Главная страница

Выставка Баухаус в Одессе. БАУХАУС КАДРЫ СТРОЙКАМ. Виставка Баухаус. Біле місто ТельАвів в Одесі


Скачать 16.74 Kb.
НазваниеВиставка Баухаус. Біле місто ТельАвів в Одесі
АнкорВыставка Баухаус в Одессе
Дата03.04.2020
Размер16.74 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаБАУХАУС КАДРЫ СТРОЙКАМ.docx
ТипДокументы
#114704

Виставка «Баухаус. Біле місто Тель-Авів» в Одесі
12 березня 2020 р. відкрилась виставка «Баухаус. Біле місто Тель-Авів» до 100-річчя відомої архітектурної школи у рамках Міжнародного архітектурно-будівельного форума VIRA UKRAINE!

Організатор виставки – перший секретар Посольства Держави Ізраїль в Україні і директор Натів-Ізраїльського культурного центру в Одесі пані Ілона Хільковська у співробітництві з Одеською державною академією будівництва та архітектури.

Мета проекту – познайомити студентську молодь з ізраїльським модернізмом 1930-1940 років, спадщини традицій Баухауса. За підрахунками ЮНЕСКО, в Тель-Авіві більше 4000 модерністських будівель початку 1930-х - 1950-х років, це один з найбільших масивів архітектури цього часу в світі. Близько половини з цих споруд включено як об'єкт «Біле місто в Тель-Авіві - архітектура сучасного руху» в список Всесвітньої спадщини.

Власне, саме в Тель-Авіві зосередилася найбільша спадщина школи Баухауз. Це пов'язано з тим, що розквіт модернізму збігся з посиленням нацистської влади в Німеччині. У Палестину виїхало чимало європейських архітекторів єврейського походження - особливо на початку 1930-х, коли нацисти почали переслідування і врешті-решт закрили школу Баухауз, яку вважали центром культурного більшовизму. У Тель-Авіві архітектори адаптували принципи Баухауза до місцевого клімату.

Під терміном «баухауз» мають на увязі тісні зв'язки цієї архітектури з принципами, які викладали в школі «Баухауз». За два минулих десятиліття Біле місто зазнало масштабної реконструкції, в результаті якої були приведені до ладу десятки будівель. На виставці можна було побачити, в якому стані перебували будівлі під охороною Світової спадщини ЮНЕСКО і як вони змінилися в результаті проведеної реконструкції. Виставка демонструє всю складність програми зі збереження архітектурної спадщини міста Тель-Авів і його включення в сучасний архітектурний контекст, що є в край актуально для спадщини Одеси.

Протягом проведення виставки заплановано презентацію 10 постерів за результатами студентських науково-дослідницьких робіт з питань становлення раннього модернізму, конструктивізму в Одесі – студенти Давидюк Я., Бахтогорєєва А., Левченко Л., Мадай О., Русол А. Лекція професора Єксарьової Н.М. була присвячена зародженню архітектурного авангарду в Одесі і внеску одеситів Миколи Соколова і Якова Чєрніхова («радянського Піранезі») у розвиток концептуальної архітектури.

Репортаж з виставки за посиланням https://jewishnews.com.ua/society/v-odesse-otkryilas-vyistavka-k-100-letiyu-shkolyi-osnovatelniczyi-tel-aviva


написать администратору сайта