Главная страница
Навигация по странице:

  • Оқытушының аты- жөні

  • Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары

  • Басталуы Ι. Ұйымдастыру кезеңі а)

  • Ортасы ΙΙΙ.

  • Балалар, Әр таптың жазушысы «жеңуге болмайтын» қиыншылықтарды өзінше түсінеді.

  • «Ұлттық Сахна мәдениеті» үйірмесі

  • Құндылықтарды дарыту

  • Сабақ барысы Сабақтыңкезеңдері Сабақтағы жоспарланған

  • Оқушылармен бірлесіп, сабақтың тақырыбын, оқу мақсатын анықтайды. Сұрақ жауап

  • Сабақ соңы Рефлексия.

  • Қысқа мерзімді сабақ жоспары. лтты Сахна мдениеті Балалар мен жасспірімдер орталыы


    Скачать 77.83 Kb.
    Названиелтты Сахна мдениеті Балалар мен жасспірімдер орталыы
    АнкорҚысқа мерзімді сабақ жоспары
    Дата13.11.2022
    Размер77.83 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаҚысқа мерзімді сабақ жоспары.docx
    ТипДокументы
    #785184

    Қысқа мерзімді сабақ жоспары

    «Ұлттық Сахна мәдениеті»

    Балалар мен жасөспірімдер орталығы

    Күні: 20-21.09.2022ж

    Тобы: І, ІІ топ

    Оқытушының аты- жөні: Абдезова Б.М

    Қатысушылар саны:

    Сабақтың тақырыбы:

    Драмалық жанрдың түрлері

    Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары:

    Қазақ балалар драматур, өзіндік даму жолын,ерекшеліктерін таныстыру

    Сабақтың мақсаты:

    - Қазақ балалар драматур, өзіндік даму жолын,ерекшеліктерін туралы түсіндіру

    - Оқушыларды Драмалық жанрдың түрлерін білуге, тәрбиелеу

    - Тәрбиелік мәні бар тақырыпты аша отырып, ой өрістерін дамыту

    Сабақтың барысы:


    Сабақ кезеңдері



    Мұғалім іс - әрекеті



    Оқушы іс - әрекеті

    Ресурстар

    Басталуы
    Ι.

    Ұйымдастыру кезеңі



    а) Оқушылырмен сәлемдеседі.
    б) Оқушыларды түгендейді
    в) Оқушының сабаққа дайындығын тексереді.

    г) Топқа бөледі


    Сәлемдеседі
    Сабаққа қажетті құрал - жабдықтарын алады.






    ΙΙ.

    Үй тапсырмасын сұрау


    1. Домалақ ана туралы не білесіңдер?
    2. Домалақ ана туралы аңыз әңгімелерді естулерің бар ма?


    Оқушылар қойылған сұрақтарға ойлан-тап, миға шабуыл әдістері арқылы жауап береді




    Ортасы

    ΙΙΙ.

    Жаңа сабақты түсіндіру.


    Драмалык жанр трагедия, драма, комедия болып үшке бөлінеді. Бүлар өзара суреггемек болған окиғасын және окиғаға катысушыларды талғап алу түріне карай айырылады.

    Көркем шығармалар түрлі оқиғаларды, күрестІ көрсетеді. Көздеген өз максатгарына жму үшін, катысушылар бір-бірімен ішкі (психологиялык) және сыртқы бөгеттермен күреседі.
    Трагедия(грекие — (траго — ескі, <ди — ән, жыр.). Трагедия сахнаға арналып жазылады.Мүндағы көрсетілімдегі күрестің өзгешелігі автордың пікірінше, кездесетін қиыншылықты жеңіп болмайтын тәрізді.Трагедияның көпшілігі-ақ каһарманның өлімімен аяқталады.Адамның жолындағы «жеңуге болмайтын» ең қоркынышты, ең маңызды күштер қайсы, — ол жазушының дүниетанымына,таптық көзқарасына байланысты. Әр таптың жазушысы «жеңуге болмайтын» қиыншылықтарды өзінше түсінеді. Ескі гректердің трагедияларында (мысалы, Эсхилдын трагедиясында) жазмышпен, тағдырмен күресте қаһармандары өлім табады.


    Оқушылар тыңдайды, жазып алады

    Презентация,

    А.Қыраубайқызы «Ежелгі дәуір әдебиеті» 2001ж.

    ΙV

    Жаңа сабақты бекіту


    Мұғалім жаңа сабақты бекіту барысында

    • Сынып оқушыларын 2топқа бөлемін.

    • Әр топқа талқылау парақтары таратылады

    1-топ. Трагедия

    2-топ. Драмалык жанр

    3-топ драма, комедия

    Балалар, Әр таптың жазушысы «жеңуге болмайтын» қиыншылықтарды өзінше түсінеді.



    • Оқушылар 2 топқа бөлінеді;

    • Тапсырманы топта талқылайды;

    • Талқылау парағын толтырады, қорғайды;

    Өз рольдерін оқиды.





    V

    Қорытынды


    1) Әр кім туралы жұмыс дәптеріне ойларын жазсын.

