Главная страница
Навигация по странице:

  • Матеріал

  • Вихователь.

  • Дидактична гра «Так чи ні» Вихователь

  • Фізкультхвилинка. 1.

  • ІІІ. Виготовлення плакату «Екопорушники» Вихователь

  • Заняття Екопорушники. Конспект екологічного заняття для дітей старшого дошкільного віку Екопорушники


    Скачать 1.24 Mb.
    НазваниеКонспект екологічного заняття для дітей старшого дошкільного віку Екопорушники
    АнкорЗаняття Екопорушники
    Дата08.09.2022
    Размер1.24 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаЗаняття Екопорушники.docx
    ТипКонспект
    #668277

    Конспект екологічного заняття

    для дітей старшого дошкільного

    віку

    «Екопорушники»



    м. Суми

    2021 р.

    Програмовий зміст :закріпити природоохоронні переконання дітей,вміння співвідносити зображені на малюнках вчинки з відомими правилами, закласти основи екологічного виховання; ознайомити з проблемою забруднення навколишнього середовища ; підвести до розуміння необхідності охорони довкілля ; учити групувати предмети за певними ознаками ; виховувати любов до природи ; екологічну свідомість вихованців ; нестерпність до забруднення навколишнього середовища ; уміння піклуватися про навколишній світ природи . Закріпити вміння акуратно працювати з клеєм та пензлем; розвивати естетичний смак, творчу уяву, дрібну моторику рук, спостережливість; виховувати охайність, бажання працювати разом, взаємодопомогу.

    Матеріал : ілюстрації з краєвидам України ; декорація квітника зі сміттям ; клей ПВА; ножиці; силует Землі, долоньок; екологічні знаки; серветки.

    Хід заняття

    І.Організаційний момент.

    Вихователь читає вірш Георгія Грищенко «Планета Земля»

    Зелена планета Земля

    У сяйві блакитнім пливе,

    Куди, нам же знать відкіля,

    Космічний закон її зве.

    Ми вірим, все буде гаразд,

    Життя не загине на ній,

    Існуєм хоча один раз,

    За рід ми турбуємось свій.

    Лишаємо в спадок її

    Як цінність найбільшу свою,

    З дитинства знайомі краї,

    Вечірню й ранкову зорю.

    У сяйві блакитнім Земля,

    Найкраща планета для нас,

    Тут наші ліси і поля,

    Енергій життєвих запас.

    Плането, жива будь завжди,

    Нащадкам даємо наказ,

    Лишайте скрізь добрі сліди

    І вірте у кращий свій час.

    Вихователь.Про що говорться увірші?

    Вихователь. Діти , погляньте , що зображене на малюнку? . (Діти розглядають ілюстрації планети Земля)

    Вихователь. Сьогодні ми будемо говорити про природу . Що ж таке природа ?
    Вихователь. Так діти , природа це все, що нас оточує . А що ж відноситься до природи ? (Відповіді дітей)
    Вихователь. Природа шкідлива чи корисна ?
    Вихователь. Хто і що найголовніше в природі ?
    Вихователь. У природі немає головного і другорядного . Все взаємопов’язане .

    Природа – це все те, що нас оточує: квіти, дерева, водойми, ліси та багато іншого. Завдяки природі людина жива, адже ми дихаємо природним повітрям, харчуємося тим, що дає нам земля, носимо речі, зроблені з природних матеріалів. Людина

    нерозривно пов’язана з природою: без неї у нас не буде життя. Тому ми повинні любити, берегти та захищати природу.
    Д/г «Екологічний ланцюжок»

    • Що трапилося якби зникли всі комахи?

    • Що трапилося якби зникли всі птахи?

    • Що трапилося якби зникли всі дерева?

    • Що трапилося якби зникли всі квіти?

    (Якщо знищити якийсь вид тварин чи рослин,то порушується ланцюжок взаємозв’язку в природі, порушується рівновага. Ніхто не може жити сам по собі. Всі живуть у тісному взаємозв’язку.У пироді не має нічого непотрібного, все в природі потрібне).

    ІІ. Основна частина.

    1.Читання оповідання В.Сухомлинського «Соромно перед соловейком».

    Оля й Ліда, маленькі першокласниці, пішли до лісу. Після втомливого шляху вони сіли на траві відпочити й пообідати.

    Витягли з сумки хліб, масло, яєчка. Коли дівчатка вже пообідали, недалеко від них сів на дерево соловейко й заспівав. Зачаровані прекрасною піснею, Оля й Ліда боялись поворухнутись.

    Соловейко перестав співати.

    Оля зібрала недоїдки й шматки газети, кинула під кущ.

    Ліда забрала недоїдки, загорнула в газету й поклала в сумку.

    — Навіщо ти забрала сміття? — запитала Оля.— Це ж у лісі... Ніхто не бачить...

