Главная страница
Навигация по странице:

  • Вплив на організм

  • Значення для рослин

  • лабораторна робота. лаба 2. Вплив на організм


    Скачать 116.27 Kb.
    НазваниеВплив на організм
    Анкорлабораторна робота
    Дата17.04.2022
    Размер116.27 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлалаба 2.docx
    ТипДокументы
    #481343

    Нітрати – тверді кристалічні речовини йонної будови, добре розчинні у води. Є токсичними.



    є продуктами обміну речовин в організмі людей і тварин, без них неможливе саме життя.

    Вплив на організм: в організмі нітрати в ході хімічних реакцій перетворюються в нітрити, які потім в інші сполуки, які проявляють канцерогенні властивості. У травному тракті вони можу відновлюватися до нітритів (які є більш токсичними). Нітрити при потраплянні в кров здатні викликати метгемоглобінемію, пригмічення ферментативних систем.

    Характерні симптоми нітратного отруєння: через 4-6 години задуха, нудота, слабкість, тахікардія.

    Перша допомога: промивання шлунку, активоване вугілля, свіже повітря або госпіталізація.

    Нітрати добре всмоктуються в шлунково-кишковому тракті, швидко попадають в кров і розносяться по всьому організму, саме тому при надходженні в організм людини нітратів в дозах, які перевищують допустимі, виникає клінічна картина гострого або хронічного нітратного отруєння.

    Значення для рослин: нітроген – це один із найважливіших елементів для рослин. Поглинаючи нітрати з землі, рослини їх перетворюють в рослинні білки.

    Коефіцієнт селективності - це кількісна характеристика вибірковості електрода. Чим менше коефіцієнт селективності, тим вище вибірковість електрода до іонів, для яких він призначений.



    Коефіцієнт селективності електрода можна визначити за допомогою методу окремих розчинів і методу постійного речовини.

    У першому методі вимірюється різниця потенціалів між мембранним електродом і електродом порівняння в кожному з двох окремих розчинів. В одному з цих розчинів присутній основний іон A (активність aA) І відсутній іон B, А в другому, навпаки. Якщо різниці потенціалів в першому і в другому випадку рівні Е1 і Е2, то

    Це рівняння справедливо тільки за умови, якщо спостерігається нернстовскую реакція ионоселективного електрода по відношенню до основного іона A.

    У другому методі використовується більша кількість розчинів, в кожному з яких величина активності заважає іона аB постійна, а активність основного іона aA повинна зазвичай змінюватися на кілька порядків. Далі будується крива залежності спостерігається різниці потенціалів від lgaA. У точці перегину


    написать администратору сайта