Главная страница
Навигация по странице:

  • Кримінальне право ЗАЛІКОВИЙ БІЛЕТ Задача (скорочене рішення)

  • ЗАЛІКОВИЙ БІЛЕТ ПЕТРАШ 3 курс 3 група. Заліковий білет


    Скачать 16.25 Kb.
    НазваниеЗаліковий білет
    Дата08.09.2022
    Размер16.25 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаЗАЛІКОВИЙ БІЛЕТ ПЕТРАШ 3 курс 3 група.docx
    ТипЗадача
    #667501

    Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова

    Освітній ступінь Бакалавр

    Спеціальність 081 Право Семестр – п’ятий

    Навчальна дисципліна Кримінальне право
    ЗАЛІКОВИЙ БІЛЕТ
    Задача (скорочене рішення)

    Головний інженер цукрового заводу Броварник у період сезонного ремонту заводу не забезпечив підготовку до роботи оборотного водопостачання, внаслідок чого на день пуску заводу останнє не працювало, вода зі ставка охолоджувача на виробництво не надходила, накопичуючись у ставку. Значний обсяг суміші барометричної і холодної води призвів до розкладу мікрофлори. Вода набула неприємного запаху й за розпорядженням Броварника була злита в річку. У зв'язку з тим, що система оборотного водопостачання була розімкнена, всі умовно чисті води скидались у річку в кількості 16 тис. м3 замість проектної кількості 546 м3 на добу. Усе це спричинило масову загибель риби в річці, чим було заподіяно шкоду рибному господарству в розмірі 307 тис. грн. Аналіз води показав, що вона забруднена, каламутна, з білуватим забарвленням, смердючим запахом. У воді виявлено сапонін (3,64 м/г на літр води при нормі 0,2 м/г), концентрація кисню менша за норму в три рази.

    Дайте кримінально-правову характеристику поведінки Броварника.

    Загальний орієнтир щодо розв’язання: воно має включати необхідні уточнення, ФК, ЮФО і основні правозастосовні орієнтири та теоретичні правила кваліфікації (бажано навести хоча б два визначальні орієнтири та два правила).

    Дію Броварника можна кваліфікувати за ст 242 ККУ

    Кваліфікуючими ознаками злочину (ч. 2 ст. 242 КК) є спричинення: 1)захворювання людей або загибелі (охоплює: це погіршення стану здоров'я хоча б однієї людини, поєднане із стійкою втратою працездатності, зараженням епідемічними або інфекційними хворобами кількох осіб, появою відхилень у розвитку дітей, значним зниження тривалості життя, захисних можливостей імунної системи; заподіяння шкоди здоров'ю окремих осіб або хоча б однієї людини, що відповідає за ступенем тяжкості тяжким або середньої тяжкості тілесним ушкодженням; заподіяння шкоди здоров'ю населення (поява спадкових патологій, потворності або інших відхилень у розвитку дітей, скорочення тривалості життя, істотне підвищення рівня захворюваності населення тощо); 2) масової загибелі об'єктів тваринного і рослинного світу (це знищення диких звірів і птахів, бджолосімей, риби та інших представників водної фауни, у т.ч. ікри та мальків, місць їх розмноження і проживання, кормових угідь, приведення у непридатний стан посівів або врожаю сільськогосподарських культур, знищення або пошкодження до ступеня припинення росту лісу, інших насаджень тощо. Вирішуючи питання про те, чи була загибель зазначених об'єктів масовою (оціночне поняття), потрібно у кожному конкретному випадку враховувати, зокрема, кількість і екологічну цінність знищених об'єктів флори і фауни, можливість їх відтворення, площу виведених з ладу угідь або площу, на якій знищено тварин, риб чи рослин, вартісне вираження шкоди, заподіяної довкіллю і обрахованої за відповідними таксами, обсяг і вартість робіт, які необхідно провести для ліквідації негативних наслідків); 3) інших тяжких наслідків.

    Приклад: Кримінальна справа за фактом вчинення посадовими особами Відкритого акціонерного товариства «Електрозавод» злочину, передбаченого ч. 1 ст. 242, ч.1 ст. 364 Кримінального кодексу України, у зв’язку з тим, що не виконані заходи по досягненню нормативів граничнодопустимих скидків та умови дозволу на спеціальне водокористування, а саме не збудовано очисних споруд по системі промливневої каналізації підприємства чим заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом державним і громадським інтересам в вигляді створення загрози життю і здоров’ю мешканців Криворізького регіону та порушення правил охорони вод, правам громадян, державним інтересам і навколишньому природному середовищу в результаті понаднормативних викидів оксиду вуглецю і оксиду азоту в атмосферне повітря.

    ЗАВДАННЯ
    Суб’єкт вчинив (за епізодами):

    1) умисне вбивство прокурора району (ст.348 КК) на замовлення за 20000 $, усвідомлюючи, що потерпілого «замовили» у зв’язку з його службовою діяльністю; (ст 115 п 6 ч 2, ст 348)

    2) умисне вбивство викраденого суб’єктом наркомана після відмови останнього вчасно сплатити борг (1000 $); (п 3 ч 2 ст 115 ККУ)

    3) закінчений замах на умисне вбивство двох працівників поліції під час затримання суб’єкта (потерпілим були спричинені тяжкі тілесні ушкодження).( ст 15, ст348 ККУ)

    Питання: 1) Яка має бути проміжна (за кожним епізодом з урахуванням їх послідовності) і остаточна кваліфікація дій суб’єкта (написати лише ФК) ?

    2) Які необхідно використати правозастосовні орієнтири та теоретичні правила кваліфікації для вирішення завдання (бажано навести хоча б два орієнтири та два правила) ?


    написать администратору сайта