Главная страница

1вогнепальні ушкодження. Вогнепальна та вибухова травма На місці події знайдено труп зі смертельними вогнепальними ушкодженнями. Вогнепальним вважають пошкодження, спричинене


Скачать 40.55 Kb.
НазваниеВогнепальна та вибухова травма На місці події знайдено труп зі смертельними вогнепальними ушкодженнями. Вогнепальним вважають пошкодження, спричинене
Дата01.03.2022
Размер40.55 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файла1вогнепальні ушкодження.docx
ТипДокументы
#377962

Вогнепальна та вибухова травма
1. На місці події знайдено труп зі смертельними вогнепальними ушкодженнями. Вогнепальним вважають пошкодження, спричинене:

А. Прикладом гвинтівки

Б. Шомполом

В. Газами пострілу

Г. Штиком гвинтівки

Д. Рукояткою пістолету
2. Оглядаючи труп на місці події зі смертельним вогнепальним пораненням, поряд знайдено обріз. За способом виготовлення ручна стрілецька зброя може бути:

А. Заводського виготовлення (штатна)

Б. Заводського виготовлення, але перероблена, дефектна

В. Саморобного виготовлення

Г. Комбінованого виготовлення

Д. Атипова
3. Оглядаючи труп на місці події зі смертельним вогнепальним пораненням, у лівій руці знайдено пістолет Макарова, який заряджається 9 мм кулями масою 6,1 г. За калібром ручна стрілецька зброя класифікується:

А. Малокаліберна (до 6,5 мм)

Б. Середньокаліберна (6,5-9 мм)

В. Великокаліберна (понад 9 мм)

Г. Великокаліберна (понад 10 мм)

Д. Атипова
4. Проводячи огляд трупу Н.ж. 25 р. на місці події з вогнепальними пораненнями молодий судово-медичний експерт зробив припущення, щодо кількості вхідних і вихідних вогнепальних ран. Що з нижче перерахованого не є ознакою вхідної вогнепальної рани?

А. Дефект тканини («мінус-тканина»)

Б. Пасочок здирання

В. Імпрегнація порошинок навколо рани

Г. Пилоподібний характер країв рани

Д. Наявність кіптяви навколо рани
5. Проводячи огляд трупу Р., 35 р. на місці події з вогнепальними пораненнями молодий судово-медичний експерт зробив припущення, щодо кількості вхідних і вихідних вогнепальних ран. Що з нижче перерахованого не є ознакою вихідної вогнепальної рани?

А. Вивернуті краї

Б. Розмір часто більший за розмір вхідного отвору

В. Пасочок здирання часто відсутній

Г. Відбиток тканини одягу у вигляді дрібних саден

Д. Дефект тканини («мінус-тканина»)
6. Проводячи дослідження трупу гр. М, 18 р., який здійснив самогубство, за допомогою пострілу в голову з пістолету, калібру 5,45 мм, судово-медичний експерт виявив: в правій скроневій області одиночну рану, круглої форми, навколо, якої слід у вигляді штампа-відбитка дульного кінця зброї, яскраво-червоне забарвлення м’язів, наявність кіптяви на краях рани і в рановому каналі; в лівій скроневій області виявлена значно більша за розмірами рана з вивернутими на зовні краями. З якої дистанції здійснено постріл?

А. Герметично впритул

Б. Негерметично впритул під кутом

В. З близької дистанції

Г. З неблизької дистанції

Д. На відстані 0,5 см від правої скроневої області
7. Проводячи дослідження трупу гр. М, 18 р., який здійснив самогубство, за допомогою пострілу в голову з пістолету, калібру 5,45 мм, судово-медичний експерт виявив: в правій скроневій області одиночну рану, круглої форми, навколо, якої слід у вигляді штампа-відбитка дульного кінця зброї, яскраво-червоне забарвлення м’язів, наявність кіптяви на краях рани і в рановому каналі; в лівій скроневій області виявлена значно більша за розмірами рана з вивернутими на зовні краями. Визначте вхідний кульовий отвір?

