Завдання до тестового контролю з фізіології для студентів заочної форми навчання спеціальності фармація
Скачать 138.81 Kb.
|
Вторинно-активний транспорт Ендоцитоз 15. Наявність їжі багатої жиром є подразником секреції тканинного гормону, що викликає скорочення жовчного міхура. Який це гормон?
16. Які хімічні речовини пригнічують секрецію підшлункової залози?
17. Через деякій час після надходження до шлунку молока вібувається його створоження. Який з компонентів шлункового соку зумовлює такі зміни?
18. Які ферменти підшлункового соку можна рекомендувати пацієнту в разі недостатнього перетравлення в нього жирної їжі?
19. Вигляд лимона спричиняє у пацієнта виділення слини. До яких рефлексів відноситься вказана реакція?
19. Посилення секреції соляної кислоти в шлунку можна досягти підшкірним введенням тварині такого гасто-інтестинального гормону:
20. Під час полювання мисливський пес ушкодив лапу і почав її зализувати. Яку функцію виконує слина в цьому випадку?
21. До яєчного білка додали панкреатичний сік, який був отриманий шляхом зондування протоки підшлункової залози, але гідролізу білка не відбулося. Отже протеолітичні ферменти підшлункового соку виділяються в неактивному стані. Який фермент є активатором трипсиногену?
22. Натще жінка віком від 40-50 років з’їла кремове тістечко. Де розпочинається гідроліз вуглеводів?
23. Чим розщеплюється клітковина і пектини в ШКТ?
24. Чи змінюється кровотік у слинних залозах під час секреції при пережовуванні людиною м’якої їжі?
25. Перетравлююча сила шлункового соку, визначена за методом Метта, при стимулюванні шлункової секреції становить 3 мм, що є меншим за норму. Стан яких клітин шлунку порушений?
26. В експерименті на собаці з фістулою шлунку необхідно викликати гіперсекрецію шлункового соку. Який харчовий продукт доцільно застосувати для цього?
27. Перед експериментатором виникла необхідність активувати у піддослідної тварини трипсиноген. За умов дії якого із наведених факторів відбувається активація трипсиногену?
28. Клінічні спостереження показують, що порушення жовчоутворення призводить до значних змін у травленні жирів. Назвіть основні речовини жовчі, які забезпечують нормальний перебіг гідролізу жиру:
29. Відомо, що травлення білків, жирів та вуглеводів здійснюється за допомогою, відповідно, протеаз, ліпаз та амілаз. В якому із травних соків містяться всі три групи ферментів у достатній для травлення кількості?
30.В експерименті у тварин після перев’язки загальної жовчної протоки припиняється надходження жовчі в 12-типалу кишку. Гідроліз яких речовин порушується при цьому?
31. При рентгенологічному обстеженні пацієнта була відмічена затримка переходу рентгеноконтрастної речовини з шлунка в 12-ти палу кишку. Порушення якої діяльності шлунково-кишкового тракту було встановлене?
32. У хворого погано гідролізуються білки в 12-ти палій кишці. Відсутність якого секрету найбільше впливає на цей процес?
33. Назвіть стимулятори шлункової секреції:
34. У хворого суттєво знижена кислотність шлункового соку. Функції яких клітин порушено?
35. Гарно сервірований стіл, апетитний вигляд їжі викликають секрецію шлункового соку. Який рефлекс зумовлює цю реакцію?
36. В експерименті застосували препарат, який пригнічує синтез АТФ в клітині. Який вид трансмембранного транспорту буде порушено?
37. Які ферменти приймають участь в гідролізі вуглеводів в травному каналі? A амілази підшлункового соку B пептидазами підшлункового соку C ліпазами підшлункового соку D рібонуклеазами кишкового соку E ентерокіназою кишкового соку 38. В якому відділі ШКТ секретується травний сік, який має кислу реакцію?
39. Хворому для покращення травлення жирної їжі лікар призначив препарат жовчі. Які компоненти даного препарату приймають участь в емульгуванні жирів ?
40. У якому середовищі проявляють максимальну активність протеолітичні ферменти шлункового соку?
