Главная страница
Навигация по странице:

  • Специфіка методу цивільно

  • Цивільне право

  • наслідків. Тому

  • . Водночас у ст. 41 Конституції України зазначено, що громадяни для задоволення своїх потреб можуть користуватися об´єктами

  • Документ (8). 1. Цивільним законодавством регулюютьсяособисті немайнові та майнові


    Скачать 14.72 Kb.
    Название1. Цивільним законодавством регулюютьсяособисті немайнові та майнові
    Дата01.04.2021
    Размер14.72 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаДокумент (8).docx
    ТипЗакон
    #190352

    1. Цивільним законодавством регулюютьсяособисті немайнові та майнові відносини(цивільні відносини), засновані на юридичній рівності, вільному волевиявленні, майновій самостійності їх учасників.

    2. Специфіка методу цивільно-правового регулювання знаходить свій вияв, зокрема, у тому, що суб'єкти цивільного права, будучи юридично рівними, наділені як диспозитивністю, так й ініціативою. Важливим є лише одне: у суб'єктів мають бути відповідні права.

    3. Цивільне право - це сукупність цивільно-правових норм, які регулюють на засадах юридичної рівності відносини власності в її різноманітних формах, товарно-грошові відносини і деякі особисті немайнові відносини

    4. Суб'єктивне право та суб'єктивний обов'язок — це ті первинні складові, які становлять зміст цивільних правовідносин.

    5. Підставою виникненнязміни і припинення цивільних правовідносин є юридичні факти, тобто конкретні життєві обставини, з якими норми цивільногозаконодавства пов'язують настання правових наслідків. Тому юридичні фактивиступають як проміжна ланка між правовою нормою і цивільнимиправовідносинами.

    6. Право власності в суб ´єктивному розумінні - це юридично закріплена за власником можливість володіти, користуватися і розпоряджатися річчю (майном), яку вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

    7. У Законі «Про власність» зазначено, що власність в Україні виступає у формах приватної, колективної і державної власності. Водночас у ст. 41 Конституції України зазначено, що громадяни для задоволення своїх потреб можуть користуватися об´єктами права державної та комунальної власності.

    8. Основною метою даних актів є досягнення європейських стандартів життя та гідного місця Україні в світі, а також об’єднання суспільства довкола розуміння цінності прав і свобод людини, які захищаються на основі принципу рівності та недискримі- нації, вирішення основних системних про- блем у сфері захисту прав і свобод людини. У зв’язку із цим, безумовно, посилюється актуальність наукових досліджень у сфері прав людини як фундаментальної цінності громадянського суспільства, їх реалізації, правової активності носіїв прав, діяльності держави щодо забезпечення прав людини. Окреме, важливе місце в цьому посідає і за- хист права власності, особливо з огляду на політичні, економічні і соціальні проблеми в Україні упродовж останніх трьох років.

    9. Суб'єктами цивільно-правових відносин можуть бути як фізичні так і юридичні особи. Фізичною особою може бути особа, наділена право та дієздатністю, що вступає у цивільно-правові відносини з приводу майна або інших немайнових благ і здатна у судовому процесі бути як позивачем так і відповідачем.


    написать администратору сайта