А. В правій скроневій ділянці

Б. В лівій скроневій ділянці

В. Визначити не можливо

Г. В лівій скроневій ділянці впритул

Д. В правій скроневій ділянці з відстані 0,5 см
8. Проводячи дослідження трупу гр. М, 18 р., який здійснив самогубство, за допомогою пострілу в голову з пістолету, калібру 5,45 мм, судово-медичний експерт зробив висновок, що постріл здійснено впритул. За якими ознаками можна встановити дистанцію пострілу впритул, окрім:

А. Вхідний отвір – зірчастої, рідше округлої форми

Б. Вхідний отвір більший від діаметру снаряду

В. Штанц-марка

Г. Наявність більшої частини кіптяви в рановому каналі

Д. Наявність більшої частини кіптяви навколо вхідного отвору
9. Проводячи дослідження трупу гр. М, 21 р., який здійснив постріл в праву кисть з автомата Калашнікова, калібром 7,62 мм, з метою самоушкодження, судово-медичний експерт зробив висновок, що постріл здійснено впритул. За якими ознаками можна встановити дистанцію пострілу впритул, окрім:

А. Світло-червоне забарвлення м’яких тканин у зоні вхідної рани

Б. Розриви шкіри в ділянці вхідної рани

В. Великий дефект тканини (шкіри), що перевищує калібр снаряду

Г. Відсутність чи наявність кіптяви лише на краях вхідної рани

Д. Наявність більшої частини кіптяви навколо вхідного отвору
10. В результаті вибуху саморобної вибухівки у постраждалого виникла травматична ампутація правої ноги. На допиті звинувачуваний зізнався, що при виготовленні вибухівки використовував металеву стружку. За допомогою якого методу можна виявити дрібні фрагменти металу в товщі м'яких тканин нижньої кінцівки?

А. Дослідження в ІЧ-променях

Б. Дослідження в рентгенівських променях

В. Дослідження в УФ-променях

Г. Методом емісійної спектрографії

Д. Оглядаючи тканини за допомогою лупи під прямими сонячними променями
11. В ході огляду трупа на місці події експерт виявив: на передній поверхні грудної клітки зліва в проекції 5-го міжребір'я наявне овальної форми наскрізне пошкодження, розмірами 2х1,1 см з дефектом мінус-тканина. Краї пошкодження дрібно фестончасті, з радіальними надривами, мають зсаднення у вигляді напівкільця, розташованого з боку правого та нижнього країв овалу пошкодження. На тлі даного зсаднення наявне нашарування речовини сірого кольору у вигляді напівкільця. Про що можуть свідчити подібні характеристики?

А. Пошкодження має характер кульового вогнепального

Б. Відстань пострілу складає біля 3м

В. Постріл було здійснено під кутом

Г. Постріл було здійснено перпендикулярно відносно постраждалого

Д. Постріл здійснено з середньокаліберного одноствольного автоматичного пістолету

12. При дослідженні тіла трупа та його одягу в морзі було виявлено, що вхідні та вихідні вогнепальні кульові пошкодження на його тілі та одязі (куртка) знаходяться в однойменних анатомічних ділянках, однак не співпадають між собою: вхідна рана на тілі трупа розташована в ділянці грудної клітки зліва, а вхідне пошкодження на куртці – в проекції передньої черевної стінки, вихідна рана на спині трупа розташована в ділянці лівої лопатки, а вихідне пошкодження на куртці – по її умовній серединній лінії ззаду. Чим зумовлена така невідповідність?

А. Пошкодження на тілі трупа і його одязі утворилися ізольовано

Б. Під час пострілів в постраждалого на ньому був вологий одяг, а при дослідженні в морзі - сухий

В. Верхній одяг не фіксований, він зміщується при вільних рухах людини

Г. Постріли було здійснено з різних напрямів

Д. Постріли було здійснено двома людьми з різного типу зброї
13. На склепінні черепа потерпілого виявлено 3 наскрізних вхідних кульових вогнепальних пошкодження, від країв яких у радіальному напрямі відходять численні наскрізні лінійні переломи кістки та тріщини зовнішньої кісткової пластинки. Частина з них взаємоперетинається. За допомогою якої ознаки можна визначити послідовність виникнення вогнепальних пошкоджень?

А. Шавін'ї-Нікіфорова

Б. Галена-Шрейера

В. Володимирського

Г. Мінакова

Д. Виноградова
14. З вогнепальної дробової зброї вбили людину. При проведенні слідчих дій вдалося зняти відбитки пальців із знаряддя вбивства, після чого було з’ясовано, що вбивцею є один з однояйцевих близнюків. Чи можливо з'ясувати, хто саме?

