Главная страница

1 студ. тести_Ргр. Який метод дослідження та які зміни на кожному знімку Діагноз


Скачать 0.55 Mb.
НазваниеЯкий метод дослідження та які зміни на кожному знімку Діагноз
Дата18.10.2022
Размер0.55 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файла1 студ. тести_Ргр.docx
ТипДокументы
#739144


Який метод дослідження та які зміни на кожному знімку ? Діагноз?







3а. 3в. 3с.
4.


ТЕСТИ

1. Дитина 6 місяців поступила в хірургічну клініку через 16 годин з моменту захворювання, яке розпочалося раптово. Стала неспокійною, терла ніжками, відмовлялась від годування. Напад неспокою був короткочасним. Хлопчик заспокоївся та заснув. Прокинувся через 20-25 хвилин, з,явилися блювота та повторний виражений неспокій. Дитина бліда, адинамічна. Пелюшка просякла темно-червоним виділенням. Який попередній діагноз?

А. Ентероколіт.

В. Дивертикул Меккеля, що кровоточить.

С. Інвагінація кишечника.

D. Глистяна кишкова непрохідність.

Е. Пухлина черевної порожнини.
2. Дитина 5 місяців доставлена до клініки через 6 годин від початку захворювання: бліда, переймоподібно збуджена, з повторним блюванням. Останній раз випорожнення були 4 години тому. З анамнезу встановлено, що дитина вперше отримала манну кашу в якості прикорму. При огляді дитина бліда, насторожена, тахікардія, чоло вкрите холодним потом. Живіт не здутий, м,який, сліпу кишку в типовому місті знайти не вдається, при ректальному огляді – кров у вигляді «малинового желе». З яким захворюванням маєте справу?

А. Дизентерія.

В. Виразка шлунка.

С. Інвагінація.

D. Тріщина слизової оболонки анального отвору.

Е. Поліп прямої кишки.
3. Дитина 11 місяців поступила втретє до хірургічного відділення з діагнозом: гостра інвагінація кишечнику. Попередні рази проводилась консервативна дезінвагінація. Яка з перелічених причин є найбільш ймовірною для виникнення рецидивуючої інвагінації кишечника?

А. Порушення введення підгодівлі.

В. Порушення вікового годування.

С. Гастроентероколіт.

D. Порушення режиму годування.

Е. Механічні фактори.
4. Дитина 7 місяців доставлена у хірургічне відділення через 8 годин після початку захворювання зі скаргами на нападоподібний неспокій, болі у животі, одноразову блювоту. При огляді у правій половині живота пальпується пухлиноподібне утворення. При ректальному дослідженні – кров у вигляді «малинового желе». Про яке захворювання можна думати?

А. Подвоєння кишечника.

В. Пухлина черевної порожнини.

С. Інвагінація.

D. Глистяна інвазія.

Е. Ентерокістома.
5. У дитини 5 років 3 години тому з’явилися нападоподібні болі в животі, блювота, рідкі випорожнення зі слідами крові. Живіт не здутий, м,який при пальпації, перистальтика посилена, симптоми запалення очеревини – негативні. У правому підреберному просторі пальпується пухлиноподібне утворення з чіткими контурами, помірно болюче, рухоме. Підозра на інвагінацію. Ваша тактика відносно уточнення діагноза. Яка найбільш імовірна відповідь?

А. Оглядова рентгенограма черевної порожнини.

В. Пневмоколографія.

С. Пальпація живота під наркозом.

D. Ірігографія з барієвою сумішшю.

Е. Ірігоскопія.
6. Дитина 4х місяців була госпіталізована до хірургічного відділення через 8 годин після захворювання з нападами неспокою 2-3 хвилини, з інтервалами в 10 хвилин. Була одноразова блювота. При огляді: стан дитини тяжкий. При пальпації живіт м,який, у правій половині живота пальпується пухлиноподібне утворення. При ректальному огляді на пальці – кров. Після пневмоколографії встановлений діагноз інвагінація. Яка подальша тактика хірурга?

А. Негайна оперативна дезіевагінація

В. Накладання колостоми

С. Консервативна дезінвагінація.

D. Накладання ілєоостоми

Е. Резекція інвагінату та накладання анастомозу.

7. У дитини 8-ми років після порушення дієти з'явилися нападоподібні болі в животі, багаторазова блювота з домішкою жовчі, відсутність випорожнень протягом доби. Дитина 6 місяців назад перенесла оперативне втручання із приводу гангренозного апендициту. При огляді стан дитини середньої важкості, перебуває в колінно-ліктьовому положенні, язик сухий, обкладений. Живіт асиметричний, роздутий у верхній половині, хворобливість в області післяопераційного рубця, аускультативно - перистальтика посилена. На оглядовій рентгенограмі черевної порожнини є поодинокі чаші Клойбера. Поставте попередній діагноз.

А. Перитонит

В. Інвагінація

С. Ниркова коліка

Д. Спайкова кишкова непрохідність

Е. обтураційна непрохідність
8. Дитина знаходилась у педіатричному відділенні з приводу пупкового сепсісу, але на 28 добу виявлено здуття живота, петлі кишечника контурують на передню черевну стінку, блювота, відсутність стільця, при аускультації німий живіт. Дитина вяла, адинамічна. Встановіть попередній діагноз.

А. Перитонит

В. Динамічна спастичнакишкова непрохідність

С. Динамічна паралітична кишкова непрохідність

Д. Спайкова кишкова непрохідність

Е. Обтураційна непрохідність


написать администратору сайта