    — Соромно перед соловейком...— тихо відповіла Ліда.

    2.Бесіда за змістом оповідання.

    - Чому Ліді соромно перед соловейком?

    - Чи кожна з подружок берегла природу?

    - Як ви думаєте, чому Оля не зрозуміла дій Ліди?

    - Куди слід викидати сміття ?

    - Що ми можемо зробити, щоб у нас не виникало відчуття сорому за свої вчинки?

    Вихователь. Давайте , ми допоможемо Ліді прибрати сміття .

    Д/г «Прибираємо галявину,сортуємо сміття»

    (Діти підходять до декорації квітника і сортують сміття) .

    Вихователь. Діти , як ви міркуєте , яке буває сміття? (природного походження і зроблене людиною. Природне- вологі, або органічні, відходи, це шкірки від овочів, залишки їжі, листя, трава і подібне. –воно корисне. З нього можна виготовити компост. Але ми зібрали багато іншого сміття . Як ви думаєте , воно приносить користь чи шкоду природі?

    Що будемо робити з ним? Що ж, із сміттям потрібно поводитися як господарі і тоді в нашому спільному домі буде не тільки чисто, а й безпечно!

    Дидактична гра «Так чи ні»

    Вихователь. Явам буду говорити свої дії,а ви будете відповідати- так чи ні?

    -Чи можна ламати гілки дерев?

    -Збирати ягоди у лісі?

    -Голосно кричати у лісі?

    -Садити квіти?

    -Розпалювати багаття у лісі?

    -Підв’язувати гілочки дерев?

    -Руйнувати мурашник?

    -Ловити метеликів?

    -Зробити шпаківню, годівницю?

    Вихователь. Що означає «охорона довкілля»?

    Діти. Значить, оберігати

    . Діяльність людини стала причиною отруйного, шкідливого повітря в промислових центрах, знищених лісів, сотень зниклих видів тварин і рослин, повного виснаження грунтів, забруднення водних ресурсів. На очищення забрудненого повітря, води і ґрунту знадобляться мільйони років. Найголовніші забруднювачі – промисловість та моторний транспорт. Повітря забруднюють промислові об’єкти, які викидають в атмосферу різні гази і токсини, а також використання природного палива. Воду і ґрунт забруднюють розливи нафти, кислотні дощі, нітрати, пластик, міські стоки, промислові відходи.

    Вихователь.. Діти, як ви думаєте, люди турбуються про природу?

    Діти. Так. Висаджують дерева, сіють квіти, чистять річки і озера.

    Вихователь. Люди дуже стурбовані станом природи..

    Тому вчені розробляють природоохоронні проекти– переробка відходів, заощадження енергії, запобігання забрудненню, боротьба з голодом.

    Фізкультхвилинка.

    1.Якщо ти не смітиш на вулиці- тупни ногою.

    2. Якщо ти не рвеш квіти у лісі- плесни в долоньки

    3. Якщо ти підгодовуєш птахів взимку- змахни руками

    4. Якщо ти піклуєшся про квіти – посміхнись

    5.Якщо ти любиш і допомагаєш природі- візьми за руки сусідів.

    Вихователь..Ми повинні робити все можливе для того щоб допомогти природі

    Як ти можеш допомогти природі?(відповіді дітей)

    • Економити світло

    • Закривати воду в крані

    • Користуватися еко-торбинкою

    • Сортувати сміття

    • Не смітити на вулиці

    • Висаджувати квіти і дерева, піклуватися про них.

    Кожен з нас може долучитися до збереження цієї планети і це не так важко, як здається на перший погляд

    • Відмовитися від поліетиленових пакетів, одноразових пляшок та посуду.

    • Використовувати енергозберігаючі лампи,бути енергоефективними.

    • Обирати енергоефективний транспорт.

    • Економити воду.

    • Менше купувати і викидати.

    • Сортувати сміття і віддавати на переробку.



    Д/г «Екологічні знаки»

    (Дитина обирає будь-який екологічний знак, розповідає що на ньому зображено?Що він означає? Чиможна так поводитися у природі?)



    ІІІ. Виготовлення плакату «Екопорушники»

    Вихователь: А зараз м з вами виготовимо плакат «Екопорушники». Для його створення нам потрібно вирізати екологічні знаки та наклеїти їх на зелені чи червоні долоньки. На червоні долоньки ми будемо наклеювати знаки на яких зображенний негативний вплив на природу,а на зелені долоньки- ті які впливають на природу позитивно.



    ІV. Підсумок заняття .

    Молодці, діти, гарно попрацювали. Всі разом ми зробили гарну композицію. Планета Земля - це наш з вами дім. Завжди пам'ятайте, що наша планета, хоча й дуже велика, потребує від нас дбайливого ставлення і турботи. Будь - яка рослина чи тварина створена природою , є невід’ємною і необхідною складовою її .


    написать администратору сайта