Білім беру ұйымының атауы
|
|
Пәні:
| Цифрлық сауаттылық
|
Бөлім:
| 3-бөлім. Роботтехника. Жоба (ортақ тақырыптары: «Өнер», «Атақты тұлғалар»)
|
Педагогтің аты-жөні:
| Турсунбаев С.
|
Күні:
| 01.02.2023
|
Сынып: 3
| Қатысушылар саны:
| Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
| Құжатты рәсімдейміз
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
| 3.3.1.1 ақпарат іздеуді іске асыру (құжаттағы мәтін үзіндісі);
3.2.1.5 суреттерді мәтінге енгізіп, реттеу;
|
Сабақтың мақсаты
| Барлық оқушы үшін:
Мәтіндік редакторда суреттерді енгізу мен реттеуді үйренеді.
Оқушылардың көбі үшін:
Мәтін теру ережесін сақтай отырып, мәтіндерді өңдеуді үйренеді.
Кейбір оқушылар үшін:
Берілген құжатты рәсімдеуді үйренеді
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі//уақыты
| Педагогтің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
|
Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
| Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу.
Сабақ басында сыныптакөңілдіахуалорнату
Үй тапсырмасын тексеру.
Өткен тақырыпқа шолу ретінде қысқаша сұрақтарға жауап берейік:
1.Пейзаж сөзінің мағынасы?
2.Мәтіннің бөлігі дегеніміз не?
3.Қаріптің өлшемін қалай өзгертеміз?
4.Өткен сабаққа қатысты 3 термин сөз айт.
| ОқурРшылар амандасады,сабаққа деген көңіл күйлерін көрсетеді.
Оқушылар өз ойларын ортаға салып,сұрақтарға жауап береді.
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«стикер»
-жарайсың
-жақсы
-талпын
| https://youtu.be/rJEyseAwBMg Слайд
Тест сұрақтары
слайд
|
Жаңа білім
| Жаңа тақырып бойынша оқушыларға бейнежазба көрсету. Бейнежазба жайлы оқушылардың ойларын сұрау.
Топтық жұмыс
Барлық топ үшін:
1тапсырма «Достық кітапханасы».
«Түлкі мен тырна» ертегісіне салынған иллюстрацияға
қарап, ертегі
мәтінін құрастырыңдар.
Ертегі мәтінін қағазға түсіруде кейіпкерлердің атын, ертегінің маңызды тұстарын ерекшелеңдер.
Шрифт (Қаріп)
бөліміндегі батырмаларды қолданып, мәтінді редакторға теруді жоспарлаңдар. Мәтінге иллюстрация кірістіру үшін, суретті мәтінмен қоршау түрлерін анықтаңдар.
Жұптық жұмыс
Word редакторында мәтінге иллюстрцияны қалай енгіземіз?
Сәйкестендір.
Жеке жұмыс:
Word редакторында мәтінге иллюстрация енгіз,яғни клип алып қысқаша мәтін жаз.Және сынып диаграммасын құр.
| Бейнежазба дан көрген мәліметтері бойынша оқушылар ойларын ашық ортаға салады,оқушылар не көрді,қандай ақпарат алды жауап береді.
Дескриптор
«Түлкі мен тырна» ертегісіне салынған
иллюстрацияға
қарап, ертегі
мәтінін құрастырады.
Ертегі мәтінін қағазға түсіруде кейіпкерлердің атын, ертегінің маңызды тұстарын ерекшелейді. Шрифт
бөліміндегі батырмаларды қолданып, мәтінді редакторға теруді жоспарлайды.
Мәтінге иллюстрация кірістіру үшін, суретті мәтінмен қоршау түрлерін анықтайды.
Оқушылар Word редакторында мәтінге иллюстрцияны қалай енгізу керек екендігін көрсетіп сәйкестендіреді.
Дескриптор
Суретті пайдаланып, суретті қоршаудың әрбір түрін жазбаша
(сөзбен) сипаттайды
| ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады Топтағы оқушылар бір-бірінің сабаққа қатысу белсенділігіне және тапсырманы орындау деңгейіне қарай бір-бірін «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды
Стикер арқылы бағалау
| Бейнежазба: https://yandex.kz/video/preview/5611343828597780138
|
Бекіту
Кері байланыс
| Жеке жұмыс:«Ұялы телефон» әдісі
Оқушылар бір-біріне СМС жазу арқылы төмендегі сұрақтарға жауап жазады.
-Бүгінгі тақырып не туралы болды?
Бүгінгі тақырыпта не ұнамады? Бүгінгі тақырып несімен ұнады? Мені қызықтырғаны ... Сабақта қандай сезімде болдың? Тақырыпқа не қосар едің? Тақырыптан қандай үлгі алдың?
Менің қолымнан келеді ...
|
| Фигуралар» әдісіарқылыбағалау
|
|