41.Травний фермент кишкового соку ентерокіназа є активатором іншого протеолітичного фермента. Який це фермент? A Трипсиноген B Хімотрипсиноген C Пепсиноген D Ліпаза E Амілаза 42.У яких відділах травної системи розпочинається гідроліз вуглеводів? A У порожнині рота. B У шлунку. C У стравоході. D У товстій кишці E У тонкій кишці 43.Через клітинну мембрану здійснюється пасивний і активний транспорт речовин. Назвіть вид активного транспорту, при якому мембрана змінює свою структуру? A ендоцитоз B осмос C фільтрація D дифузія E полегшена дифузія 44.До складу слини входять ферменти, які розщеплюють вуглеводи. Який фермент слини розщеплює крохмаль до мальтози? A нуклеаза B мальтаза C пептидаза D alpha-амілаза E лактаза 45.До складу трубчастих залоз слизової оболонки шлунка входять секреторні клітини. Які з них продукують соляну кислоту? A Обкладочні B Додаткові C Головні D Серозні E Змішані 46.У людини в складі шлункового соку зменшений вміст ферментів. Функція яких секреторних клітин шлунка порушена? A Головних клітин B Парієтальних клітин C Мукоцитів D Клітин покривного епітелію E G-клітин 47. До складу жовчі входять жовчні кислоти і пігменти. До жовчних пігментів належать: A Білірубін B Гемоглобін C Мелатонін D Уробілін E Стеркобілін 48.До складу панкреатичного соку входить фермент, який активується энтерокіназою в порожнині дванадцятипалої кишки. Вкажіть цей фермент. A Трипсиноген B Хімотрипсиноген C Пепсиноген D Амілаза E Ліпаза 49.В трьох пробірках знаходяться різні травні соки. Встановлено, що рН одного из них – 3.0 .Який травний сік знаходиться в пробірці? A Кишковий B Шлунковий C Слина D Жовч E Підшлунковий 50.Одним з кінцевих продуктів перетравлення вуглеводів в кишечнику є глюкоза. За допомогою якого механізму відбувається її всмоктування? A Первинно-активний B Вторинно-активний C Полегшена дифузія D Осмос E Фільтрація 51.При потраплянні жирів в організм відбувається їх перетравлення і всмоктування в кишечнику. Які кінцеві продукти гідролізу жирів всмоктуються в кишці? A Гліцерин, жирні кислоти B Амінокислоти C Моносахариди D Ліпопротеїди E Поліпептиди 52.Через 120 хв. після прийому їжі в регуляції шлункової секреції переважають гуморальні механізми. За рахунок яких гормонів реалізується цей механізм? A Гастрин, гістамін B Гастрин, глюкагон C Глюкагон, інсулін D Гістамін, інсулін E Холецистокінін-панкреозимін 53.Людина приймає блокатор Н2-гістамінових рецепторів. Які зміни в складі шлункового соку це може викликати? A Збільшиться вміст НСl B Збільшиться вміст ферментів C Зменшиться вміст НСl D Збільшиться вміст слизу E Зменшиться вміст ферментів 54.Піддослідній собаці через зонд в порожнину шлунка ввели 150 мл м’ясного бульйону. Вміст якого гормону швидко зросте в крові тварини внаслідок цього?
55.Собаці під час досліду ввели препарат, який зменшив секрецію і моторику шлунка. Який це препарат? A Атропін B Гістамін C Секретин D Ацетилхолін E Гастрин 56.В експерименті на собаці при подразненні симпатичного нерва відбувається зміна якісного і кількісного складу слини. Які зміни відбуваються? A Мало слини, багато ферментів B Багато слини, багато ферментів C Мало слини, мало ферментів D Багато слини, мало ферментів E Багато слини, відсутність ферментів 57. При дослідженні травного секрету було встановлено, що він має високу протеолітичну активність у кислому середовищі. Така властивість характерна для: A Шлункового соку B Слини C Жовчі D Кишкового соку E Підшлункового соку 58.Щоб активна речовина при вживанні її per os подіяла в кишківнику, її необхідно захистити оболонкою стійкою до дії: A Соляної кислоти. B Ферментів. C Карбонатів. D Фосфатів. E Температури. 59.Протеолітичні ферменти соку підшлункової залози секретуються в тонкий кишечник в неактивному стані. Яка речовина є активатором хімотрипсиногену? A Ентерокіназа B Ліпаза C Жовчні кислоти D Трипсин E Карбоангідраза 1. Які властивості основних нервових процесів покладено І.П. Павловим в основу розподілу на типи ВНД?
2. В чому виявляється функціональна спеціалізація лівої півкулі, що вона забезпечує ?
3. При обстеженні пацієнта встановлено домінування лівої півкулі кори великих півкуль. Які з рис психонервової діяльності не властиві цій людині?
4. Під час лекції раптово пролунав гучний звук. До виникнення якого процесу у корі головного мозку це може привести?
5.В експерименті на тваринах для дослідження локалізації функцій в ЦНС використовують різні методи який з них доцільно застосувати з цією метою . A Руйнування B Спостереження C Моделювання D Часткової ізоляції органів E Рентгенографії 1. Які з факторів зсідання крові приймають участь в усіх фазах коагуляційного гемостазу?
2. Для зменшення здатності крові до зсідання при її консервації використовують цитрат Na+. Який механізм його дії?
3. Вагітна жінка, 38 тижнів вагітності, має відхилення у загальному аналізі крові. Яке з цих відхилень у межах норми?
4. У парашутиста після стрибка з висоти 2 тисячі метрів визначили час зсідання крові. Він зменшився до 3 хвилин. Яка речовина привела до такого стану?
5. Вміст АТФ і АДФ в тромбоцитах знизився до 30% від норми. Як це впливатиме на гемостаз?
6. У людини колірний показник крові дорівнює 0,66, вміст гемоглобіну 75 г/л, вміст еритроцитів 3,25 х 1012/л. Найбільш ймовірна причина таких змін?
7. До складу сухого залишку плазми крові обовязково входять білки. Яка група білків забезпечує процеси коагуляційного гемостазу?
8. 10% розчин натрію хлориду не можна вводити внутрішньовенно тому, що відбувається:
9. Який вид гемолізу виникне, якщо помістити еритроцити в гіпотонічний розчин? |