А. Можливо, у однояйцевих близнюків різні пальцеві візерунки

Б. Неможливо у однояйцевих близнюків однакові пальцеві візерунки

В. Можливо, у однояйцевих близнюків пальцеві візерунки схожі, але мають деякі відмінності

Г. Можливо, якщо дослідити пальцеві візерунки їх батьків

Д. Правильної відповіді не має
15. Під час підігрівання над полум'ям запальнички фрагмента невизначеної речовини, вилученого судово-медичним експертом з ділянки вогнепального пошкодження, був відмічений яскравий спалах. Про що свідчить подібна реакція?

А. Невизначений фрагмент – напівзгоріла порошинка

Б. Невизначений фрагмент – згусток ружейної мастильної олії

В. Невизначений фрагмент – частинка металу снаряду

Г. Невизначений фрагмент – наявність бензину в речовині

Д. Невизначений фрагмент – фрагмент пошкодженого одягу
16. При дослідженні експертом вхідного вогнепального дробового пошкодження в проекції його країв було виявлено дрібні, невизначеної форми фрагменти, імпрегновані в товщу епідермісу. Дані фрагменти здалися експерту схожими на напівзгорілі зерна пороху. Яку пробу необхідно провести експерту для з'ясування даного питання?

А. Пробу Виноградова

Б. Пробу Володимирського

В. Пробу Калітєевського

Г. Пробу Шавін'ї-Нікіфорова

Д. Пробу Галена
17. За містом в лісосмузі було виявлено гнилісно змінений труп невідомої жінки. В правій скроневій ділянці загиблої був виявлений округлої форми дирчастий перелом, діаметром 1 см, з відносно рівними краями та радіальними тріщинами, що розповсюджувалися від нього у напрямі до склепіння та основи черепа. В ділянці перелому виявлені гнилісно змінені залишки шкіри з волоссям. Чи можна виявити метали пострілу?

А. Так, звичайним контактно-дифузійним методом

Б. Так, методом хроматографії

В. Ні, у зв’язку з гнилісними змінами встановити метали пострілу неможливо

Г. Так, за допомогою рентгенівського дослідження

Д. Так, за допомогою гістологічного дослідження
18. При огляді слідчим та експертом подвір'я був виявлений труп роздягнутого до пояса чоловіка із вогнепальним дробовим пораненням грудної клітки. Постріл, зі слів сусідів, було здійснено із близької дистанції, однак в проекції пошкодження на тілі трупа слідів дії додаткових факторів пострілу (напівзгорілі порошинки, нашарування кіптяви, тощо) виявлено не було. Про що може свідчити подібна ситуація?

А. Сліди дії додаткових факторів пострілу залишилися на верхньому одязі, якого на трупі не було

Б. Сліди дії додаткових факторів пострілу при пострілах із близької дистанції, не відображаються

В. При пострілах з близької дистанції сліди дії додаткових факторів пострілу знаходяться в раневому каналі

Г. При пострілах з неблизької відстані супутні уражувальні чинники знаходяться в раневому каналі

Д. Постріл було здійснено впритул
19. Під час розтину трупа судово-медичний експерт виявив наскрізне вогнепальне дробове пошкодження грудної клітки зліва з пошкодженням лівої легені та серця. В ділянці пошкодження він виявив овальної форми зсаднення, розмірами 2х1,7 см, рівномірної інтенсивності, з чіткими межами. Від дії якої складової частини набою могло утворитися дане зсаднення?

А. Від дії картонного пижа

Б. Від дії войлочного пижа

В. Від дії як картонного, так і войлочного пижів

Г. Від дії супутніх уражувальних чинників (кіптява, порохові зерна, металеві частинки)

Д. Від механічної дії порохових газів

20. При огляді місця події було виявлено: двері в будівлю замкнені зсередини. В центральній частині однієї з кімнат виявлений труп чоловіка середніх років астенічної тілобудови. На правій нозі трупа відсутня шкарпетка, на лівій – шкарпетка в наявності. Гудзики сорочки розстібнуті, в проекції середньої частини грудини – неправильної овальної форми отвір із дрібнофестончастими краями, розмірами 2,5х1,8 см, із зсадненними краями. Навколо отвору пошкодження виявлене кільцеподібної форми зсаднення, шириною 0,3 см, зовнішні розміри овалу даного кільця – 2,5х2,2 см. Аналогічної форми та розмірів зсаднення знаходиться поруч, обидва кільця сполучаються між собою в середній частині на ділянці, довжиною 1 см. Про що свідчить подібний характер пошкодження?

