Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
6.2В -бөлім Компьютерлік графика
| Мектеп:
|
Күні:
| Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сынып: 6
| Қатысқандар саны:
| Қатысқандар саны:
|
Сабақ_тақырыбы__Векторлық_бейнелерді_құру'>Сабақ тақырыбы
| Векторлық бейнелерді құру
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
| 6.2.2.2 векторлық кескіндерді құру және өңдеу
|
Сабақ мақсаты
| Векторлық графиканы салу және өндеу
|
Сабақтың мақсаттары
| Векторлық кескіндерді құру Векторлық кескіндерді өңдеу Векторлық кескіндердің редакторларын анықтау
|
Бағалау критерийлері
| Вектор және растр айырмашылықтарын бейнелейді Вектор графика бейнелерді компьютерде құру Логотип құру
|
Тілдік мақсаттар
| Пәнге тән лексика және терминология:
Растрлық графика, векторлық графика, пиксель, графикалық примитив, бұрмалау, графиканың сапасы, файл өлшемі, кеңейтілімі.
Диалогтар мен әріптер үшін пайдалы тіркестер:
… растрлық және векторлық графиканың артықшылықтары мен кемшіліктері болып табылады
|
Құндылықтар
| Тәжірибелік жұмыс, бір-бірін бағалау барысында академиялық адалдықты сақтау. Топта жұмыс істеу арқылы, сыныптастардың жауаптарын тыңдау арқылы бір-бірін сыйластыққа үйрету. Этика нормаларын сақтай отырып, объективті бағалауға қабілетті.
|
Пәнаралық байланыс
| Мазмұн арқылы жүзеге асырылады (бейнелеу өнері).
|
Алдын ала білім
| Компьютерлік графика түрлері, графикалық редакторлар
|
Сабақ жоспары
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
| Сабақтағы жоспарланған іс-шаралар
| Ресурстар
|
Сабақ басы
0-5 мин
6-10 мин
| Стартер.
Оқушылар суреттерді зерттей отыра, өз болжамдарын айтады. Берілген суреттерден вектор бейнесін таңдайды.
Жауабы: 2 сурет. Ребусты шеш. Окушылар ой жүгіртіп, сабақтың тақырыбы мен мақсатын тұжырымдайды.
Жауабы: Векторлық бейнелерді құру.
|
Презентация. Слайд 1
Презентация. Слайд 2
|
| Мұғалім оқушылармен бағалау критерийлерін талқылайды (тақтаға жазу).
| Презентация. Слайд 3
|
Сабақ ортасы
10-22 мин
23-37 мин
| Жаңа тақырып.
Бейнежазбасын көру
Әрбір вектор графиканың инструменттері туралы ресурстарды зерттеу (векторлық). Талқылау.
4. Векторлық графиканы қағазда салу. Өзара бағалау
Оқушыларға жұпқа – 2 дана қағаз тарату – әр-түрлі өлшеммен (кіші және үлкен төртбұрышпен)
Оқушылар бір суретті (логотип) екі әр түрлі көлемде салу керек.
Бір бірін жұпта бағалау
| https://bilimland.kz/kk/content/structure/1949_6_synyp#lesson=16405 Презентация. Слайд 4
Қосымшасы 1.1
Презентация. Слайд 5
|
Сабақ соңы
38-40 мин
| Рефлексия «Қадамдар». Сабақтағы барлық тапсырмаларды орындау маған қиынға соқпады.
Сабақ маған оңай болмады, бірақ мен қиындықтармен өзім жеңе аламын.
Мен сабақта қиналдым, маған көмек қажет.
|
Презентация. Слайд 6
|
Дифференциация
| Бағалау
| Денсаулық және техника қауіпсіздігін сақтау
|
Студенттерге мақсатты көмек және қолдау, өзара көмек көрсету
| өзін-өзі және бір-бірін, формативті бағалау
| ЕТ, эргономика кабинеттерінде ТҚ ескерту
Сабақ барысында оқытудың белсенді әдісін пайдалану.
|
Дифференциация тапсырма түрін таңдауда, нақты оқушыдан күтілген нәтижеде, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқыту материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып таңдауда болуы мүмкін. .
| Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында үйренгендерін бағалау үшін пайдаланатын әдістерін жазу үшін пайдаланыңыз.
| Денсаулық сақтайтын технология..
Шынықтыру минөттері мен белсенді әрекеттер түрлері.
Сабақ басында қарастырылған оқытудың белсенді әдістері.
Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы Ережесінің бөлімдері .
Тәртіпті, тазалықты, техника қауіпсіздігі ережесін сақтау; Мұғалімнің ұсынысымен жұмыс орнына жайғасу және өз еркімен ауыстырмау; Мұғалім айқындап берген қызмет түрімен ғана айналысу; Экранның ортасынан оқушының көзіне дейінгі қашықтық 60 см. төмен болмауы керек.
|