Главная страница
Навигация по странице:

  • -Алдыңғы тақырыпты еске түсірейік К.А Тимирязев жасыл жапырақты «тіршіліктің ұлы фабрикасы» деп неге атаған

  • фотосинтиз. фотосинтез 5- сын 04.01.21.. за мерзімді жоспар блімі 3а тірі жне лі табиаттаы дерістер


    Скачать 30.12 Kb.
    Названиеза мерзімді жоспар блімі 3а тірі жне лі табиаттаы дерістер
    Анкорфотосинтиз
    Дата03.11.2022
    Размер30.12 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлафотосинтез 5- сын 04.01.21..docx
    ТипДокументы
    #769355

    Қысқа мерзімді сабақ жоспары.

    Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.3А Тірі және өлі табиғаттағы үдерістер

    Пәні: Жаратылыстану

    Күні:

    Сынып: 5

    Сабақ тақырыбы Фотосинтез пигменттері

    Мақсаттары 5.4.2.6 - өсімдіктерде пигменттердің болуын зерттеу

    Сабақтың мақсаттары Барлықоқушы: Өсімдіктердегі пигменттерді атайды. Көпшілік оқушы: Өсімдіктердегі пигменттердің ерекшелігін ажыратады. 2. Кейбір оқушы: Өсімдіктердегі әртүрлі пигменттерді зерттейді.

    Сабақтың басы

    1. Сыныпқа қолайлы ахуал қалыптастыру мақсатында психологиялық тренинг өткіземін.

    2. Санамақ «Жетістік, сәттілік тілеймін баршамызға»

    . Жұптық және топтық жұмыс жасау, диалогтық оқыту мақсатында оқушыларды түстер бойынша топқа бөлемін.

    «Қызыл» І топ,

    ІІ топ «Жасыл»

    ІІІ топ «Көк».

    Сабақтың ортасы


    -Алдыңғы тақырыпты еске түсірейік К.А Тимирязев жасыл жапырақты «тіршіліктің ұлы фабрикасы» деп неге атаған?

    . Көз алдымызға елестетіп көрелік бір уақыт жер бетіндегі барлық өсімдік жойылып кетсе не болар еді? Тақтаға теректің суреті салынады да крестик болып сызылады. Жанына балалардың айтқан жауаптары жазылады. Енді осы айтылғандарды шешудің қандай жолдарын ұсынасынар едіңдер?

    Егер жер бетіндегі өсімдіктер жойылып кетсе... осы айтылғандарды шешудің қандай жолдары Бөлме өсімдіктерінің қалемшелері мен жемістер қойылады. - Қандай түстер көріп тұрмыз? - Түстерді тағы қалай атауға болады? (пигменттер) Верховцева Л.А т.б Оқулық

    - Пигменттердің өсімдіктер өміріндегі маңызы неде? - Суретке қара қандай жыл мезгілін көріп тұрсың? Оны қандай белгілері арқылы анықтадың? Сенің пікірің бойынша әрбір жыл мезгіліне қандай ерекшелік тән?

    Слайд №1. - Бүгінгі сабағымыз не туралы болады деп ойлайсыздар? Не туралы зерттеп білеміз? Зерттеу объектілері не болуы мүмкін? Мақсат қою, оқушылар сабақтың мақсатын қояды.

    №2 слайд Сабақтың тақырыбы мен мақсаттары. Дәптерімізге күн жады мен тақырыбымызды жазамыз. Сабағымыздың барысында қолданатын тірек сөздерді нақтылап алайық: Өсімдіктердегі пигменттер, хлорофилл, антоциандар, бөлме өсімдіктері, т.б. - Тірек сөздерге сипаттама табу үшін оқулықты ашамыз, (берілген парақтағы материалмен) жұмыстанамыз. Әр топ оқыған мәліметімізге сәйкес 1 жіңішке, 1 жуан сұрақтан дайындаймыз. Мәліметке рефлексия слайд

    №3,4,5 түсіндіріледі, талданады. –

    ҚБ: Булат Окуджава айтқандай Қане бір-бірімізге комплименттер айтайық! - Тәжірибе «Бөлме өсімдігінің пигменттерінен сығым алу» -

    Сабақтың соңы

    - Маршруттық картамен жұмыс - Тест жұмысы (көршіңді тексер, өз –өзіңді бағала) - Балалар сабағымыздың басында қойған мақсатымызға оралайық

    Рефлексия «2 жұлдыз 1 тілек»


    написать администратору сайта