А. Постріл було здійснено впритул з вогнепальної дробової зброї

Б. Постріл було здійснено з вогнепальної кульової зброї

В. Постріл було здійснено з вогнепальної дробової зброї з близької дистанції

Г. Постріл було здійснено впритул з двоствольної пневматичної зброї

Д. Про скоєння самогубства
21. При розтині трупа експерт виявив 2 наскрізних дирчастих перелома черепа. Від країв переломів в радіальному напрямі відходять наскрізні тріщини, частина з яких сполучається між собою. Експерт констатував наявність ознаки Шавін'ї –Нікіфорова, за якою можна встановити послідовність здійснення пострілів. Як формулюється дана ознака?

А. Тріщини та переломи, які утворюються від всіх вхідних вогнепальних пошкоджень взаємоперетинаються

Б. Тріщини та переломи, які утворюються від кожного послідуючого вхідного вогнепального пошкодження не перетинають тріщин та переломів, що відходять від попереднього

В. Тріщини та переломи, які утворюються від кожного послідуючого вихідного вогнепального пошкодження перетинають тріщини та переломи, що відходять від попереднього пошкодження

Г. Тріщини та переломи, які утворюються від кожного попереднього вихідного вогнепального пошкодження перетинають тріщини та переломи, що відходять від послідуючого пошкодження

Д. Правильної відповіді не має
22. При використанні ультрафіолетової лампи в умовах моргу на одязі потерпілого в проекції вхідного вогнепального дробового пошкодження навколо його країв було виявлено фіолетового кольору світіння у вигляді кільця неправильної форми, шириною від 0,5 см до 1,2 см. Про що воно свідчить?

А. Ні про що не свідчить, подібні характеристики є у кожного вогнепального пошкодження

Б. Постріл було здійснено з свіжезмазаного каналу вогнепальної зброї

В. Люмінесценція пов’язана з наявністю кіптяви пострілу біля отвору пошкодження

Г. Постріл було здійснено зі ржавілого каналу вогнепальної зброї

Д. Свідчить про хімічну реакцію недогорівшого пороху із синтетичним одягом
23. При дослідженні в ультрафіолетових променях із використанням освітлювача СД-18 в умовах моргу на одязі потерпілого чорного кольору в проекції вхідного вогнепального дробового пошкодження навколо його країв було виявлено фіолетового кольору світіння у вигляді кільця неправильної форми, шириною від 2 см до 5 см. Що за речовина це може бути?

А. Сліди кіптяви

Б. Недогорівші порошинки

В. Частинки металу

Г. Сторонні частинки на краях вхідної вогнепальної рани

Д. Мастило
24. При дослідженні в ультрафіолетових променях із використанням освітлювача СД-18 в умовах моргу на одязі потерпілого чорного кольору в проекції 2-х вхідних вогнепальних дробових пошкоджень навколо їх країв було виявлено фіолетового кольору світіння у вигляді кілець неправильної форми, шириною від 10 см до 15 см, одне з яких біль яскраве. На що може вказувати дана знахідка?

А. На вхідні вогнепальні рани, на дистанцію з якої було здійснено постріли, на послідовність пострілів

Б. На послідовність пострілів

В. Що дані вогнепальні рани є вхідними

Г. З якої дистанції було здійснено постріл

Д. Під яким кутом здійснено постріл
25. При огляді трупа, на його передній черевній стінці виявлено наскрізне вхідне вогнепальне пошкодження овальної форми, розмірами 0,8х1,3 см. Пошкодження проникає в черевну порожнину. В ділянці пошкодження на шкірі трупа кіптяви пострілу виявлено не було. Як виявити, наявна чи відсутня кіптява пострілу на тканині куртки чорного кольору, в яку вдягнений труп?