    2) Батырлар туралы мақалдар жаз.


    Өз ойларын жазады





    Аяғы



    Кері байланыс

    Сонымен бүгінгі сабақта біз не өттік / білдік / қарастырдық? Сұрақтар арқылы


    Оқушылар өз ойларын жазады




    VΙΙ

    Үйге тапсырма


    Мұғалім үй жұмысын түсіндіреді




    Берілген тапсырманы жазып алады





    Сабақ жоспары

    «Ұлттық Сахна мәдениеті»

    үйірмесі

    Мекеме: Балалар мен жасөспірімдер орталығы

    Күні: 27-28.2022ж

    Мұғалімнің аты-жөні: Абдезова Б.М

    Тобы: ІІ ТОП

    Қатысқандар саны:

    Қатыспағандар саны:

    Сабақ тақырыбы

    Психофизикалық жаттығулардың бағыттары







    Сабақ мақсаттары

    Актерлық Психофизикалық жаттығулар арқылы адам санасына көмек беру

    Күтілетін нәтиже

    Оқушылар:

    Психофизикалық жаттығулардың бағыттары туралы ақпарат біледі.

    Қазіргі кезбен байланыстырады.

    Тілдік мақсаттар

    сахна мәдениетіне адам баласын бейімдеу

    Құндылықтарды дарыту


    Жолдастарын тыңдай білу, ой пікірлерімен санасу, өз ісіне жауапкершілікпен қарау дағдыларын дамыту.

    Пән аралық байланыстар

    Әдебиет

    АКТ қолдану

    Интерактив тақатамен жұмыс.

    Бастапқы білім

    алған ақпарат

    Сабақ барысы

    Сабақтыңкезеңдері

    Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

    Оқушы іс- әрекеті

    Ресурстар

    Сабақтың басы



    1. Мұғалімнің кіріспе сөзі. (Сабаққа психологиялық көңіл-күй)

    Оқушылармен бірлесіп, сабақтың тақырыбын, оқу мақсатын анықтайды.

    Сұрақ жауап:

    1. Психофизиология дегеніміз не?

    2. Психофизиология жаттығу түрлерін қандай жаттығулар мен көрсетесіңдер?

    Тыңдайды,ойланады, еске түсіреді, болжайды, табады.

    Проектор, экран,

    Әдебиет Психология кітабы


    Сабақтың ортасы


    1Психофизиология — психиканы оның нейрофизиологиялық субстратымен бірлікте зерттеуге бағытталған, психология мен нейрофизиологияның тоғысуындағы пәнаралық зерттеулер саласы. 1830 ж. француз философьі Н. Массиас ұсынған бұл бағыт нейрофизиология мен жалпы психология аралығынан орын алады. Бастапқы кезде физиологиялық дәл объективті әдістерге сүйенетін психиканың ауқымды зерттеулерін белгілеу үшін "физиологиялық психология" ұғымымен қатар қолданылады. Психофизиологияның басты мақсаты — нейрофизиологиялық механизмдерді түсіндіру арқылы психикалық құбылыстарды түсіндіру немесе адам организмі қызметін тұтас синтездік тұрғыдан, құрылымдық-мағыналық сыңайдан қарастыру арқылы әрбір психикалық құбылыстың физиологиялық тетігін және әрбір физиологиялық процестін психикалық маңызын айқындау. Қазіргі кезде психофизиологияда дәстүрлі әдістермен (сенсорлық, моторлық, вегетапиялық реакцияларды тіркеу, миды жасанды ширықтыру (стимуляция және миға зақым келу салдарын талдау) қатар электр-физиологиялық әдістер (электрэнцефалография және т.б.), сондай-ақ сараптау мәліметтерін өңдеудің математикалық тәсілдері қолданылады. Психофизиологияның мынандай жеке бағыттары бар: сезім мүшелерінің психофизиологиясы, мотивация психофизиологиясы, эмоция психофизиологиясы және т.б. Әсіресе жеке тұлғалық-психологиялық айырмашылықтардың физиологиялық негіздерін зерттейтін дифференциалдық психофизиологияның маңызы зор. Психофизиология саласындағы зерттеулер зиятты қабілеттің, темпераменттің және т.б. психодиагностикасының дамуына себепші болады. Психофизиологияның жетістіктері клиникалық практикада, психикалық процестердің кибернетикалық үлгілерін құруда, сондай-ақ психологияның қолданбалы салаларында (психогигиенада, эргономикада, спорт психологиясында және т.б.) қолданылады.[





    Мәтіндер


    Сабақ соңы


    Рефлексия.

    Әр оқушы өз көңіл-күйін смайликтер арқылы білдіріп, «Маған сабақта не ұнады?» және «Сабақта не түсініксіз болды?» деген сұраққа жауып береді.






    Стикерлер

    Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?
    Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?














    Барлық оқушылар:

    Өлкетану курсының міндет, мақсаттарын білу керек.

    • өзара тексеру.

    • өзін-өзі тексеру.

    • ауызша сұрақ










    написать администратору сайта