Главная страница
Навигация по странице:

  • 3.1.2. Правила допуску та безпечна експлуатація діючих електроустановок 3.1.2.1. Вимоги до електротехнічного персоналу нри роботі в електроустановках

  • Допустимі значення струмів і напруг. 3 1 Допустимі значення струмів і напруг


    Скачать 51.18 Kb.
    Название3 1 Допустимі значення струмів і напруг
    АнкорДопустимі значення струмів і напруг
    Дата09.11.2022
    Размер51.18 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла16.docx
    ТипДокументы
    #779402

    3.1.1.3. Допустимі значення струмів і напруг

    Для правильного визначення необхідних засобів та заходів захисту людей від ураження електричним струмом необхідно знати допустимі значення на­пруг доторкання та струмів, що проходять через тіло людини.

    Напруга доторкання — це напруга між двома точками електричного кола, до яких одночасно доторкається людина. Граничнодопустимі значення на­пруги доторкання та сили струму для нормального (безаварійного) та аварій­ного режимів електроустановок при проходженні струму через тіло людини по шляху «рука—рука» чи «рука—ноги» регламентуються ГОСТ 12.1.038-82 (табл. 3.2 та 3.3).







    При виконанні роботи в умовах високої температури (більше 25 °С) і від­носної вологості повітря (більше 75%) значення таблиці 3.2 необхідно змен­шити у три рази.

    Аварійний режим електроустановки означає, що вона має певні пошко­дження, які можуть призвести до виникнення небезпечних ситуацій. Як видно із табл. 3.3 значення У дот та /л істотно залежать від тривалості дії струму.







    Граничнодопустимі значення напруги доторкання Удот та сили струму Іл, що проходить через тіло людини при аварійному режимі електроустанов­ки

    Граничнодопустимі значення сили струму (змінного та постійного), що проходить через тіло людини при тривалості дії більше ніж 1 с нижчі за по- роговий невідпускаючий струм, тому при таких значеннях людина доторкнув­шись до струмонровідних частин установки здатна самостійно звільнитися від дії електричного струму.

    3.1.2. Правила допуску та безпечна експлуатація діючих електроустановок

    3.1.2.1. Вимоги до електротехнічного персоналу нри роботі в електроустановках

    (Витяг з правил безпечної експлуатації електроустановок, затвер­джених наказом Державного комітету по нагляду за охороною праці від 6 жовтня 1997 р. № 257 і зареєстрованих в міністерстві юстиції України 13 січня 1998 р. за № 11/2451)

    Правила безпечної експлуатації електроустановок (далі - Правила) поши­рюються на працівників, які виконують роботи в електроустановках Міністер­ства енергетики України (далі - Міненерго України).

    Дотримання вимог цих Правил є обов'язковим у разі виконання робіт з монтажу, налагодження, ремонту, реконструкції та експлуатації електроуста­новок електричних станцій, електричних і теплових мереж, електричної час­тини пристроїв ТАВ, ЗДТК, районних котелень, енергоремонтних та інших підприємств.

    Вимоги цих Правил слід враховувати під час проектування та обслугову­вання електроустановок.

    Під час виконання робіт в електроустановках поряд з цими Правилами слід керуватись також державними і галузевими нормативними актами з охо­рони праці, стандартами безпеки праці, нормами та інструкціями заводів- виробників обладнання.

    Засоби захисту повинні відповідати вимогам державних стандартів, а та­кож НАОП 1.1.10-1.07-82 "Правила применения и испьітания средств защитьі, используемьіх в злектроустановках".

    Ці Правила можуть бути змінені та доповнені тільки органом, що їх за­твердив. Керівництво підприємства, залежно від місцевих умов, може вжива­ти додаткових заходів, що підвищують безпеку робіт. Такі заходи не повинні суперечити цим Правилам.

    Із набуттям чинності цими Правилами вважати такими, що не застосову­ються на території України "Правила техники безогіасности при зксплуатации

    -392-


    написать администратору сайта