А. Дослідити одяг в рентгенівських променях

Б. Дослідити одяг в ультрафіолетових променях

В. Дослідити одяг в інфрачервоних променях

Г. Методом емісійної спектрографії

Д. За допомогою дифеніламінової проби з сірчаною кислотою
26. При огляді трупа, на його передній черевній стінці виявлено наскрізне вхідне вогнепальне пошкодження овальної форми, розмірами 0,8х1,3 см. Пошкодження проникає в черевну порожнину. В ділянці пошкодження на шкірі трупа виявлено кільце сірого кольору, шириною до 5 см. Як виявити наявність зерен пороху навколо вхідної вогнепальної рани?

А. Дослідити одяг в рентгенівських променях

Б. Дослідити одяг в ультрафіолетових променях

В. Дослідити одяг в інфрачервоних променях

Г. Методом емісійної спектрографії

Д. За допомогою дифеніламінової проби з сірчаною кислотою, яка при реакції дає синє забарвлення
27. Під час огляду місця події на передній поверхні грудної клітки трупа експерт виявив 5 вхідних кульових вогнепальних пошкоджень, 5 вихідних пошкоджень розташовані на спині трупа. На сорочці, в яку був вдягнений потерпілий, спереду виявлено 6 вхідних пошкоджень, на спинці сорочки – 5 вихідних. З чим пов’язана невідповідність кількості вхідних вогнепальних пошкоджень на одязі та тілі трупа?

А. На потерпілого одягнули чужий одяг

Б. Одне з пошкоджень потрапило в складку сорочки

В. Зловмисник додатково спричинив ще одне пошкодження для того, щоб заплутати слідство

Г. Один з пострілів був здійснений, з дальньої дистанції, коли куля мала контузійну дію

Д. 6-те пошкодження вже було на одязі від дії іншого предмету (тупого, гострого ...)
28. При дослідженні одягу потерпілого із вогнепальними пошкодженнями в морзі та у відділенні судово-медичної криміналістики була виявлена невідповідність в локалізації пошкоджень відносно умовних ліній сполучення середин плечових швів та серединних ліній (вертикальна та горизонтальна вісі). Чим можна пояснити невідповідність локалізації пошкоджень відносно цих вісей?

А. Це залежить від типу боєприпасів

Б. В криміналістиці одяг досліджують у вологому стані (попередньо занурюють в воду)

В. Різним ступенем розтягування трикотажу одягу

Г. Це залежить від механічної дії кулі

Д. В криміналістиці одяг попередньо фіксують за допомогою крохмалю
29. При дослідженні одягу потерпілого із вогнепальними пошкодженнями в морзі та у відділенні судово-медичної криміналістики була виявлена невідповідність в локалізації пошкоджень відносно умовних ліній сполучення середин плечових швів та серединних ліній (вертикальна та горизонтальна вісі). Чим можна пояснити невідповідність локалізації пошкоджень відносно цих вісей?

А. Це залежить від типу боєприпасів

Б. В криміналістиці одяг досліджують у вологому стані (попередньо занурюють в воду)

В. Це залежить від механічної дії кулі

Г. Використовуванням різних вимірювальних засобів

Д. В криміналістиці одяг попередньо фіксують за допомогою крохмалю
30. На рентгенограмі фрагмента шкіри, вилученого з ампутованої кінцівки, виявлено: в товщі фрагмента шкіри знаходяться численні дрібні ділянки підвищеної щільності (близької до кісткової), неправильної трикутної та невизначеної форм, розмірами від 0,1х0,1 см до 0,3х0,4 см. Яким чином була відділена кінцівка від тіла людини?

А. Травматична ампутація кінцівки колесом гусеничного трактору

Б. Травматична ампутація кінцівки у зв’язку з дією вибухового пристрою

В. Відділення кінцівки за допомогою кувалди

Г. Відділена гострим ножем

Д. Відділена за допомогою пили
31. При дослідженні черепа трупа в морзі на лобній кістці було виявлено вхідне вогнепальне кульове пошкодження округлої форми, діаметром 0,8 см. З боку одного з країв пошкодження наявний скол зовнішньої кісткової пластинки напівмісяцевої форми, шириною від 0,2 до 0,5 см. Про що свідчить скол компакти подібного характеру?

