Главная страница
Навигация по странице:

  • Опишіть особливості будови та функціонування пріонів.

  • Опишіть особливості будови віроїдів.

  • Чи можна віднести пріони та віроїди до живого

  • Обґрунтуйте необхідність подальших досліджень неклітинних форм життя.

  • Підготуйте повідомлення про захворювання, спричинене віроїдами, гіпотези походження вірусів, роль вірусів в еволюції організмів.

  • Наведіть аргументи щодо користі чи небезпеки вірусів.

  • Проаналізуйте інформацію з інтернет-джерел щодо шляхів зараження, симптомів і впливу на організм зображених вірусів.

  • 10.Складіть можливий план заходів попередження вірусних захворювань.

  • Форматирование текст. Биология. Біологія Лабараторна робота Сформулюйте означення термінів пріон, віроїд


    Скачать 76.8 Kb.
    НазваниеБіологія Лабараторна робота Сформулюйте означення термінів пріон, віроїд
    АнкорФорматирование текст
    Дата30.09.2021
    Размер76.8 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаБиология.docx
    ТипДокументы
    #239563

    Біологія

    Лабараторна робота

    1. Сформулюйте означення термінів пріон, віроїд

    Віро́їд - інфекційні агенти, які являють собою низькомолекулярну, висококомплементарну одноланцюгову молекулу РНК, замкнену в кільце, та на відміну від вірусів не мають білкової оболонки.

    Пріон-подібні білки, поведінка яких подібна до поведінки PrP, знайдені в природних популяціях дріжджів та інших мікроміцетів.

    1. Опишіть особливості будови та функціонування пріонів.

    Пріонний білок  має аномальну тривимірну структуру і здатний прямо каталізувати структурне перетворення гомологічні йому нормального клітинного білка в собі подібний (пріоновий), приєднуючись до білка-мішені і змінюючи його конформацію.

    З. Поясніть значення пріонів у житті людини.

    Насамперед, пріони є інфекційними агентами, що викликають захворювання людини й тварин. Але вчені вважають, що пріони виконують певні функції в нормальних біохімічних та фізіологічних процесах. Так, існує гіпотеза, що через пріони здійснюється механізм генетично обумовленого старіння, блок PrP входить до складу зовнішніх клітинних мембран, бере участь в ендоцитозі, необхідний для нормальної синаптичної функції.

    1. Опишіть особливості будови віроїдів.

    Більшість віроїдів містить від 250 до 375 нуклеотидів - набагато менше, ніж віруси.

    1. Чи можна віднести пріони та віроїди до живого?

    Неклітинні форми життя — живі організми, що не мають клітинної будови. Найчастіше до цієї групи відносять віруси, проте деякі вчені вважають живими і простіші структури, такі як віроїди, вірусоїди, плазміди, транспозони та пріони.

    1. Обґрунтуйте необхідність подальших досліджень неклітинних форм життя.

    Існування неклітинних форм життя є предметом наукової суперечки, у зв'язку з тим, що чіткого та однозначного визначення поняття ‘’життя’’ досі немає. Багато вчених вважають, що тільки клітинні організми можна вважати живими.

    1. Підготуйте повідомлення про захворювання, спричинене віроїдами, гіпотези походження вірусів, роль вірусів в еволюції організмів.

    Віруси вперше були відкриті 1852 р. ботаніком Д. І. Івановським на прикладі вірусу тютюнової мозаїки, хоча захворювання, які викликані ними, відомі здавна. З часом було встановлено, що за своєю хімічною природою віруси є нуклеопротеїдами (складними сполуками, що складаються з білків та нуклеїнових кислот). На сьогодні описано більше 500 вірусних хвороб.

    Назва «віроїди» була запропонована американським фітопатологом Теодором Отто Дінером. Симптоми захворювань, що викликають віроїди у рослин, схожі на симптоми, що спричиняються вірусами.

    Але віроїди відрізняються від вірусів за низкою ознак:

    на відміну від вірусів, не мають білкової оболонки і складаються лише з інфекційної молекули РНК;

    не мають антигенних властивостей і не можуть бути визначені звичайними методами;

    мають дуже малі розміри: довжина молекули РНК віроїдів дорівнює лише 1 ∙ 10-6 мм, вона складається з 300-400 нуклеотидів (таким чином, віроїди — найменші відомі в природі частики, що здатні до розмноження);

    молекули віроїдів — одноланцюгові кільцеві РНК (таку будову має ще тільки один вірус — вірус 5-гепатиту);

    молекули РНК віроїдів не кодують власних білків, тому їх розмноження може відбуватися або аутокаталітично, або за участі клітини-хазяїна.

    1. Наведіть аргументи щодо користі чи небезпеки вірусів.

    Є версія, що віруси потрапили на Землю в момент її створення і що вони, начебто, живуть і в космосі. Якщо брати до уваги, що з вірусів почалось наше життя на планеті, то віруси — це добре. Колись експеримент довів, що в умовах повної стерильності організм є нежиттєздатним. Це доводить необхідність для нас контактувати з вірусами. Вони суперважливі для імунної системи. Ви знаєте, що в медиків існує поняття «вік шмаркачів»? Він триває з 2 до 9 років, коли діти часто хворіють. Це абсолютно нормальний процес для нашого життя. Так діти знайомляться з вірусами, виробляють проти них природну зброю (імунітет) та адаптуються до життя на планеті.

    1. Проаналізуйте інформацію з інтернет-джерел щодо шляхів зараження, симптомів і впливу на організм зображених вірусів.

    Зараження вірусом імунодефіциту людини відбувається при попаданні інфікованого матеріалу або на слизові оболонки, або на пошкоджену шкіру людини. Також можливе внутрішньоутробне зараження плоду від інфікованої матері.

    10.Складіть можливий план заходів попередження вірусних захворювань.






    написать администратору сайта