Главная страница
Навигация по странице:

  • Науковий керівник: Завістовський Олег Дмитрович

  • Проблематика удосконалення вогневої підготовки у слухачів за денною формою навчання в ЗВО зі специфічними умовами навчання.

  • Список використаних джерел

  • Теза Тактико спеціальна підготовка. ТСП теза. Зайцев Данило Андрійович


    Скачать 18.55 Kb.
    НазваниеЗайцев Данило Андрійович
    АнкорТеза Тактико спеціальна підготовка
    Дата23.06.2022
    Размер18.55 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаТСП теза.docx
    ТипДокументы
    #612523

    Зайцев Данило Андрійович

    Курсант ІІ курсу факультету підготовки

    фахівців для органів досудового розслідування

    Дніпропетровського державного

    Університету внутрішніх справ

    Науковий керівник:

    Завістовський Олег Дмитрович

    Викладач кафедри ТСП

    Дніпропетровського державного

    Університету внутрішніх справ

    Майстер спорту України

    Проблематика удосконалення вогневої підготовки у слухачів за денною формою навчання в ЗВО зі специфічними умовами навчання.

    Станом на 2021 рік в Україні постала проблема удосконалення вогневої підготовки у слухачів за денною формою в ЗВО зі специфічними умовами навчання. (далі – курсанти) Ця проблема є актуальною оскільки одним із головних критеріїв оцінки діяльності органів Національної Поліції України (далі – НПУ) є рівень показника вогневої підготовки, адже у наш час поліцейські мають мати не тільки теоритичну базу для здійснення своїх безпосередніх функцій, а й практичну базу теж.

    Як зазначають МВС України на офіційному Facebook акаунті, станом на 7 березня 2021 року, з 2015 року загинуло 44 поліцейських при виконанні своїх службових обов'язків, з них 5 у зоні ООС. Вищевикладені статистичні данні свідчать про покращення ситуації зі смертністю але цей показник залишається на високому рівні, що свідчить про можливий недостатній рівень вогневої підготовки. [1]

    Згідно до Наказу Міністерства Внутрішніх справ України 26.01.2016 № 50 прийнято «Положення про організацію службової підготовки працівників Національної поліції України» в якому зазначено що вогнева підготовка – це комплекс заходів, спрямований на вивчення поліцейським основ стрільби з вогнепальної зброї, правомірного її застосування (використання) та вдосконалення навичок безпечного поводження з нею, швидкісної та влучної стрільби по нерухомих і рухомих цілях, з різних положень, в обмежений час, в русі тощо. [2]

    Протягом останніх 5 років спостерігається чітка тенденція зниження рівня володіння професійними навичками курсантами і молодими офіцерами. Причинами такої деградації на нашу думку є:

    1. Недостатння кількість навчальних годин у освітньому плані з предмету вогневої підготовки.

    2. Недосконалість навчально-методичного забезпечення.

    3. Погана матеріальна база у ЗВО зі специфічними умовами навчання.

    Вирішення цих проблем надасть змогу більш якісно навчати курсантів та підтримувати на досконалому рівні володіння професійними на вичками. Ці проблеми не нові, вони існують досить давно, їх розв'язання надасть можливість більш чітко ознайомлювати курсантів з новими видами зброї та спорядження, дозволить частіше практикуватися тим самим підтримувати рівень підготовки.

    Думко Н. В. Зазначає що, специфіка службової діяльності поліцейських пов’язане з постійними контактами з різними верствами населення. Контакти із порушниками громадського спокою відбуваються як у приміщенні, так і на вулиці, у парку, біля будівлі, автомобіля. Непоодинокі випадки зіткнення із агресивно налаштованими особами, які знаходяться у стані алкогольного сп’яніння, психічно неврівноваженими тощо. [3, с.

    Саме для таких випадків і потрібне професійне володіння зброєю, адже ніколи не можна стовідсотково знати про стан психічного або психологічного здоров’я особи, тим більш злочинця. Тим більш професійне виконання своїх службових обов'язків свідчить не тільки про самостійний розвиток цієї особи, а також і професійний рівень підготовки у ЗВО зі специфічними умовами навчання.

    Отже, через виправлення проблем з матеріальним забезпеченням, через удосконалення навчально-методичного забезпечення та удосконалення освітньої програми у ЗВО зі специфічними умовами навчання, курсанти а потім і молоді офіцери будуть мати достатній рівень практичних навичок з вогневої підготовки для того щоб досконало виконувати свої службові повноваження.

    Список використаних джерел

    1. Офіційний аккаунт МВД у Facebook, пост 7 березня 2021 року. URL:https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3792368730849790&id=182447351841964

    2. Наказ МВС України від 26.01.2016 #50 «Про затвердження Положення про організацію службової підготовки працівників Національної поліції України» URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0260-16#n17.

    3. Думко Н. В. Наукові статті «Особливості становлення професійної зрілості у фаховій підготовці курсантів поліції». Наукові записки серія: Педагогічні науки, випуск 182. с. 175-179.


    написать администратору сайта