А. Постріл було здійснено перпендикулярно до поверхні лобної кістки

Б. Постріл було здійснено під кутом, скол компакти знаходиться з боку руху кулі

В. Постріл було здійснено під кутом, скол компакти знаходиться з боку, протилежному руху кулі

Г. Постріл було здійснено впритул з пневматичної зброї

Д. Дане ушкодження утворилось від дії обмеженого твердого предмету з округлим поперековим січінням (зрізом)

32. При виїзді на місці події виявлено: труп лежить в положенні на спині, кисть правої руки відсутня, від'єднана на рівні променево-зап'ясткового суглобу, кисть лівої руки відсутня часткова (в наявності лиши мизинець). Краї від'єднання обох кінцівок нерівні, представлені численними дрібними та великими клаптями, між якими наявні розриви шкіри. На передпліччях трупа наявні численні опіки, садна та рани, шкіра забарвлена у чорний колір. Який найбільш ймовірний механізм від'єднання кистей рук?

А. Розчленування за допомогою листової пилки

Б. Розчленування за допомогою дискової пилки

В. Вибухова травма

Г. Від дії зубів диких тварин

Д. Від вогнепального поранення автоматною чергою
33. В маршрутці розірвалася вибухівка, залишена терористом. Три людини загинули внаслідок масивної крововтрати, що стала наслідком відривів різних частин тіла. 2 людини залишилися живими, однак постраждали внаслідок травмуючої дії фрагментів відірваних кінцівок загиблих, вмісту їх сумок, наручних годинників, тощо. Внаслідок дії чого постраждали люди, які залишилися живими?

А. Побутових предметів

Б. Ударної хвилі

В. Від баротравми легенів

Г. Вторинних снарядів вибуху

Д. Звукової хвилі
34. На розтині трупа, причиною смерті якого стало проникаюче вогнепальне кульове поранення грудної клітки з пошкодженням серця, окрім судово-медичного експерта була присутня група студентів. Експерт запитав їх, як правильно вилучили фрагмент шкіри для проведення медико-криміналістичного дослідження. Яка правильна відповідь на питання?

А. Фрагмент шкіри вилучається у вигляді трапеції

Б. Фрагмент шкіри вилучається в довільній формі

В. Фрагмент шкіри вилучається у вигляді прямокутника

Г. Фрагмент шкіри вилучається відступаючи на 5 см від рани

Д. Фрагмент шкіри вилучають залежно від анатомічного ділянок в яких наявні рани
35. На зовнішній поверхні правого передпліччя трупа в середній його частині було виявлено пошкодження неправильної прямокутної форми з вивернутими назовні нерівними краями, які представлені шкіряними клаптями. На внутрішній поверхні клаптів подекуди наявні кісткові фрагменти. При проведенні контактно-дифузійного дослідження металу пострілу в ділянці країв та стінок рани виявлено не було. Який характер у даного пошкодження?

А. Вхідне вогнепальне

Б. Вихідне вогнепальне

В. Недостатньо ознак для встановлення характеру пошкодження

Г. Дане поранення не є вогнепальним

Д. Утворене від багаторазової дії тупого твердого предмету з обмеженою травмуючою поверхнею

36. В морг доставлений труп з вогнепальним пораненням. Голова трупа майже відсутня. Черепна коробка представлена основою черепа, фрагментами м'яких тканин шиї та нижньою третиною обличчя – підборіддям із нижньою щелепою. Склепіння черепа відсутнє, в черепній коробці наявні фрагменти зруйнованої речовини головного мозку, на поверхнях фрагментів кісток та клаптях шкіри наявні рясні нашарування речовини сіро-чорного кольору. Що стало причиною такого руйнування черепа?

А. Постріл впритул із вогнепальної дробової зброї

Б. Розчавлення голови між буферами двох залізничних вагонів

В. Некоординоване падіння з висоти на голову

Г. Сходинкове падіння з висоти 9-ти поверхового будинку

Д. Дорожньо-транспортна пригода, пасажир переднього сидіння
37. В морзі досліджувався труп молодого чоловіка. На його спині одразу під лівою лопаткою на ділянці, розмірами 5х2 см розташовуються 4 наскрізних пошкодження шкіри округлої форми, діаметром по 0,3 – 0,4 см. Краї їх відносно рівні, навколо кожного пошкодження наявний кільцеподібний поясок обтирання, шириною до 0,1 см. Пошкодження знаходяться на одній лінії, мають вигляд ланцюжка та відстоять один від одного на відстанях відповідно: 0,5 см, 1 см, 1,1 см та 1,2 см. На що схожі дані пошкодження?

