Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы Мектеп: №1 мектеп-гимназия
7.2А Мәтіндік процессордағы кестелер.
Күні: 09.11.2022 Мұғалімнің аты –жөні:Абдуллаева Ф.М
Сынып: 7 Қатысқандар: Қатыспағандар
|
Сабақтың тақырыбы:
| Мәтіндік процессордағы кестелер
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме жасау)
| 7.2.2.1 Мәтіндік процессорда кесте элементтерін пішімдеу
(форматтау)
|
Сабақтың мақсаты
| Мәтіндік процессорда кестені құру және мәтіндік процессорда кесте элементтерін форматтауды біледі.
Мәтіндік процессорда кестені редакторлай алу.
Мәтіндік процессорда практикалық тұрғыдан қолдануды талдай біледі,тұжырым жасайды.
|
Бағалау критерийлері
| Мәтіндік процессорда кесте құрады.
Мәтіндік редакторда пішімдеу (форматтау) әдістерін қолданады.
|
Тілдік мақсаттар
| Кестені форматтауды түсіндіре алады.
Өмірде бұл білімін қолдана алатындай тұжырым жасай алады.
Мәтіндік процессор бұл...
Кестені форматтау...
Практикада кестемен жұмыс істи алады.
|
Құндылықтарға баулу
| Оқу бағдарламасында көрсетілген құндылықтарды,осы сабақ арқылы баулуға бағытталған ұлттық және жалпы азаматтық құндылықтар көрсету.
|
Пән аралық байланыс
| Алгебра,қазақ тілі сөздік мағынасын пайдалану
|
Алдынғы білім
| Компьютерді зиянды бағдарламалардан қорғайды
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
| Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
| Ресурстар
|
Сабақтың басы
| І. Ұйымдастыру кезеңі
Сәлемдесу, жағымды ахуал орнату
Үй жұмысын сұрау
«Сұрақ-жауап» әдісі арқылы үй жұмысын сұрау.
Вирусты кім жасайды, олар қайдан пайда болады? Компьютерлік вирустан қорғанудың негізгі қадамдарын қалай сипаттаған дұрыс деп ойлайсың? Компьютерді вируспен зақымданғанын қалай білуге болады? Компьютерлік вирус дегеніміз не? Вирус жұққан компьютердің іс-әрекеті. Қазіргі кездегі вирустарды негізгі неше топқа бөлуге болады? Компьютерлік вирустардың жіктелуі Компьютерлік вирустардан сақтанудың негізгі тәсілдері Вирустан сақтану үшін арнайы бағдарламалардың түрлері
|
Оқулық
41-45 бет
|
Сабақтың ортасы
| Миға шабуыл әдісі арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашамын.
Ақпараттарды кесте түрінде берудің тиімділігі неде деп ойлайсыңдар?
Кестелік ақпараттарды компьютерде қалай өңдеуге болады?
Кестені не үшін қолданамыз? Мəтіндік редакторда кесте құру алгоритмін ата? Практикалық жұмыс.
1, 2-практикалық жұмыстарды орында
№2 – Тапсырма
«Таныстырылымдар» байқауына қатысу кестесін жаса
№
| Оқушыларды дайындаған мұғалімдер аты-жөні
| Байқауға қатысатын оқушылардың аты-жөні
| Сыныбы/жасы
| 1
|
|
|
| 2
|
|
|
| 3
|
|
|
| №7 жалпы орта білім беретін мектебі
| 7.shkola.10@mail.ru
| Байқауды ұйымдастырушы: Айдарбекова Гүлдана Керімханқызы
| Байқаудың өту мерзімі
| 17-25 желтоқсан аралығы, 2017 жыл.
|
|
Суреттер,
кесте түрлері
Оқулық
|
Сабақтың соңы
| Сабақты қорытындылауда «5-5-1» әдісі пайдаланылады. Оқушы сабақта нені меңгергені жайлы 5 сөйлем жазады, одан кейін 5 сөйлемді 5 сөзге дейін қысқартады, соңында 5 сөзді 1 сөзге қысқартады. Оқушылар өздерінің түйінді сөздерін сыныппен бөліседі.
Кері байланыс «Таңдау»
Мен сабақта жұмыс істедім
Мен сабақтағы жұмысыма
Сабақ маған
Мен сабақта
Менің көңіл-күйім
Мен үшін сабақ материалы
| белсенді, құлықсыз
ризамын, риза емеспін
қысқа, ұзақ
шаршамадым, шаршадым
көтерілді, түсіп кетті
түсінікті, түсініксіз қызық, қызық емес пайдалы, пайдасыз
| Үй тапсырмасы: ІІ тарау, 2.1 Мәтіндік процессордағы кестелер тақырыбын оку.
|
|