Главная страница
Навигация по странице:

  • Күні: Мұғалімнің аты-жөні

  • Сынып

  • Сабақтың тақырыбы: §11.«

  • Сабақтың мақсаты Барлық оқушы лар

  • Оқушылардың басым бөлігі: «Жақсы дизайнның» басты принциптерін ажырату.Кейбір оқушылар

  • Тілдік мақсаттар Лексика мен терминология (толқтыру)

  • Құндылықтарға баулу

  • Пәнаралық байланыс

  • Сабақтың жоспарланған кезеңдері Жоспарланған жұмыс Ресурстар

  • Сабақтың ортасы

  • Сабақтың соңы Кері бай ланыс: «SMS» әдісі.

  • Үй тапсырмасы §11. «

  • Саралау. Сіз қандай тәсілмен Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін

  • «Мен саған, сен маған»

  • Жақсы дизайн. за мерзімді жоспар блімі дизайн теориясы мектеп Алматы облысы білім басармасыны Талдыоран аласы бойынша білім блімі


    Скачать 0.69 Mb.
    Названиеза мерзімді жоспар блімі дизайн теориясы мектеп Алматы облысы білім басармасыны Талдыоран аласы бойынша білім блімі
    АнкорЖақсы дизайн
    Дата14.06.2022
    Размер0.69 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла1613384666.docx
    ТипДокументы
    #590267

    Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: ДИЗАЙН ТЕОРИЯСЫ

    Мектеп: «Алматы облысы білім басқармасының Талдықорған қаласы бойынша білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің «Барлыбек Сырттанұлы атындағы №25 орта мектеп мектепке дейінгі шағын орталығымен» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

    Күні:

    Мұғалімнің аты-жөні: Туреханова Римма Канатбековна

    Сынып: 10 «Ә»

    Сабаққа қатысатын оқушылар саны:

    Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

    Сабақтың тақырыбы:

    §11.«Жақсы дизайн» принципі

    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу

    бағдарламасына сілтеме)

    10.2.1.4. «Жақсы дизайн» қағидаттарын іске асыру (ыңғайлылық,қарапайымдылық және т.б.)

    Сабақтың мақсаты

    Барлық оқушылар: «Жақсы дизайнның» принциптерінің (ыңғайлылық, қарапайымдылық, көркемдік) қағидаттарын жүзеге асыру.

    Оқушылардың басым бөлігі:

    «Жақсы дизайнның» басты принциптерін ажырату.

    Кейбір оқушылар: «Жақсы дизайнның» басты принциптеріннің артықшылықтары мен кемшіліктерін салыстыру.

    Бағалау критерийі

    • «Жақсы дизайнның» басты принциптерінің қағидаларын тұжырымдайды.

    • «Жақсы дизайнның» басты принциптерін ажыратады.

    • «Жақсы дизайнның» басты принциптерінің мүмкіндіктерін салыстырады.

    Тілдік мақсаттар

    Лексика мен терминология (толқтыру)

    Принцип – Принцип - Principle

    Көрнекілік – Наглядность – Visibility

    Cапа – Качество – Quality

    Икемділік – Гибкость - Flexibility

    Құндылықтарға

    баулу

    Оқушыларды жауапкершілікке, өз ортасын сыйлауға, бір-біріне деген құрмет көрсетуге тәрбиелеу. Топта бірлесіп жұмыс істеу, топ ережесіне бағыну, бір-бірінің пікірін тыңдауға дағдыландыру.

    Пәнаралық

    байланыс

    Көркем еңбек, сызу

    Алдыңғы білім




    Сабақтың барысы

    Сабақтың

    жоспарланған кезеңдері

    Жоспарланған жұмыс

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    Психологиялық ахуал «Жасырын сөздер»

    1 адам ортаға шығады, жүргізуші оның артында тұрып, бірнеше сөздерді жасырады, ал топтағылар ым-ишара арқылы ғана түсіндіреді. Ортадағы адам қандай сөз жасырылғанын табу керек.

    Суреттер арқылы топқа бөліну

    Оқушыларға түрлі суреттер таратылып (мысалы; гүл түрлері,жануарлар,құстар,жеміс-жидектер т.б) суреттердің біркелкілігіне қарап үш-төрт адамнан бірігіп,топ құрайды.

    Миға шабуыл

    Өткен сабақты қайталау:

    Топтар арасында «Ашық микрофон» әдісі. Оқушылар қолдарына микрофон ұстап, өткен сабаққа байланысты немесе үй жұмысына байланысты сұрақ қояды, екінші оқушы жауап береді.

    1. Дизайн дегеніміз не?

    2. Біздің өміріміздегі дизайнның маңызы?

    3. Дизайнер не үшін керек?

    4. Дизайн мен дизайнер сөзінің айрмашылығы бар ма?


    ҚБ: мұғалім бағалайды




    суреттер


    микрофон

    Сабақтың ортасы



    Жаңа тақырып «Эйлер шеңбері» әдісі

    А-4 параққа, шағын постерге Эйлер шеңбері сызылып,

    кезекпен идеялар талқыланып, жазылады.

    Не?Қалай? Неге? Нәтиже? деген Мәселер

    бойынша идеялар сараланады.

    І топ – Ыңғайлылық принциптері

    ІІ топ – Қарапайымдылық принциптері

    ІІІ топ – Көркемдік принциптері
    «Жақсы дизайнның» басты принциптеріне ыңғайлылық,

    қарапайымдылық, көркемдік жатады.










     

     

     



    1 тапсырма

    65 беттегі 4 тапсырма


    Дескриптор

    1. «Жақсы дизайнның» басты принциптерін тұжырымдайды.

    2. «Жақсы дизайнның» түрлерін ажыратып қолданады.

    3. «Жақсы дизайнның» басты принциптерінің жіктелуінің мүмкіндіктері мен айырмашылықтарын салыстырады.



    ҚБ: бірін - бірі бағалау ( Жұлдызша арқылы)

    Практикалық жұмыс

    Кестеге жарнамалардың суреттерін орналастырыңдар.




    Ватман
    Оқулық

    Инт.тақта

    Оқулық

    Дәптер

    Сабақтың соңы


    Кері байланыс: «SMS» әдісі. Қағаздан жасалған ұялы телефондарға оқушы-лар сабақтың қалай өткенін және қаншалықты жемісті болғанын досы-на SMS – арқылы жазып білдіреді.

    Қағаздан жасалған ұялы телефон

    Үй тапсырмасы

    §11. «Жақсы дизайн» принципі тақырыбын оқу.Болашақтағы компьютер дизайнын құру.





    Саралау. Сіз қандай тәсілмен

    Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін




    көбірек қолдау көрсетпексіз?

    қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?




    Сіз басқаларға қарағанда

    Фигуралар арқылы топқа бөлу, топтық жұмыс арқылы білімдерін шыңдау, «Жүректен жүрекке» әдісі арқылы сыныпта психологиялық қарым – қатынас орнату, , «Мен саған, сен маған» сұрақ – жауап әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрайды, алыған сұрақ - жауапқа мұғалім мадақтайды. «Джигсо» әдісі арқылы жаңа тақырыпты топтарға бөліп беру арқылы, білімдерін шыңдау .




    қабілетті оқушыларға қандай

    «Ортақ тұжырым» әдісі арқылы жаңа тақырып бойынша алған білімдерін ортаға салады.




    тапсырма бересіз?

    Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы кері байланыс орнату.





    написать администратору сайта