Главная страница
Навигация по странице:

  • Правопорушення

  • Обєктивна сторона правопорушення

  • Субєктивна сторона правопорушення

  • Ступінь суспільної небезпеки

  • Адміністративні правопорушення

  • Адміністративне правопорушення

  • Проступки

  • Види правопорушень. Види правопорушень Русін Богдан 1-17. "Види правопорушень"


    Скачать 56.53 Kb.
    Название"Види правопорушень"
    АнкорВиди правопорушень
    Дата12.03.2021
    Размер56.53 Kb.
    Формат файлаpptx
    Имя файлаВиди правопорушень Русін Богдан 1-17.pptx
    ТипДокументы
    #184166
    Київський національний торговельно-економічний університет  Факультет ресторанно-готельного та туристичного бізнесу Кафедра правового забеспечення безпеки бізнесу Есе з дисципліни Правознавства на тему: “Види правопорушень”

    Виконав студент групи 1-17 мб Русін Богдан

    Правопорушення


    Правопорушення — це неправомірне (протиправне) суспільно-шкідливе винне діяння (дія чи бездіяльність) деліктоздатної особи, за вчинення якого особа може бути притягнута до юридичної відповідальності. Правопорушення за ступенем суспільної небезпеки поділяються на злочини і проступки.

    Склад правопорушення


    Склад правопорушення — це сукупність передбачених законом об'єктивних і суб'єктивних ознак протиправного соціально шкідливого діяння, за вчинення якого винна особа несе юридичну відповідальність.
    Склад правопорушення містить чотири необхідні елементи: об'єкт, об'єктивну сторону, суб'єкта і суб'єктивну сторону правопорушення.
    Об'єкт правопорушення — це ті суспільні відносини та цінності, що охороняються правом, на які спрямовано посягання суб'єктів правопорушення (наприклад, власність, духовні цінності, здоров'я людини та ін).
    Об'єкт правопорушення може розглядатися з різних позицій як:
    загальний;
    родовий;
    видовий;
    безпосередній.

    Склад правопорушення


    Об'єктивна сторона правопорушення — сукупність зовнішніх ознак, що характеризують дане правопорушення: протиправне діяння (дія чи бездіяльність) суб'єкта права; його шкідливі наслідки (спричинений шкідливий результат або погроза його настання); причинно-наслідковий зв'язок між діянням і шкідливим результатом. Крім зазначених основних елементів об'єктивної сторони, існують факультативні: спосіб вчинення правопорушення, місце і час, оточення тощо.
    Суб'єкт правопорушення — фізична особа або юридична особа, що вчинила правопорушення і є деліктоздатною, тобто має здатність нести юридичну відповідальність.
    Суб'єктивна сторона правопорушення — сукупність ознак, що характеризують психічне ставлення особи до вчиненого нею протиправного діяння і його негативних наслідків, а саме — вина, мотив, мета правопорушення. Обов'язковою ознакою тут є вина, що виражається у формах умислу (прямого і непрямого) чи необережність|необережності (злочинної самовпевненості і злочинної недбалості).

    Види правопорушень


    Види правопорушень — класифікаційні групи правопорушень за різними підставами розмежовуються між собою за ступенем суспільної шкідливості (небезпечності), за об'єктами посягань, за суб'єктами, за розповсюдженням, за ознаками об'єктивної і суб'єктивної сторони, а також за процедурами їх розгляду.
    Суспільна небезпека — оцінна категорія, що характеризується певними діями чи бездіяльністю, завдає шкоди чи створює загрозу спричинення такої шкоди об'єктам, що охороняються кримінальним законом.
    Ступінь суспільної небезпеки визначається всією сукупністю ознак злочину:
    цінністю того блага, на яке посягає злочин;
    шкідливістю наслідків, що настають через учинення злочину;
    способами діяння;
    мотивами діяння, формою та ступенем вини.

    Адміністративні правопорушення


    Адміністративними правопорушеннями (проступками) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) чи бездіяльність, яка посягає на державний або громадський порядок, соціалістичну власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законодавством передбачено адміністративну відповідальність. Адміністративне правопорушення має притаманні тільки йому юридичні ознаки.
    Адміністративне правопорушення багато в чому нагадує злочин — так само воно може бути спрямоване проти громадського порядку, власності, прав і свобод громадян тощо.
    Головною ознакою, за якою адміністративні правопорушення відрізняються від кримінальних злочинів, є менший ступінь суспільної небезпеки.

    Проступки


    Проступки — менш небезпечні для суспільства діяння. Вони посягають на цінності, що охороняються всіма іншими нормами права — цивільного, адміністративного, трудового, екологічного, фінансового тощо. Тому серед проступків розрізняють адміністративні, дисциплінарні, цивільно-правові, конституційні, матеріальні та ін.
    Проступки бувають:
    Дисциплінарні проступки
    Цивільно-правові проступки
    Конституційні проступки
    Податкові проступки
    Матеріальні проступки

    Використана література:


    Котюк В. О. Теорія права: Курс лекцій. — К.: Вен турі, 1996. — 208 с.
    Скакун О. Ф. Теория государства и права. — Х.: Консум, 2000. — 702 с.
    Тарарухин С. А. Квалификация преступлений в следственной и судовой практике. — К.: Юринком, 1995. — 208 с.
    Теплова Н. А., Малинкович М. В. Право: Учебник для вузов. — М.: Закон и право, 1998. — С.204-211
    Литвак О. Злочинність: її причини та профілактика. — К.: Україна, 1997. -167 с.
    Ківенко Н. В., Лановенко І. І., Мельник П. В. Девіантна поведінка: Сучасна парадігма. — Ірпінь: Акад. держ. податк. служби України, 2002. — 240 с.
    Лейст О. Э. Санкции и ответственность по советскому праву. — М.: Изд-воМоск. ун-та, 1981. — 240 с.



    написать администратору сайта