Главная страница

Көбейту мен бөлу 3 сынып. за мерзімді жоспар блімі Мектеп 21 Яссауи атындаы жалпа орта мектебі


Скачать 102.8 Kb.
Названиеза мерзімді жоспар блімі Мектеп 21 Яссауи атындаы жалпа орта мектебі
Дата04.12.2022
Размер102.8 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаКөбейту мен бөлу 3 сынып.docx
ТипДокументы
#827631

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Мектеп: №21 Яссауи атындағы жалпа орта мектебі

Пәні: Математика

Мұғалімнің аты-жөні:Белгибаева М

Күні: 25.12.2018ж

Жалпы саны: 20

Сынып: 3« д »

Қатысқандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Көбейту мен бөлу тәсілдері

Осы сабақта

қол жеткізілетін оқу мақсаттары:


  • 3.1.2.9 100көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындауда қосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу,қосындыны санға көбейту ережесін қолдану




Сабақ мақсаттары:

  • Барлық оқушылар:Ауызша көбейту және бөлу тәсілдерін орындау;

  • Көптеген оқушылар:Қосындыны санға бөлу ережесін қолдану;

  • Кейбір оқушылар:Кері есептер құрастыру және оларды шығару.

Тілдік мақсат:

Жазылым,оқылым,айтылым,тындалым

Бағалау критерийлері:

  • 1. Ауызша көбейту және бөлу тәсілдерін орындайды;




  • 2.Қосындыны санға бөлу ережесін қолданады;




  • 3. Кері есептер құрастыру және оларды шығарады;




Құндылықтарды дарыту:


Балалардың денсаулығын сақтау

Пәнаралық байланыс:


музыка

Алдыңғы оқу:


Көбейту мен бөлу тәсілдері туралы түсінік қалыптаскан

Сабақтың жоспарланған кезеңдері:


Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Сабақтың басы:


1.Ұйымдастыру «Сағат тілі»әдісі арқылы сергіту, снамақ арқылы топқа біріктіру

1-топ жүйріктер тобы

2-топ тапқырлар тобы

3-топ білгіштер тобы

2.Үй тапсырмасы миға шабуыл

«Кім жылдам» әдісі арқылы үй жұмысын пысықтау

6-мысал
«Кім жылдам? ойыны»

Әртүрлі тәсілдердің бірімен есепте:
(360+120):6 = (300+20):8 =

(49+21):7 = (200+40):60 =

(200+50):50 = (180+120):30=


Сабақтың ортасы:

Қосындыны санға бірнеше тәсілмен бөлуге болады

  • Қосындының мәнін тауып,оны санға бөлу керек: (а+b):c.

  • Қосылғыштардың әрқайсысына санды бөліп,шыққан нәтижені қосу керек: а:с +b:с.

«Бинго» әдісі

Топтық жұмыс

Жүйріктер алаңы

Есептеп, жауаптарын сандықтан тап:
І топ ІІтоп ІІІтоп

(20+400):6= ? 320:8+200 = ? (170+30):5=?

(400-40):60 = ? 360:6+840= ? 170+150:3=?

7х(800-750)= ? 560:8х5 = ? 40х6+640:8 = ?

1000-500х2 = ? 180:6+820 = ? 50х(30-22) = ?
Жұптық жұмыс

Бос орындарды толықтыр
12 :___ х 9 18 6 х ( 240 -___ ) 240

30 : 6 х 45 (___+ 30 ) : 9 70

40 : 8 х 15 150 : (____х 5 ) 15

____ х 6 + 76 100 (___+ 60 ) : 3 30
Тақтамен жұмыс

Есепті әртүрлі тәсілмен шығар

Шарты:Ақ бояу – 128кг, 45кг артық

Көк бояу - ?

Жұмсалды – 90кг бояу

Барлығы - ? Қалды - ?

Шешуі: 1.128 - 45 = ? 2.128 + 83 = ?

3.211 – 90 = ?

Жауабы: Көк бояу ? Барлығы ? Қалды ?

Сергіту сәті:


«Дұрыс па? Бұрыс па?» ойыны

Сабақтың соңы:


Қабырғалары 4 см болатын шаршының

ауданы мен периметрін тап.
S - ? P - ?

Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі



Бағалау:


«Басбармақ» әдісі арқылы бағалау

Үй тапсырмасы:


8-мысал

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Сіз қабілеті жоғары,төмен,орташа оқушыларға қандай жоспарлар пайдаландыңыз?

Бағалау.

Оқушылардың материалды меңгеруін қалай жоспарлайсыз?

Мен қосымша көмекке өмірмен байланыстырып сұрақтар беремін.

Деңгейлік сұрақтар беру






Сабақ бойынша рефлекция

Сабақ/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?




Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткіздіме?




Оқушылардың үлгерімі қандай?




Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?




Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма?




Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?




Қандай әдістер ұтымды болды?




Мақсатқа жеттің бе?




Ендігі сабақта қандай әдістерді пайдаланасың?





написать администратору сайта