Главная страница
Навигация по странице:

  • Дякую за увагу! Будьте обережні при використанні публічної інформації

  • публічна інф. Інформація Підготувала Студентка групи Док15 Надольська Тетяна Публічна інформація у формі відкритих даних


    Скачать 0.86 Mb.
    НазваниеІнформація Підготувала Студентка групи Док15 Надольська Тетяна Публічна інформація у формі відкритих даних
    Анкорпублічна інф
    Дата03.03.2021
    Размер0.86 Mb.
    Формат файлаpptx
    Имя файлапублічна інф.pptx
    ТипІнформація
    #181614

    Публічна інформація

    Підготувала

    Студентка групи Док-15

    Надольська Тетяна

    Публічна інформація у формі відкритих даних – це публічна інформація у форматі, що дозволяє її автоматизоване оброблення електронними засобами, вільний та безоплатний доступ до неї, а також її подальше використання. Розпорядники інформації зобов’язані надавати публічну інформацію у формі відкритих даних на запит, оприлюднювати і регулярно оновлювати її на єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на своїх веб-сайтах.

    У такий спосіб публічна інформація як вид інформації виокремлена з-поміж інших за такими ознаками:

    1) вона має бути відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях;

    2) вона отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством;

    3) вона знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації

    У цілому українське законодавство про доступ до публічної інформації відповідає вимогам міжнародних стандартів про свободу доступу до інформації. В їх основу покладені принципи максимальної відкритості та доступності громадськості на отримання інформації, обов’язку оприлюднення інформації, яка має особливе значення, надання відповіді у стислі терміни, забезпечення безкоштовної допомоги при оформленні запиту, тощо. Зокрема, Закон України «Про доступ до публічної інформації» за міжнародним рейтингом забезпечення права на інформацію, розробленим міжнародними організаціями Access Info Europe (Іспанія) та Centre for Law and Democracy (Канада), посів 8 місце серед 89 країн світу.
    • порядок складання, подання запиту на інформацію, оскарження рішень розпорядників інформації, дій чи бездіяльності;
    • інформацію про систему обліку, види інформації, яку зберігає розпорядник;
    • перелік наборів даних, що оприлюднюються у формі відкритих даних;
    • звіти, в тому числі щодо задоволення запитів на інформацію.

    Висновки

    1. Поняття «публічна інформація» охоплює дві складові цієї «публічності»: по-перше, ця інформація має бути відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях, отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством та знаходитись у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, передбачених законом; а, по-друге, ця інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.

    2. У питаннях забезпечення доступу до публічної інформації в державах Європи, де є сильні та давні традиції забезпечення відкритості публічної влади перед громадянами, пріоритетною є проактивна, а не реактивна позиція органів влади. Європейський досвід забезпечення доступу до публічної інформації свідчить про перспективну зміну тенденцій і в українській практиці – з розширенням використання інформаційно-комунікаційних технологій споживачі такої інформації зможуть самостійно отримувати доступ до необхідних документів, що зменшить необхідність безпосередніх контактів запитувача і службовця, підвищить ефективність управлінських процедур.

    3. Здійснення доступу до публічної інформації в Україні достатньою мірою врегульоване та передбачає здійснення загалом нескладних організаційних процедур. Суттєвого спрощення в доступі до публічної інформації надає впровадження інформаційно-комунікаційних технологій, що передбачено відповідними нормативно-правовими актами.

    Використані джерела: Електронне урядування та електронна демократія. Частина 11. Доступ до публічної інформації.


    Дякую

    за увагу!

    Будьте обережні при

    використанні публічної

    інформації


    написать администратору сайта