Главная страница

ОТЧЕТ ПО ПРАКТИКЕ. звіт про проходження практики_Ємець М. Звіт про проходження виробничої практики


Скачать 23.16 Kb.
НазваниеЗвіт про проходження виробничої практики
АнкорОТЧЕТ ПО ПРАКТИКЕ
Дата28.09.2021
Размер23.16 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлазвіт про проходження практики_Ємець М.docx
ТипЗвіт
#238452

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Університет Григорія Сковороди в Переяславі

Факультет української та іноземної філології

Кафедра іноземної філології, перекладу та методики навчання

ЗВІТ

ПРО ПРОХОДЖЕННЯ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ

Місце проходження практики Великоканівецький навчально-виховний комплекс "Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів" Чорнобаївської селищної ради Черкаської області,

с.Великі Канівці, вул. Преображенська,1

Студента І курсу магістратури

Групи НМз-1пм

Ємця Максима Віталійовича

Керівник практики

від кафедри:

Летюча Любов Петрівна

Переяслав

2021

,

Я, Ємець Максим Віталійович, проходив навчально-виробничу практику у Великоканівецькому навчально-виховному комплексі "Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів" Чорнобаївської селищної ради Черкаської області за адресою с.Великі Канівці, вул. Преображенська,1 з 12.04.2021р. до 23.04.2021р.

Першочерговим кроком у підготовці до практики була участь у настановній конференції з питань виробничої (педагогічної) практики. На цій конференції я отримав чіткі завдання щодо проходження практики, ознайомився з правилами і нормами оформлення документації.

По прибутті в школу я ознайомився зі школою, її внутрішнім розпорядком, кабінетною системою, вчителями, адміністрацією школи та учнями. На час проходження практики я був закріплений за вчителькою іноземної мови – Міщенко Т. М. та вчителькою зарубіжної літератури – Литвиненко О. В..

Всі вчителі мають великий стаж роботи, високу фахову й методичну підготовку. Шкільні кабінети достатньо обладнанні технічними засобами навчання, забезпечені наочними посібниками, науковою, навчальною та методичною літературою. Протягом усього перебування в школі я мав змогу отримати консультації як від вчителів – предметників і класного керівника, так і від адміністрації школи.

У зв’язку з епідеміологічною ситуацією в Черкаській області, у період з з 12.04.2021р. до 23.04.2021р. у школі було запроваджене дистанційне навчання. У школі не було створено належних умов для проведення уроків даного типу, тож це викликало в мене певні труднощі, з якими я зрештою впорався. Під час проходження педагогічної практики була виконана значна за обсягом навчальна і виховна робота, яка проводилась згідно індивідуального плану. Зокрема, за час проходження практики я провів 6 уроків з іноземної мови в 10-му та 11-му класі, з яких 1 заліковий та 4 уроки із зарубіжної літератури в10-му та 11-му класі, з них 1 заліковий.

Перед кожним з уроків я консультувався з вчителем і методистом та враховував рекомендації, надані ними, при написанні конспектів.

На мою думку, це дуже цікавий досвід, особливо робота з різними дітьми. Я проводив постійний контроль поточних знань слабких учнів, виконання домашніх завдань та ін. Приділяв увагу відмінникам та учням із здібностями. Учні, з якими я працював, активні, дисципліновані, чемні, їм цікаво працювати, дізнаватися щось нове для себе. Перш ніж розпочати вивчати новий матеріал, я завжди повторював з учнями те, що вони вивчали на минулих заняттях.

Під час проходження практики я зустрівся з деякими труднощами. Перш за все, було важко правильно та логічно підготувати урок, підібрати завдання та й систематизувати їх так, щоб було зрозуміло як їх виконувати. Під час підготовки конспекту уроку, не завжди виходило продумати, як організувати та зробити правильний перехід від одного виду діяльності до іншого. Я з'ясував для себе, що на уроці важливо все що відбувається. Тому треба завжди інструктувати учнів, що ви збираєтесь робити та навіщо. Та після виконання будь якого завдання, робити висновок - що ви зробили, вивчили, дізнались, відпрацювали та навіщо. На початку виникали якісь непорозуміння або проблеми поведінки в учнів, тож я намагався підібрати індивідуальний підхід, знайти з школярами спільну мову. У разі проблемних ситуацій я завжди міг звертатись за допомогою до вчителів.

Практика в школі допомогла мені здобути практичні уміння і навички. Я вчився проводити уроки різних типів. Педагогічна практика поглибила і закріпила мої знання здобуті в школі з фахових дисциплін, виробила вміння проводити навчально-виховну роботу з дітьми шкільного віку, дала можливість випробувати себе в ролі вчителя іноземної мови і зарубіжної літератури.

На уроках іноземної мови та зарубіжної літератури я намагався поєднувати колективну, самостійну, індивідуальну форм роботи, вчила учнів працювати з текстом: виділяти головне, порівнювати, відповідати на запитання. Періодично я проводив ігри, розваги та цікаві бесіди, які виховують в учнів доброту та чуйність. Вчив дітей відстоювати власну думку.

На мою думку, ця педагогічна практика для мене дуже корисна, тому що сприяла формуванню і закріпленню інтересу до професії вчителя, а також формуванню педагогічних здібностей. Ефективності роботи в класі сприяло те, що я зміг знайти спільну мову з дітьми – це вважаю найбільшим своїм досягненням, здобутим під час проходження практики.

Підводячи підсумки, я можу сказати, що я задоволений практикою, оскільки краще ознайомилася із професією вчителя, дізнався багато нового, цікавого, набув і розширив свій педагогічний досвід.


написать администратору сайта