Главная страница
Навигация по странице:

  • Сабақтың басы

  • Сабақтың ортасы 2. Жаңа сабақты меңгеру. Тапсырма : «Кім жүйрік» ойын жобасы

  • Бұл ойынды жоғарыда айтылған үлгілік алгоритмге салайық: Ойын жанры

  • Ереже

  • Сабақтың аяғы 3. Рефлексия «Желпуіш» әдісі

  • 4в жоба. Мені Отаным азастан, Адами ндылытар Педагогті атыжні


    Скачать 108.45 Kb.
    НазваниеМені Отаным азастан, Адами ндылытар Педагогті атыжні
    Дата03.11.2022
    Размер108.45 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла4в жоба.docx
    ТипДокументы
    #769037

    Бөлім:

    «Менің Отаным - Қазақстан», «Адами құндылықтар»



    Педагогтің аты-жөні

    Тлеуленова Айнагуль Болатовна

    Күні: 22.10.2022



    Сынып: 4 В

    Сабақтың тақырыбы

    Өз ойыным. Жобалық жұмыс.

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

    4.4.2.2 өз сценарийі бойынша ойын жасау

    Сабақтың мақсаты

    Бағалау критерйлері

    • Scratch бағдарламалау ортасынжа логикалық және салыстыру операторларын пайдаланады. Белгілі сценарий бойынша ойын құрастырып нәтижесін шығарады.



    Сабақтың кезеңі/ уақыт

    Педагогтің әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    І. Сабақтың басы



    1.Сабақ тақырыбы мен мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады.

    Бейнежазба көрсетемін.

    Ой қозғау.

    Scratch программалау ортасында логикалық және салыстыру операторларын қандай жобалар құрастыруда пайдалану тиімді?

    Оқушы бейнежазбаны көріп және тыңдай отырып талдау жасайды.

    Оқушы ойын еркін айтуға, сыни ойлауға дағдыланады.


    «Мадақтау» сөздердің көмегімен оқушыға қолдау көрсетіп, кері байланыс беремін.





    Сабақтың ортасы


    2. Жаңа сабақты меңгеру.

    Тапсырма: «Кім жүйрік» ойын жобасы

    Қанат, Самат және Арман үш дос 4-сыныпта оқиды. Олар женіл атлетика үйірмесіне қатысады. Осы сюжет бойынша жоба құрастыр. Мысалы, балалардың көрсеткіштері a=7, k=6, c=5 секунд болса, онда жарысқа ең аз уақытта жүгіретін Самат барады.

    Бұл ойынды жоғарыда айтылған үлгілік алгоритмге салайық:

    1. Ойын жанры : Ойын-диалог.

    2. Ойын атауы: «Кім жүйрік»

    3. Ойынға сипаттама: Жаттықтырушы балалардан 30 метрге жүгіру уақыттарының көрсеткіштерін сұрайды. Арман, Қанат және Саматтың көрсеткіштерінің арасынан жаттықтырушы ең аз уақыт көрсеткішін анықтауы керек.

    4. Ереже: Жаттықтырушы балалардың көрсеткішіне қарай жарысқа қатысатын ең жүйрік баланың атын қателеспей анықтау керек.

    5. Кейіпкерлер – жатықтырушы, Арман, Қанат және Самат.

    6. Даму – ойын барысында кейіпкерлердің іс-әрекеті тұрақты.

    7. Өткізу орны – мектеп ауласы.

    Мақсаты: Жобалық жұмысты жасау арқылы жекелей оқушылардың сабақта алған білімдерін бақылау, талдау, жинақтау, бекіту үшін қолданамын.

    Саралау: Жұмысты орындау кезінде қиындық туса оқушыға бағыт-бағдар беріп қолдaу көрсетіп отырамын.

    Мұнда тапсырмалар оңайдан күрделіге қарай сараланып үлгілік жобада беріледі.Оқушы оңай тапсырмадан күрделі тапсырмаларды орындайды.

    «Мадақ сөз» әдісі бойынша «жарайсың, керемет» деп бағаланады.


    Сабақтың аяғы


    3. Рефлексия

    «Желпуіш» әдісі бойынша


    оқушысабақта түйінді идеялар жазып, кейін мұғаліммен талқылайды.








    написать администратору сайта