А. На пошкодження, утворені осипом шроту

Б. Від 4-х пострілів з одноствольної вогнепальної зброї

В. На колоті пошкодження, утворені від зубців столової веделки

Г. На пошкодження утворені від дії зубів диких тварин

Д. На пошкодження, утворені автоматною чергою
38. Петро і Сергій ловили рибу з човна. Сергій зібрався додому, Петро підвіз його до берега і висадив. Коли він повернувся на середину озера, то побачив, як Сергій заряджає рушницю і шуткуючи стріляє в воду. Наступного дня Петра знайшли мертвим в човні із вогнепальним пораненням грудей. Чому на вашу думку загинув Петро?

А. Петро застрелився

Б. Петра випадково підстрелив інший мисливець

В. Куля зрикошетила від поверхні води

Г. Сергій навмисно убив Петра

Д. Від серцевого нападу
39. В ході проведення розтину трупа між двома інтернами виникла суперечка щодо того, чи можна трактувати овальної форми пошкодження на грудній клітині трупа як пошкодження з дефектом мінус-тканина? Як перевірити наявність дефекту мінус-тканина?

А. Мінус-тканина – це умовне позначення дефекту, яке не потребує перевірки

Б. Мінус-тканина – це дефект, в просвіт якого вільно занурюється зонд

В. Звести краї рани, по боках від них повинні утворитися зморшки

Г. Мінус-тканина – це дефект в шкірі, через який видно м’які тканини

Д. При зведенні країв рани, по боках від них не повинні утворюватися зморшки

40. На подвір’ї однієї із приватних будівель пролунав постріл. В одній із кімнат оперативно-слідча група виявила літнього чоловіка із вогнепальним кульовим пораненням голови. В кишені штанів трупа слідчий знайшов записку: "До побачення усі". Яка ознака найбільш достовірно вказує на самогубство чоловіка?

А. Наявність передсмертної записки

Б. Наявність кіптяви пострілу між вказівним та великим пальцями правої руки

В. Замкнення дверей зсередини

Г.Відсутність гармидеру в кімнаті

Д. Наявність гільзи на підлозі зліва від трупу
41. Два хлопчика-підлітка знайшли біля лісу снаряд часів Великої Вітчизняної Війни. Граючись, вони випустили його з рук, останній упав і вибухнув. В результаті один з хлопчиків загинув, а другий залишився інвалідом із однією рукою. Чи можна вважати пошкодження, отримані в результаті вибуху боєприпасів, вогнепальними?

А. Не можна

Б. Можна

В. Все залежить від характеру пошкоджень

Г. Ні, так як смерть настала від дії вторинних снарядів

Д. Так, адже один з них залишився живим
42. В одній із квартир багатоповерхової будівлі пролунали постріли. На місце події виїхала оперативно-слідча група. Де варто шукати слідчому та експерту кулі, які пройшли через тіло людини?

А. В стінах, стелі, побутових предметах (диван, тощо)

Б. Не варто їх шукати, вони вилетіли через квартирку на вулицю

В. Всі кулі повинні лежати на підлозі

Г. В тілі людини, зробити рентген і ретельно дослідити тіло на секції

Д. У злодія, який забрав їх з собою
43. В морг доставлений труп жінки з численними вогнепальними кульовими пошкодженнями грудей та живота. Як визначити напрямок ранових каналів в грудній та черевній порожнинах не порушуючи цілісності трупа?

А. Без розтину це визначити неможливо

Б. Отримати зліпки ранових каналів шляхом наповнення їх розплавленим парафіном або воском

В. За допомогою зонда

Г. За допомогою схематичних проекцій

Д. За допомогою напрямів потьоків крові на тілі
44. В грудну клітину чоловіка було випущено 2 кулі. Від отриманих пошкоджень він помер на місці події. Кулі пройшли крізь передню та задню стінки грудної клітки та легені. Яким чином визначити послідовність виникнення даних вогнепальних кульових пошкоджень?

