Главная страница

ҚМЖ. 5 ТАПСЫРМА ҚМЖ. за мерзімді жоспарды тарауы Электростатика Мектеп Кні Малімні атыжні Абилгазина ш сынып 10 сынып атысандар


Скачать 20.92 Kb.
Названиеза мерзімді жоспарды тарауы Электростатика Мектеп Кні Малімні атыжні Абилгазина ш сынып 10 сынып атысандар
Дата05.09.2022
Размер20.92 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файла5 ТАПСЫРМА ҚМЖ.docx
ТипДокументы
#662774

Қысқа мерзімді жоспар /физика/

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Электростатика

Мектеп:

Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Абилгазина Ш

Сынып: 10 сынып Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Электростатика бөліміне қайталау. Практикалық жұмыс.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Электростатика бөлімін қайталау,пысықтау және есептер шығару.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік.(жаңа білім,жаңа түсінік: Электр зарядын, электр өрісін, Кулон заңын,электр өрісініңкернеулігі,потенциалы, энергиясын біледі.

Құзырлылық.(қолданым әрекеті.талдау әрекеті: Электростатика бөліміндегі формулалардыбіледі және есептер шығара алады.

Өлшем бірлікті ХБЖ жүйесіне айналтыра алады.

Құндылық.(шығармашылық әрекет. Бағамдау әрекеті: Формулаларды түрлендіріп есептер шығара алады. Электростатика бөлімін ғылыми тұрғыдатүсіндіре алады.


Бағалау критерийі

Электростатика бөліміндегі формулаларды біледі

есептер шығара алады.

Тілдік мақсаттар

Электр заряды- electric charge- электрический заряд

Оң заряд- positive charge- положительный заряд

Теріс заряд- negative charge- отрицательный заряд

Электр өрісі- electric field- электрическое поле

Өріс сызықтары- field lines- линии поля

Құндылықтарға баулу

Бәсекелік қабілетті арттыру, Ұлттық бірегейлікті сақтау , Білімнің салтанат құруы.

Пәнаралық байланыс

Математика ,химия, ағылшын.

Алдыңғы білім

Электр өрісінің энергиясы


Сабақ барысы

Сабақ жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Ақпарат алмасу

Білу

Алғашқы бекіту

Түсіну

Ұйымдастыру кезең: 1.Сәлемдесу 2.Сынып оқушыларына жағымды ахуал туғызу

.3 Түгелдеу. 4Топқа бөлу
Үй тапсырмасын сұрау. “Зымыран сұрақтар” әдісі Сұрақ- жауап

Заряд неше түрі бар? Кернеу? Жазық конденсатор? Аттас зарядтар қалай әрекеттеседі? Электр өрісі дегеніміз не? Арақашықтығын 2 есе арттырсақ күш қалай өзгереді? Конденсатор өлшем бірлігі? Элементте 10 электрон бар болса, қанша протон болады? Кернеулік дегеніміз не? Кулон заңы?
Кестені толтыр:
Күш , кернеулік, заряд, электр өрісінің потенциалы, конденсатор, масса , жылдамдық , үдеу.




Құзырлылық қалыптастыру

Қолдану

Талдау



Есептер шығару

1 Радиусы 20 см оқшау тұрған өткізгіш шарды 10 000 В потенциалға дейінт зарядтау үшін қандай жұмыс атқару керек? 4 балл

 2 Вакуумдағы сыйымдылығы 4 Ф болу үшін өткізгіш шардың радиусы қандай болу керек? 4 балл

 3 Сфера пішіндес бір миллион тамшы бір тамшыға жиналды. Әрбір тамшының радиусы 5,0х10-4 см, заряды 1,6х10-14 кл. Тамшыларды жинастырған кезде электр тебілу күштерін жеңу үшін қанша энергия жұмсалды? 5 балл

 4 Бір-бірінен 0,6 м қашықтықтағы екі 3,0х10-6 кл зарядты 0,2 м-ге дейін жақындату үшін қанша жұмысжасау керек? 4 балл

 5 Оң 2х10-5 және 4,5х10-5 кл зарядтары бар екі дене бір-бірінен 1 м қашықтықта орналасқан. Егер олар тепе-теңдікте болса, онда сынық заряд үлкен зарядтан қандай қашықтықта орналасқан? 5 балл

«Еркін ізденіс стратегиясы»әдісі

(Топтық жұмыс.Шығармашылық тапсырма-1)

Берілген құрал жабдықтармен электр өрісіне мысал келтіру.
Жүн, эбонит таяқшасы, жібек, тарақ , шар, ұсақ қағаз үгінділері,электроскоп және т.б.



Шығармашылық қалыптастыру

Жинақтау

Топтық жұмыс.”Ойлан жұптас бөліс” әдісі арқылы постер қорғау.

Дескриптор.

Электр зарядын, электр өрісін, Кулон заңын,электр өрісініңкернеулігі,потенциалы, энергиясын біледі.




Күтілетін нәтиже

Бағалау

Кері байланыс БББ әдісі




Үйге тапсырма

Электростатика бөлімін қайталау

9,№10 есеп




Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз?

Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Белсенді оқу бойынша қабілетті оқушыларға :

Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?


Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


Сабақ бойынша рефлексия




Жалпы бағалау

Сабақта өткен ең жақсы екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?



написать администратору сайта