Главная страница
Навигация по странице:

  • Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  • Ойлау дағдысының деңгейі

  • Жоспар Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарлнатын іс-әрекет

  • Ресурстар Бағалау Сабақтың басы

  • Сабақтың ортасы

  • Ойтолғау. Эссе. «Патша үкіметінің «Бөліп ал да, билей бер» ұстанымы» Оқушылар тақырыпты қысқа әрі нақты өз ойларымен қорытындылайдыРефлексия.

  • «Хайку» әдісі Оқушылар өздеріне есеп береді, іс-әрекетін айқындайды.Үй тапсырмасы

  • 7 в кмж 24.01. за мерзімді жоспарды тарауы Мектеп 37 жоббм


    Скачать 55.97 Kb.
    Названиеза мерзімді жоспарды тарауы Мектеп 37 жоббм
    Дата12.05.2023
    Размер55.97 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла7 в кмж 24.01.docx
    ТипДокументы
    #1124245

    Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

    Мектеп: «№37 ЖОББМ»

    Күні: 24.01

    Әдіскер: Қайрат Сымбат Талғатқызы

    Сынып: «7» В




    Сабақ тақырыбы

    Қазақстандағы әкімшілк-аумақтық реформалар (ХІХ ғасырдың екінші жартысы)

    Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    7.3.1.3 – Ресей империясының отарлық саясатның себеп-салдарын анықтау.

    7.3.1.4 – патша үкіметі реформалары нәтижесіндегі әкімшілік-аумақтық өзгерістерді түсіндіру;

    7.1.2.1 – дәстүрлері қазақ қоғамындағы өзгерістерді өткен тарихи кезеңдермен салыстыру арқылы анықтау.

    Сабақ мақсаттары

    • Оқушылар дәстүрлі қазақ қоғамындағы өзгерістерді өткен тарихи кезеңдермен салыстыру арқылы анықтайды.

    Ойлау дағдысының деңгейі

    • Төменгі деңгей: білу түсіну

    • Жоғары деңгей: талдау, бағалау

    Бағалау критерийлері

    - Ресей империясының отарлық саясатның себеп-салдарын анықтайды;

    – патша үкіметі реформалары нәтижесіндегі әкімшілік-аумақтық өзгерістерді түсіндіреді;

    – дәстүрлері қазақ қоғамындағы өзгерістерді өткен тарихи кезеңдермен салыстыру арқылы анықтайды

    Тілдік мақсат

    «Дала комиссиясы», генерал-губернаторлық, уезд, қарашығын тіркестерін пайдалана отырып, тарихи тұрғыда әңгімелейді.

    Құндылықтарды дарыту

    «Мәңгілік ел» Қазақстанның тәуелсіздігі: Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік; Еңбек және шығармашылық, ынтымақтастық, өмір бойы білім алу;

    Пәнаралық байланыс

    Өзін-өзі тану, тарих, әдебиет, термин сөздер, ұғымдармен жұмыс

    Жоспар

    Сабақтың жоспарланған кезеңдері

    Сабақтағы жоспарлнатын іс-әрекет

    Ресурстар

    Бағалау

    Сабақтың басы(10мин)


    Кіріспе. Таныстырылым

    -сынып оқушыларымен амандасып, сыныпта жағымды орта құрамын,күндеріне сәттілік тілеймін.

    -Алтын ережемен таныстырамын

    Үй тапсырмасын тексеру

    Алып келген тесттарын көршілес отырған баламен ауысып, тесті орындайды.









    Сабақтың ортасы(25мин)

    Сабақтың аяқталуы(5мин)



    Негізгі бөлім

    «Тарихи диктант» әдісі

    ( алдыңғы тақырыпқа байланысты білімдерін тексеру сөйлемді толықтыр)

    1.Отар дегеніміз………?

    2.Реформа………… деген мағынаны білдіреді.?

    3.1822 жылы «Сібір қазақтарының» жарғысы бойынша ………………….жүзде хандық билік жойылды.

    4 «Орынбор қазақтары» жөніндегі жарғы……………….жылы қабылданды?

    5.1822-1824 жылғы реформалардың нәтижесі хандық билік………….сақталды.

    6.Қазақ даласын Ресей  қол астына өту үшін……………саясатын  іске асырды
    Бейнематериал көрсету.

    https://youtu.be/dWWZJBmbt6A


    • Бейнематериал бойынша не түсіндіңдер?

    • Не айтылған?




    • Слайд арқылы тақырыпты түсіндіру.


    Салыстыру

    1867-1868  жылғы реформаның пайдалы және зиянды жақтары.

    Пайдалы жақтары

    Зиянды жақтары







    Ойтолғау.

    Эссе. «Патша үкіметінің «Бөліп ал да, билей бер» ұстанымы»

    Оқушылар тақырыпты қысқа әрі нақты өз ойларымен қорытындылайды

    Рефлексия.

    «Хайку» әдісі

    Оқушылар өздеріне есеп береді, іс-әрекетін айқындайды.

    Үй тапсырмасы: ХІХ ғасырдың 60- жылдарындағы әкімшілік реформалар. Қазақстанда 1822,1824 жж. Және 1867-68 жж. Патша үкіметі жүргізген әкімшілік реформаларға Венн диаграммасы. Кесте толтыру.

    Бағалау. Формативті және фишкалар арқылы бағалау



    Таратпа материал




    Нәтиже және жауап арқылы бағалау

    Қалыптастырушы бағалау

    Нәтиже және жауап арқылы бағалау



    написать администратору сайта