Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
| Күні:
| Мектеп: Үшағаш НОМ Мұғалімнің аты-жөні: Кайдарова Света Хасановна
| Сынып: 8
| Қатысқандар:
Қатыспағандар:
| Сабақтың тақырыбы
| Тікбұрышты үшбұрыштарды шешу БЖБ
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
| 8.1.3.6
тікбұрышты үшбұрышты300, 450, 600-қа тең бұрыштардың синус, косинус, тангенс және котангенсінің мәндерін табу үшін қолдану;
8.1.3.7
тікбұрышты үшбұрыштың элементтерін табу үшін300, 450, 600-қа тең бұрыштардың синус, косинус, тангенсжәне котангенсінің мәндерін қолдану;
8.1.3.8
берілген екі элементі бойынша тікбұрышты үшбұрыштың бұрыштары мен қабырғаларын табу;
| Сабақтың мақсаты
| Оқушылардың барлығы: 300, 450, 600 бұрыштарының синусы, косинусы, тангенсі, котангенсі мәндерін табуды қолданады.
Оқушылардың басым бөлігі: 300, 450, 600 бұрыштарының синусы, косинусы, тангенсі, котангенсі мәндерін тұжырымдайды.
Оқушылардың кейбіреуі:Тікбұрышты үшбұрыштың қабырғаларының қатынасын есеп шығару барысында меңгереді.
| Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі
| Педагогтың әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
| Сабақтың басы 15 мин
| Білім ланд платформасы арқылы деңгейлік тапсырмалар:
І деңгей тапсырмалары
Тангенсті өз сөзіңізбен айтып беріңіз Котангенсті өз сөзіңізбен айтып беріңіз Неліктен тангенс тек бұрышқа ғана тәуелді, қысқа түсіндірмесін беріңіз Неліктен котангенс тек бұрышқа ғана тәуелді, қысқа түсіндірмесін беріңіз Сүйір бұрыштың тангенсі 3/4 және 4/5 болатын тікбұрышты үшбұрыш салыңыз Сүйір бұрыштың котангенсі 3/4 және 4/5 болатын тікбұрышты үшбұрыш салыңыз. Тангенс пен котангенсті біріктіріп тұратын қасиет не деп ойлайсыз
|
| Үй тапсырмасы:
|
| Мына кестені толтыра отырып сабақтың мазмұны бойынша қорытынды шығар.
|
|
| Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының тангенсі
| Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының котангенсі
|
|
|
|
|
| : Оқушыға сабақ блоктарының деңгейлік тапсырмаларын уақытылы орындауы, топтық жұмысқа қатысуы мен үй жұмысын орындауына байланысты баға қойылады.
| Флатформa
Bilim land
| Сабақтың ортасы
25
| Бөлім бойынша жиынтық тапсырмаларын беру.
| жеке жұмыс.
Сыныптың оқушылары жеке –өздерінің тапсырмаларын орындайды
| Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.
| парақ
| Сабақтың аяғы
5
| Қорытынды Рефлексия
«Индекс карточкалары» әдісі. Екі беті бар карточкалар.
1-беті: өтілген тақырып бойынша негізгі идеяларды атап өтіп, оларды жинақта.
2-беті: өтілген тақырып бойынша нені түсінбегеніңді анықтап, сұрақтарыңды жаз.
| Сабақтың мақсатына қалай қол жеткізгендігің туралы эссе жаз.
| Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.
|
| |