А. Послідовність вогнепальних кульових пошкоджень можна визначити лише по дирчастих переломах кісток склепіння черепа

Б. У пошкодження, яке виникло другим, буде невідповідність локалізації рани на поверхні грудної клітини та пошкодження тканини легені

В. Обидва пошкодження будуть мати однакові характеристики

Г. В даному випадку, не можливо, так як поранення будуть ідентичними

Д. За ознакою Шавін'ї-Нікіфорова
45. Під час невдалого полювання загинула людина. При огляді місця події було виявлено труп чоловіка без лівої руки. Межа від'єднання руки від єдиного цілого проходить на межі верхньої і середньої третин плеча, край від'єднання нерівний, шкіра представлена численними клаптями, на яких наявні дрібні та великі кісткові фрагменти, шкіра та одяг померлого з наявністю нашарувань чорного кольору. Про що може свідчити подібний характер травми?

А. Травматична ампутація кінцівки внаслідок компактної дії шроту

Б. Травматична ампутація кінцівки внаслідок переїзду колеса автомобіля

В. Відчленування руки сокирою або іншим рублячим предметом

Г. Травматична ампутація від дії зубів великого бурого ведмедя

Д. Травматична ампутація внаслідок переїзду колесом залізничного транспорту
46. На шкіри трупа в ділянці живота виявлено 5 наскрізних пошкоджень округлої форми, діаметром по 0,3 см. Пошкодження займають ділянку, розмірами 5х4 см. Краї пошкоджень відносно рівні, з кільцеподібним зсадненням шкіри, шириною до 0,1 см. При контактно-дифузійному дослідженні в проекції всіх пошкоджень виявлено відкладання свинцю. Що це за пошкодження?

А. Вогнепальні кульові, утворилися від пострілу з близької дистанції

Б. Вогнепальні дробові, утворилися від пострілу впритул

В. Вогнепальні дробові, утворилися від пострілу у межах дії осипу шроту

Г. Вогнепальні кульові, утворились від багатократних пострілів

Д. Дані поранення утворились від дії гострого колючого предмету з діаметром поперекового січіння 0,3 см

47. При гасінні пожежі рятувальники знайшли обгорілий труп людини. Кістки черепа обгоріли до коричневого кольору. На черепі постраждалого виявлений дирчатий перелом правої тім'яної кістки, овальної форми, розмірами 1х0,5 см. З боку внутрішньої кісткової пластинки в ділянці країв перелому наявний кільцеподібний скол компакти, шириною 0,5 – 0,7 см. Про що свідчить наявність подібного пошкодження?

А. Даний перелом утворився внаслідок дії високої температури (полум'я)

Б. Даний перелом утворився від однократної дії гострого твердого предмету, діаметром 1 см, який має колючі властивості

В. Потерпілий впав на голову з висоти власного зросту, після чого хтось підпалив будинок

Г. Даний перелом утворився посмертно

Д. Пошкодження на черепі має характер вогнепального, воно утворилося до пожежі
48. На судово-медичне дослідження доставлено труп чоловіка, 25 років, який перебуваючи на військовій службі в зоні АТО підірвався на міні. Від чого не залежать особливості ушкоджень, які виникають під час вибуху?

А. Від виду вибухового пристрою

Б. Від потужності вибухового пристрою

В. Від відстані між вибуховим пристроєм та потерпілим

Г. Від форми вибухового пристрою

Д. Від умов зовнішнього середовища
49. На судово-медичне дослідження доставлено труп чоловіка, 25 років, який перебуваючи на військовій службі в зоні АТО підірвався на міні. Від чого не залежать особливості ушкоджень, які виникають під час вибуху?

А. Від форми вибухового пристрою

Б. Від пози потерпілого в момент вибуху

В. Від наявності перешкод

Г. Від наявності захисного спецодягу на тілі

Д. Від наявності оболонки у вибуховому пристрої

50. Находячись на екскурсії в музею часів Великої Вітчизняної Війни для школярів 9-го класу, вчитель не вслідкував і один з хлопчиків відстав від групи, вийняв чеку з гранати, після чого пролунав вибух. Хлопчик помер на місці від тяжких поранень тулуба та кінцівок? Яка з ознак не є характерною для вибухової травми, отриманої в епіцентрі вибуху.

А. Руйнування тканин, органів і частин тіла

Б. Відриви периферійних частин тіла

В. Комбінований характер травми

Г. Множинні садна і синці

Д. Наявність чисельних глибоких пошкоджень


написать администратору сайта