми з матір’ю виполюємо у квітнику бур’ян. На подвір’ї росте калина. Усією сім’єю милуємося ми її гронами.

    • Що вона любить?

    • Чим займається мати з донькою?

    • Чи потрібно допомагати своїй родині? Чим можна допомогти?

    • - Отже, який можна зробити висновок?

    Що треба кожного дня робити якусь корисну справу, якесь добре діло. Бо ви сім’я, батьки відповідають за вас, хочуть бачити вас справжніми людьми – добрими, чемними, працьовитими і все роблять для цього. А ви повинні намагатися не засмучувати їх, піклуватися про них, допомагати їм.

    5. Опрацювання вірша Н. Красоткіної «В п’ятницю, у надвечір’я»

    1) Читання вірша вчителем. (помічають на полях незрозумілі слова)

    Надвечір’я –початок вечора,або час перед вечором;

    Міжгір’я - між горою;

    Сузір’я –група яскравих зірок;

    Вабить- притягує до себе;

    Манить-приваблює своєю красою

    Мигтить-блищить, зявляється на короткий час.

    — Коли зібралася сім’я?

    Читання слів хмарками.

    2) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання вірша учнями.

    — Скільки слів з апострофом?-(лист самооцінки)

    4) Вибіркове читання.

    — Знайдіть слова з апострофом і прочитайте їх. Діти називають слова: п’ятниця, надвечір’я, міжгір’я, подвір’ячко, в’яз, сім’я, солов’я, подвір’я, сузір’я. За потреби вчитель пояснює значення слів.

    3) Читання тексту учнями «ланцюжком» по рядках.

    — Де зібралася сім’я?

    — Прочитайте речення, що відповідають малюнку.

    VI. Підсумок уроку

    — З яким знаком ви ознайомилися?

    — Що ви про нього дізналися? — Коли він уживається?

    — Наведіть приклади.

    — Закінчіть речення: «Сім’я — це...»


    написать администратору сайта