Главная страница
Навигация по странице:

  • Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  • Сабақ мақсаттары

  • Бағалау критерийлері

  • Сабақ барысы Сабақтың жоспарланған кезеңдері Педагогтың

  • Сабақтың ортасы 10 минут 10 мин 15 мин II сабақ 10 мин 28 мин

  • Жеке жұмыс. Тапсырмалар: Оқулықтан №9.19, 9.21, 9.24, 9.25, 9.29, 9.30, 9.31, Кесінді ортасының координаталары;

  • Жаңа материалды түсіндіру. Кесіндіні берілген қатынаста бөлу

  • Сабақтың соңы Рефлексия 2 минут

  • Үй жұмысы Оқулықтан есептер № 9.29; 9.30

  • тдло. за мерзімді жоспар блімі 4а жазытытаы тікбрышты координаталар жйесі


    Скачать 0.76 Mb.
    Названиеза мерзімді жоспар блімі 4а жазытытаы тікбрышты координаталар жйесі
    Дата15.05.2023
    Размер0.76 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла04.04.2023.docx
    ТипДокументы
    #1132851

    Қысқа мерзімді жоспар

    Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

    8.4А

    Жазықтықтағы тікбұрышты координаталар жүйесі

    Мектеп:

    Күні: 04.04.2023

    Мұғалімнің аты-жөні: Фазылжанов А.Қ.

    Сынып: 8

    Қатысқандар саны: 21

    Қатыспағандар саны:

    Сабақ тақырыбы:

    Кесінді ортасының координаталары. Кесіндіні берілген қатынаста бөлу.


    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    8.3.3.14 Кесінді ортасының координаталарын анықтайды;

    Кесіндіні берілген қатынаста бөлу.



    Сабақ мақсаттары:

    Оқушылар:

    • Кесінді ортасының координаталарын анықтайды;

    • Кесіндіні берілген қатынаста бөлу.

    Бағалау критерийлері:

    • Кесінді ортасының координаталарын анықтайды;

    • Кесіндіні берілген қатынаста бөлу.

    Құндылықтарды дарыту



    Оқушылар жаңа жағдайға бейімделеді, мәселені қойып шешімін іздейді, жұпта жұмыс жасай алады, бір-бірінің пікірін тыңдап үйренеді. Барынша өз ойын дұрыс қорыта алады. Ақпаратты тауып қорытынды жасай алады. Құндылықтарды дарыту осы сабақта жоспарланған іс-әрекеттер арқылы жүзеге асады.

    Сабақ барысы

    Сабақтың жоспарланған кезеңдері

    Педагогтың іс-әрекеті


    Оқушының іс-әрекеті


    Ресурстар

    Сабақтың басы

    5 минут

    Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу. Бүгінгі сабақ мақсатын жариялау.

    Үй жұмысын талдау.




    Сабақтың ортасы

    10 минут

    10 мин

    15 мин

    II сабақ

    10 мин

    28 мин

    Жұптық жұмыс.

    1-Тапсырма. Зерттеу есебі: кесінді ортасының координаталарының формуласын қорыту.

    Оқушыларға координаталық жазықтық пен кестесі бар А4 қағазын таратыңыз.

    1) Координаталар жазықтығында АВ кесіндісін салыңдар.

    2) АВ кесіндісінің ортасы - К нүктесін салыңдар.

    3) К нүктесінің координаталарын табыңдар.

    4) К нүктесінің координаталарын кестеге жазыңдар.

    5) Кесінді ұштарының координаталары арқылы оның ортасының координаталарын қалай алуға болады?

    6) Алынған формуланы кестеге және дәптерлеріңе жазыңдар.


    А(х1;у1)

    (3;1)

    (0;2)

    (4;-3)

    (6;7)

    В(х2;у2)

    (5;1)

    (0;-8)

    (-4;-3)

    (2;3)

    К(х;у)













    формулалар

    хк=

    ук=


    Формуланы тексеру.

    2-Тапсырма. Кесінді ортасының координаталарының алынған формулаларын пайдаланып, кестені толтырыңдар.

    А(х1;у1)

    (3,2 ; 1,8)

    (-8;2)




    В(х2;у2)

    (5,4 ; 1,6)




    (-9;2)

    К(х;у)




    (-4;6)

    (1;2)

    3-Тапсырма. ABCD параллелограмның үш төбесі берілген: А(1;0), В(2;3), С(3;2). Төртінші D төбесінің координаталарын табыңдар.









    Жеке жұмыс. Тапсырмалар:

    Оқулықтан №9.19, 9.21, 9.24, 9.25, 9.29, 9.30, 9.31, Кесінді ортасының координаталары;









    Жаңа материалды түсіндіру.

    Кесіндіні берілген қатынаста бөлу







    Жаттығулар





    Жауаптары:








    Оқулық НЗМ Математика-8

    Сабақтың соңы Рефлексия

    2 минут


    Сабақтан алған әсерін, білімін, пікір тілектерін, ұсыныстарын жазады.

    Мен түсіндім........................

    Мен білгім келеді.......................

    Менің ұсынысым...........................

    Стикерлер


    Үй жұмысы


    Оқулықтан есептер № 9.29; 9.30






    написать администратору сайта